Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-10-12, 11:23 Autor: Jacek Rudnik

Tomasz Siemoniak o kampanii wyborczej i zmianach w polskiej armii

Tomasz Siemoniak [fot. Marcin Boczek]
Tomasz Siemoniak [fot. Marcin Boczek]
- Kampania krótka, ale intensywna - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole były wicepremier, szef MON i kandydat do Sejmu nowej kadencji Tomasz Siemoniak. W ocenie gościa Radia Opole ciężar gatunkowy tych wyborów jest bardzo duży, a całkiem spora grupa wyborców nie śledząc bardzo uważnie przekazu kampanii od dawna wie, na kogo zagłosuje w niedzielę (15.10).
- Finisz kampanii wyborczej to nie jest czas na odpalanie jakiejś "wyborczej bomby" to raczej refleksja nad tym, czy udało się skutecznie przekazać najważniejsze treści w kontekście pomysłów na państwo - wskazywał były wicepremier, były szef MON i kandydat do Sejmu z opolskiej listy KO Tomasz Siemoniak. - Kampania późno się zaczęła w takiej intensywnej fazie, pełna emocji, bo stawka wyborów ogromna, dawno tak nie było, żeby taki ładunek odpowiedzialności był we wszystkich komitetach wyborczych.

- Dziś lęki Polaków o jutro są większe, niż miało to miejsce wcześniej - ocenił startujący z pierwszego miejsca opolskiej listy KO do Sejmu i dodał, że całkiem spora grupa wyborców nie jest jakoś szczególnie zainteresowana przekazem kampanii i od dawna wie, jak zagłosuje w niedzielę.

Zdaniem byłego szefa MON, ostatnia rezygnacja dwóch głównodowodzących w polskiej armii to swego rodzaju "rachunek za osiem lat" powiedzenie przez nich "dość, tak się dalej nie da". - Za Macierewicza, za trzymanie parasola nad Misiewiczem - niesławnym symbolem rządów PiS-u w wojsku, czystki kadrowe, zahamowanie modernizacji, a taką ostatnią prostą, która doprowadziła do tego "czarnego wtorku" dla wojska polskiego była sprawa rosyjskiej rakiety, gdzie się okazało, że przez pięć miesięcy minister - jak twierdzi - nie wiedział, że rakieta spadła pod Bydgoszczą, a generałowie twierdzili, że przekazali to przełożonym - mówił były szef MON i kandydat do sejmu nowej kadencji Tomasz Siemoniak.

Zmiana na stanowisku szefa sztabu generalnego powinna się w ocenie gościa Radia Opole
odbywać w warunkach pewnego komfortu, na spokojnie, a nie w takiej atmosferze jak to nastąpiło, bez słowa podziękowania.

Wybory parlamentarne połączone z referendum odbędą się w niedzielę (15.10).
Tomasz Siemoniak 01
Tomasz Siemoniak 02

Wiadomości z regionu

2024-06-12, godz. 10:01 Mieszkańcy Olesna skorzystają z nowego basenu letniego prawdopodobnie w lipcu Dobiega końca gruntowna przebudowa pływalni odkrytej w Oleśnie. Czy zgodnie z zapowiedziami mieszkańcy skorzystają z nowego basenu w ten sezon letni? » więcej 2024-06-12, godz. 09:53 Wojewoda powołała nowego konserwatora zabytków. Zbigniew Bomersbach obejmuje urząd Zbigniew Bomersbach, dotychczasowy architekt miejski został powołany na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i zastąpił na tym stanowisku Monikę… » więcej 2024-06-12, godz. 06:41 Śmiertelny wypadek w jednym z zakładów w Strzelcach Opolskich Nie żyje 22-letni mężczyzna, pracownik jednego z zakładów produkujących drewniane płyty w Strzelcach Opolskich. Według ustaleń dziennikarzy Radia Opole… » więcej 2024-06-11, godz. 20:29 Co z remontem rynku w Gorzowie Śląskim? Burmistrz zapewnia, że nie będzie z betonu Fontanna, kawiarnia, ogródki oraz dużo zieleni. Taki jest kierunek rewitalizacji rynku w Gorzowie Śląskim. Magistrat ma na razie wizualizację i cel - zwiększenie… » więcej 2024-06-11, godz. 20:16 Szymon Ogłaza nowym marszałkiem województwa? Po spotkaniu zarządu Platformy Obywatelskiej Jak ustaliło Radio Opole Szymon Ogłaza, dotychczasowy członek zarządu województwa został na dzisiejszym (11.06) posiedzeniu zarządu regionu Platformy Obywatelskiej… » więcej 2024-06-11, godz. 19:59 Docenić siłę ludzi i siłę miejsc. Komisja konkursu "Najpiękniejsza Wieś Opolska" w terenie Komisja konkursowa wizytuje miejscowości zgłoszone do plebiscytu Piękna Wieś Opolska. Celem konkursu jest promocja obszarów wiejskich i ich społeczności… » więcej 2024-06-11, godz. 19:14 "Jest to potrzebny dokument". Standardy mają chronić uczniów przed przemocą w szkole i domu Standardy ochrony małoletnich przed różnorodnymi formami przemocy wprowadzają szkoły podstawowe. Jest to nowy obowiązek ustawowy placówek edukacyjnych… » więcej 2024-06-11, godz. 18:15 Koreańczycy budują fabrykę w Brzegu. Będą produkować części do "elektryków" Nawet 300 osób znajdzie pracę w nowej fabryce komponentów do silników samochodowych, która powstaje w Brzegu. Koreańska firma Posco symbolicznie rozpoczęła… » więcej 2024-06-11, godz. 18:00 Hala na brzeskiej "Zielonce" stoi pusta. WSSE zapewnia, że zainteresowanie jest ogromne Hala przemysłowa budowana przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną na brzeskiej 'Zielonce' wciąż nie została zagospodarowana. Właściciel obiektu… » więcej 2024-06-11, godz. 17:07 Odra wciąż groźna. "Opolskie jest poniżej granicy bezpieczeństwa" Rośnie liczba zachorowań na odrę. W Polsce w maju odnotowano kolejne 63 przypadki, łączna liczba od początku roku sięgnęła już 191. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »