Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-02, 14:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Opolscy ''woprowcy'' świętują jubileusz 50-lecia działalności

50 lat opolskiego WOPR-u - [fot: Grzegorz Frankowski]
50 lat opolskiego WOPR-u - [fot: Grzegorz Frankowski]
50 lat opolskiego WOPR-u - [fot: Grzegorz Frankowski]
50 lat opolskiego WOPR-u - [fot: Grzegorz Frankowski]
50 lat opolskiego WOPR-u - [fot: Grzegorz Frankowski]
50 lat opolskiego WOPR-u - [fot: Grzegorz Frankowski]
Opolskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma 50 lat. Jubileuszowa konferencja połączona z nadaniem sztandaru dla opolskiego WOPR obyła się dzisiaj (02.12) w Kędzierzynie-Koźlu.
- Każdego roku blisko 2 tys. naszych ratowników czuwa na wszystkich wodnych akwenach nad bezpieczeństwem osób tam wypoczywających - mówi Dariusz Krawiec, wiceprezes WOPR-u województwa opolskiego.

- Jesteśmy jednym z tych województw, w których wypadków i utonięć w skali kraju jest najmniej. Co nie oznacza, że nie powinno być ich w ogóle. WOPR ma zadanie między innymi krzewić kulturę pływacką, aby wychować nie tylko młodzież, ale i osoby dorosłe, tak aby w miarę należycie zachowywali się nad polskimi wodami i żeby tych wypadków było, jak najmniej.

- Skuteczna działalność WOPR-u jest bardzo ważna, dlatego staramy się, żeby nie brakowało tej formacji sprzętu i odpowiedniej infrastruktury - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

- My, jako samorząd województwa zawsze pozytywnie odpowiadamy na ich prośby. WOPR tak naprawdę jest największym beneficjentem, jeżeli chodzi o konkurs na bezpieczeństwo. Przekazujemy największą kwotę na tą organizację. Wiem też, z jakimi problemami się ta formacja boryka. Wiem, jakie mają bolączki, chociażby z Polskimi Wodami. Myślę, że przyszły rok będzie lepszy i będzie przede wszystkim bezpieczny i dla turystów i dla mieszkańców województwa opolskiego.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i medale, pamiątkowe statuetki oraz podziękowania dla zasłużonych ''woprowców''.
Dariusz Krawiec
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 16:13 Nie żyje 67-latek. Przejechał go ciągnik, który sam prowadził Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Starym Paczkowie, gdzie 67-letni kierowca ciągnika rolniczego najpierw wypadł z prowadzonego przez siebie traktora… » więcej 2024-02-26, godz. 16:03 Ciężarówka zerwała linię telefoniczną w Lasowicach Wielkich. Kierowca odjechał Cztery zastępy straży pożarnej zadysponowano tuż przed 12:00 do Lasowic Wielkich po zerwaniu linii telefonicznej nad drogą przez przejeżdżający samochód… » więcej 2024-02-26, godz. 15:28 Konfederaci i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja łączą siły przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Ugrupowania przedstawiły dziś wspólnych kandydatów na radnych… » więcej 2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »