Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-22, 20:15 Autor: Grzegorz Frankowski

Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera

Mecz Miedzi Legnica z Odrą Opole - [fot: Grzegorz Frankowski]
W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu ''niebiesko-czerwoni''powrócili na pozycję lidera.
Pierwszą dogodną sytuację stworzyła Odra. W 9. minucie z prawej strony piłkę przejął Rafał Niziołek, zagrał do w biegającego w pole karne Tomasa Mikinica, który odegrał piłkę do znajdującego się na wolnej pozycji Gala. Strzał hiszpańskiego zawodnika poszybował jednak ponad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później. Uderzenie zza pola karnego Kamila Antonika pewnie wyłapał Artur Haluch. Kolejną dogodną sytuację stworzyła Odra. W 22. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Borja Galan, niestety mając przed sobą praktycznie tylko bramkarza fatalnie przestrzelił. W kolejnej próbie Galan już się nie pomylił. Zawodnik opolskiej Odry w 27. minucie uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego nad murem rywali i mimo interwencji bramkarza Miedzi piłka wpadła tuz przy słupku do siatki. Już do końca pierwszej połowy opolanie kontrolowali sytuację na boisku i zasłużenie schodzili do szatanie z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron opolanie poszli za ciosem. W 50. min. gospodarze zostawili w polu karnym Borje Galana sądząc, że znajduje się na pozycji spalonej. Sędzia nie przerwał jednak akcji, a opolski zawodnik szybko dośrodkował na piąty metr do nieobstawionego Rałała Nizołka, który na raty zdobył drugą bramkę.

W kolejnych minutach, nie mająca nic do stracenia Miedź, zaczęła odważniej atakować. Coraz większy napór gospodarzy przyniósł im bramkę kontaktową w 71. minucie. Po faulu w polu karnym jedenastkę na gola zamienił Mijuskovic. Do końca meczu opolanie skutecznie bronili korzystnego rezultatu i ostatecznie odnieśli cenne zwycięstwo 2:1.

- Dobrze weszliśmy w mecz. Ułożyliśmy to spotkanie dwoma bramkami. Później niestety ten karny pokrzyżował nam nieco plany. Musieliśmy troszkę się cofnąć, a Miedź rzuciła dużo zawodników do przodu, więc to tak wyglądało, że oni wrzucali piłki, a my to neutralizowaliśmy. Cieszymy się, bo na pewno z takim zespołem, na wyjeździe pokazaliśmy, ze jesteśmy bardzo mocnym zespołem w tej lidze - podsumowuje Rafał Niziołek, pomocnik Odry.
Rafał Niziołek

Wiadomości z regionu

2024-05-20, godz. 11:15 Każdy znajdzie coś dla siebie. III Piknik Zdrowia na Uniwersytecie Opolskim Na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego trwa III Piknik Zdrowia. Studenci razem ze swoim wykładowcami będą przez cały dzień wykonywać darmowe… » więcej 2024-05-20, godz. 11:15 Mostek im. WOŚP na wyspie Bolko zamknięty. Trwa remont Rozpoczęły się prace na moście im. WOŚP na wyspie Bolko w Opolu. » więcej 2024-05-20, godz. 11:15 Minimalna emerytura europejska według Lewicy. Paweł Kampa: To możliwe Minimalna europejska emerytura w wysokości 1000 euro. To propozycja programowa opolskiego kandydata Lewicy do europarlamentu. » więcej 2024-05-20, godz. 10:44 Dwa tropy w sprawie serwala uciekiniera. Wciąż nie udało się go schwytać - Osoby, które pomogą nam złapać serwala, mogą liczyć na nagrodę - zapewnił w Radiu Opole pan Arek, właściciel kota. Serwal afrykański uciekł w miniony… » więcej 2024-05-20, godz. 10:30 Od 1 do 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy na brzeskich drogach Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ostatnich dniach brzescy policjanci. Stracili prawa jazdy, a za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi… » więcej 2024-05-20, godz. 10:20 Najlepsze siatkarki i siatkarze w Polsce studiują na ANS WSZiA w Opolu Akademia Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu to zdecydowanie najlepsza siatkarska uczelnia w Polsce. W tegorocznych finałach… » więcej 2024-05-20, godz. 09:45 "Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego". Danuta Jazłowiecka gościem Radia Opole - W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów… » więcej 2024-05-19, godz. 18:30 Od poniedziałku kierowcom zostanie udostępniony fragment nowej DK46 na trasie Nysa - Pakosławice Od poniedziałku (20 maja) kierowcy będą mogli jeździć mogli jeździć fragmentem nowej jezdni pomiędzy Hanuszowem i Strobicami. To kolejny etap trwającej… » więcej 2024-05-19, godz. 16:34 "Zginęli za to, że byli Polakami". W Dąbrówce Łubniańskiej upamiętniono działaczy plebiscytowych Hołd polskim działaczom zamordowanym podczas III Powstania Śląskiego oddali dziś (19.05) przedstawiciele kilku opolskich instytucji, lokalni mieszkańcy oraz… » więcej 2024-05-19, godz. 15:09 "Nie ma złej pogody, tylko źle ubrani zawodnicy". Deszczowa gra terenowa na wyspie Bolko w Opolu 'Przebudzenie - orientuj się w terenie' - to hasło przyświecało opolanom, którzy licznie, pomimo ulewnego deszczu, stawili się dziś (19.05) rano na wyspie… » więcej