Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-27, 10:10 Autor: Jacek Rudnik/Bogusław Kalisz

Wybory 2023. Tomasz Siemoniak w Radiu Opole o obronności kraju i propozycjach dla mieszkańców regionu

Tomasz Siemoniak [fot. Jarosław Madzia]
Tomasz Siemoniak [fot. Jarosław Madzia]
- W sprawach bezpieczeństwa państwa trzeba rozmawiać także z przedstawicielami opozycji - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole startujący z pierwszego miejsca opolskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Tomasz Siemoniak, odnosząc się do zasad inwestowania w polską armię.
- Nigdy nie jest tak, że nie ma czasu na spotkanie choćby z komisją obrony czy z wybranymi posłami z komisji obrony. Jak ja byłem ministrem obrony, to zapraszałem do siebie posłów opozycji - PiS ówczesnego, po to, żeby nie dowiadywali się z mediów o pewnych rzeczach. To jest sprawa bezpieczeństwa państwa. Ja nie mówię, że my byśmy się na wszystko zgadzali, bo nie o to chodzi, natomiast bardzo racjonalne by było, żeby rozmawiać, informować wcześniej - dodał.

- Po ewentualnym dojściu do władzy po 15 października, nie będzie żadnego zrywania podpisanych kontraktów - zapewnił minister Siemoniak, ale w jego ocenie, priorytetem polskiej obronności jest system obrony przeciwrakietowej.

Sama kampania wyborcza jest w ocenie posła Siemoniaka mocno oparta na emocjach. W Opolskiem wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiada m.in. rozwiązanie problemów przedsiębiorców. Chce być rzecznikiem Opolskiego jeśli chodzi o wyższy standard usług publicznych, problemy seniorów czy zatrzymanie bardzo niekorzystnej depopulacji regionu.

- Problemy przedsiębiorców, problemy samorządów, wykluczenie komunikacyjne, kwestia usług publicznych, na przykład ochrona zdrowia - w moim przekonaniu - lepiej stoi w Opolskiem, niż w wielu innych regionach, ale mimo to podlega tym wszystkim kwestiom, które w całym kraju tą ochronę zdrowia przytłaczają - długość kolejek, braki lekarzy. Dużo jeżdżąc widzę, jak wygląda sytuacja na drogach, jak są zatłoczone - podkreśla.

W razie dobrego wyniku wyborczego i mandatu poselskiego dla Tomasza Siemoniaka, kandydat zapowiedział na antenie Radia Opole częste odwiedzanie Opolszczyzny, otwarcie kilku biur poselskich, w których będzie się można zgłaszać z najważniejszymi sprawami.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.
Tomasz Siemoniak
Tomasz Siemoniak

Wiadomości z regionu

2023-12-08, godz. 20:19 "Zobowiązaliśmy się do budowy uczciwego państwa". Poseł Dariusz Joński o komisjach śledczych O komisjach śledczych i zamrożeniu cen energii mówili podczas dzisiejszej (7.12) konferencji prasowej w Opolu poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński… » więcej 2023-12-08, godz. 18:38 Kolizja na przejeździe kolejowym. Nietrzeźwy kierowca wjechał w rogatki Zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym na DK11 między Gotartową a Krzywizną. Kierowca osobowego audi wjechał w zamknięte rogatki. » więcej 2023-12-08, godz. 18:07 Mikołaj z prezentami u podopiecznych ośrodka "Szansa" w Opolu Podopiecznych Ośrodka Readaptacji Społecznej Szansa w Opolu odwiedził dziś (8.12) mikołaj. Prezenty sfinansowała fundacja działająca przy Opolskiej Izbie… » więcej 2023-12-08, godz. 16:13 W Instytucie Śląskim podsumowano Rok Korfantego. "On wychodzi z cienia lokalności" Czy na Wojciecha Korfantego jest jeszcze miejsce w polskiej przestrzeni publicznej i edukacji historycznej? Między innymi na to pytanie próbowali odpowiedzieć… » więcej 2023-12-08, godz. 16:11 Uwaga, smog w powiecie krapkowickim Na terenie Zdzieszowic oraz obszarów gmin Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin i Walce doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych i pojawiło się ryzyko przekroczenia… » więcej 2023-12-08, godz. 14:54 Gmina Strzelce Opolskie kupiła dom. W przyszłości ma służyć podopiecznym ŚDS Zaczyna brakować miejsca, dlatego potrzebne jest dodatkowe lokum. Gmina Strzelce Opolskie kupiła za ponad 500 tys. zł budynek tuż przy Środowiskowym Domu… » więcej 2023-12-08, godz. 14:52 Kolorowo i świątecznie w kluczborskim parku dzięki darczyńcom Kilka firm ufundowało świąteczne oświetlenie dla Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku. Ozdoby zamontowano w parku Zielone Błonia, a podczas… » więcej 2023-12-08, godz. 14:49 Przy szpitalu w Strzelcach Opolskich uruchomiono poradnię neurologii dziecięcej Poradnia neurologii dziecięcej od grudnia funkcjonuje przy szpitalu w Strzelcach Opolskich. Do końca miesiąca wszystkie terminy są już zarezerwowane, ale… » więcej 2023-12-08, godz. 14:48 "Mieszkańcy dzwonią, my sprawdzamy". Kontrole pieców w gminie Nysa Na dwanaście pobranych z domowych pieców próbek, osiem nie wykazało spalania odpadów - podsumowuje początek sezonu grzewczego Andrzej Jakubowski, komendant… » więcej 2023-12-08, godz. 14:09 Cztery możliwe warianty, ale owiane tajemnicą. Pytamy, co z trzecim mostem dla Nysy - Są cztery propozycje, ale konkretnych lokalizacji jeszcze nie podają - mówi burmistrz Nysy pytany o postępy w przygotowaniach do budowy trzeciej przeprawy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »