Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-10-02, 17:00 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Decyzja resortu zdrowia jest, czas na pieniądze. Budowa centrum sercowo-naczyniowego przy USK coraz bliżej

Wizualizacja centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu [fot. USK w Opolu]
Wizualizacja centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu [fot. USK w Opolu]
Jest zielone światło na budowę centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu [fot. Monika Matszkiewicz-Biel]
Jest zielone światło na budowę centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu [fot. Monika Matszkiewicz-Biel]
Wizualizacja centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu [fot. USK w Opolu]
Wizualizacja centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu [fot. USK w Opolu]
Jest zielone światło na budowę centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu. Dziś (02.10) resort zdrowia wydał dokument poświadczający zasadność tej inwestycji. W praktyce oznacza to, że szpital może starać się o finansowanie nowego miejsca do leczenia pacjentów.
- To oznacza, że ta inwestycja przeszła bardzo rzeczową, rzetelną i merytoryczną ocenę. Kadra w tym szpitalu jest na najwyższym poziomie, a sama placówka jest gotowa i zdolna, aby przeprowadzić tę inwestycję - mówi Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

- Teraz potrzebujemy parlamentarzystów i rządu, który będzie w stanie tę inwestycję sfinansować, zrealizować tutaj po to, żebyśmy mogli mieszkańcom naszego regionu zameldować wykonanie kolejnego zadania. Ta inwestycja to jest inwestycja bardzo duża, bo rzędu 350 milionów złotych, więc jeżeli uda nam się pozyskać te pieniądze, pewnie będzie też wkład własny, to będziemy mogli spełnić nasze kolejne marzenie o tym, żeby podwyższyć poziom świadczenia usług medycznych, w tym szczególnym zakresie - tłumaczy.

- Starania o uznanie naszej inwestycji za strategiczną dla naszego województwa trwały długo. My od kilku lat pracujemy bardzo intensywnie nad przygotowaniem stosownego wniosku i bardzo się cieszę, że został on pozytywnie przyjęty - dodaje Dariusz Madera, dyrektor szpitala.

- Sama inwestycja to jest nowy obiekt na terenie szpitala, w którym znajdzie się część naszej działalności medycznej. Po pierwsze bloki operacyjne, OIOM oraz oddziały zabiegowe z zakresu chorób serca i naczyń, w tym kardiologia pana profesora Gierlotki. To są nowe możliwości zabezpieczenia pacjentów w stanie ostrym, nagłym. To jest też bezpieczeństwo dla tych pacjentów, którzy trafiają do naszego szpitala.

- Bardzo się cieszę, że wszystkie nasze specjalności sercowo-naczyniowe będą miały szanse pracować lepiej, sprawniej - podkreśla prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

- Ona umożliwi bardzo bliską i konkretną współpracę nad łóżkiem pacjenta, specjalistów różnych dziedzin. Cała infrastruktura i koncepcja centrum polega na tym, abyśmy wspólnie, razem kardiolodzy, kardiochirurdzy, neurochirurdzy, neurolodzy, anestezjolodzy pracowali blisko siebie, cały czas we współpracy.

Dodajmy, że jeśli szpitalowi uda się zdobyć pieniądze na budowę centrum, to powstanie ono w przeciągu 5 lat.
Marcin Ociepa
Dariusz Madera
prof. Marek Gierlotka

Wiadomości z regionu

2023-12-11, godz. 20:14 Wypadek w Zimnicach Małych. Zderzyły się osobówka i dwie ciężarówki Zdarzenie drogowe w Zimnicach Małych, w gminie Prószków. Jak przekazał nam dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Opolu, przed 18.30 na skrzyżowaniu DK 45… » więcej 2023-12-11, godz. 19:00 "To tradycja naszej szkoły". W III LO w Opolu świętują dni patronki - Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - pod takim hasłem w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbywają się dni patronki… » więcej 2023-12-11, godz. 18:00 ZDW wydał już połowę kwoty przeznaczonej na akcję "Zima" w regionie Ponad 2 miliony złotych - tyle wydał już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na akcję 'Zima' w naszym regionie. To połowa zabezpieczonej na ten cel kwoty… » więcej 2023-12-11, godz. 17:00 Samorząd kusi przyszłych lekarzy. To już 4. edycja stypendiów regionalnych 2 tysiące złotych brutto przez 9 miesięcy roku akademickiego, aż do zakończenia studiów. Takie wsparcie finansowe dla studentów kierunków medycznych przygotował… » więcej 2023-12-11, godz. 16:55 Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w Kluczborku wzrosną. Podwyżki będą jednak mniejsze niż w tym roku Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w gminie Kluczbork będą wzrastać. Mieszkańcy zapłacą więcej od kwietnia przyszłego roku. Jednak największą… » więcej 2023-12-11, godz. 16:42 Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości. » więcej 2023-12-11, godz. 16:14 Za używane ciuchy sfinansują pomoc doświadczającym przemocy. Akcja HumanDoc w Opolu Robiąc świąteczne porządki można pomóc ofiarom przemocy. Zbiórkę używanej odzieży oraz tekstyliów domowych organizuje w Opolu Fundacja HumanDoc. Na… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki". Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 Obwodnica Namysłowa na ministerialnej liście podstawowej Trakt omijający Namysłów w ciągu DK39 został wpisany na ministerialną listę 'Programu budowy 100 obwodnic'. » więcej 2023-12-11, godz. 15:09 Polał ofiarę benzyną i upuścił na nią zapalonego papierosa. 25 lat więzienia za zabójstwo 25 lat pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po 20 latach. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 31-letniego Pawła R. za zabójstwo znajomego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »