Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-23, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Aby uczniowie mogli ćwiczyć i rozwijać swoje pasje". Nyski "Rolnik" ma nowoczesną salę gimnastyczną [ZDJĘCIA]

Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Ma ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne oświetlenie i co ważne, pomieści 4 klasy. Taka właśnie jest nowa sala gimnastyczna w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, która dziś (23.09) oficjalnie została oddana do użytku. Nowy obiekt ma trzy boiska sportowe, trybuny, szatnie i jest połączony z budynkiem szkoły.
W inauguracji sali gimnastycznej uczestniczył minister edukacji i nauki profesor Przemysław Czarnek.

- Szkoła się rozwija. 70 lat obchodzi ta szkoła i w ramach tego 70-lecia za chwilkę otwieramy wspaniałą salę gimnastyczną. Zbudowaną za 12 milionów złotych, z czego 10 milionów 800 tysięcy złotych pochodzi z Polskiego Ładu, z funduszów rządowych i gdyby nie ten Polski Ład Inwestycyjny, to ta szkoła dalej nie miałaby tej sali gimnastycznej. To też jest wizja pana starosty, starostwa i powiatu, jako organu prowadzącego.

Jak podkreślił Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski, budowa sali była jednym z największych zadań inwestycyjnych, które w ostatnim czasie zrealizował powiat.

- To obiekt, który powstał na terenie szkoły, która jest zabytkiem, więc musieliśmy całą strukturę, cały obiekt zewnętrznie dostosować. To oczywiście wiązało się z pewnymi kosztami, ale efekt mam nadzieję, że jest piorunujący. To jest pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Wpasowała nam się idealnie, z daleka jej nie widać, ale robi efekt.

Dyrektor szkoły Krzysztof Dorożyński cieszy się, że nareszcie ponad 1200 uczniów będzie miało salę jak na XXI wiek przystało.

- Stara sala miała swój klimat, to był piękny obiekt, ale niestety wysłużył się. Lata, w których była używana, doprowadziły do tego, że trzeba było pomyśleć o czymś nowym. Tak się udało, że na 70-lecie szkoły możemy otworzyć w pełni nowoczesny obiekt, który powinien spełnić marzenia uczniów, aby ćwiczyć i rozwijać swoje pasje.

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski dodał, że rząd cały czas dofinansowuje oświatę. - 317 milionów złotych, to są w ogóle inwestycje w oświatę w województwie opolskim, w ciągu lat 2016-2023. To jest gigantyczny pieniądz, w tym rzeczywiście jest tak, że ta sala gimnastyczna za ponad 10 milionów złotych. Przede wszystkim gratuluje dzieciakom, bo będą miały komfortowe warunki do uprawiania sportu i rekreacji.

Co ciekawe, uczniowie sali przed otwarciem nie widzieli. Przewodnicząca szkoły Julita Ważna, uczennica 4 klasy, przyznała, że wcześniejszy obiekt miał wiele braków.

- Wcześniej była o wiele mniejsza sala, że maksymalnie dwie grupy się mieściły, a teraz to 4 klasy mogą się pomieścić. Jest przystosowana do wszystkich sportów i ma większą liczbę szatni, bo wcześniej było mniej i są też prysznice.

Dodajmy, że budowa sali trwała 12 miesięcy. Koszt inwestycji to 11 milionów 474 tysięcy 168 złotych.
profesor Przemysław Czarnek
Andrzej Kruczkiewicz
Krzysztof Dorożyński
Sławomir Kłosowski
Julita Ważna

Wiadomości z regionu

2023-12-11, godz. 19:00 "To tradycja naszej szkoły". W III LO w Opolu świętują dni patronki - Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - pod takim hasłem w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbywają się dni patronki… » więcej 2023-12-11, godz. 18:00 ZDW wydał już połowę kwoty przeznaczonej na akcję "Zima" w regionie Ponad 2 miliony złotych - tyle wydał już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na akcję 'Zima' w naszym regionie. To połowa zabezpieczonej na ten cel kwoty… » więcej 2023-12-11, godz. 17:00 Samorząd kusi przyszłych lekarzy. To już 4. edycja stypendiów regionalnych 2 tysiące złotych brutto przez 9 miesięcy roku akademickiego, aż do zakończenia studiów. Takie wsparcie finansowe dla studentów kierunków medycznych przygotował… » więcej 2023-12-11, godz. 16:55 Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w Kluczborku wzrosną. Podwyżki będą jednak mniejsze niż w tym roku Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w gminie Kluczbork będą wzrastać. Mieszkańcy zapłacą więcej od kwietnia przyszłego roku. Jednak największą… » więcej 2023-12-11, godz. 16:42 Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości. » więcej 2023-12-11, godz. 16:14 Za używane ciuchy sfinansują pomoc doświadczającym przemocy. Akcja HumanDoc w Opolu Robiąc świąteczne porządki można pomóc ofiarom przemocy. Zbiórkę używanej odzieży oraz tekstyliów domowych organizuje w Opolu Fundacja HumanDoc. Na… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki". Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 Obwodnica Namysłowa na ministerialnej liście podstawowej Trakt omijający Namysłów w ciągu DK39 został wpisany na ministerialną listę 'Programu budowy 100 obwodnic'. » więcej 2023-12-11, godz. 15:09 Polał ofiarę benzyną i upuścił na nią zapalonego papierosa. 25 lat więzienia za zabójstwo 25 lat pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po 20 latach. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 31-letniego Pawła R. za zabójstwo znajomego… » więcej 2023-12-11, godz. 15:00 Mogą zabrać na pokład 120 pasażerów. Przegubowe "elektryki" na ulicach Opola Pierwsze przegubowe autobusy elektryczne opolskiego MZK wyruszyły dzisiaj (11.12) na ulice Opola. Pojawiły się na liniach 5, 9 i 13. Nowe pojazdy mogą przewieźć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »