Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-22, 13:03 Autor: Grzegorz Frankowski

Wybory 2023. ''Chciałbym zdynamizować rozwój województwa''. Szymon Ogłaza w Kędzierzynie-Koźlu

Konferencja prasowa Szymona Ogłazy w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Konferencja prasowa Szymona Ogłazy w Kędzierzynie-Koźlu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Nowe rozwiązania komunikacyjne dla Kędzierzyna-Koźla, zrealizowanie koncepcji przebudowy ronda Milenijnego, budowa opolskich dróg ekspresowych przebiegających przez miasto, czy zwiększenie liczby kolejowych połączeń międzyregionalnych - to propozycje, które chce zrealizować kandydujący do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej Szymona Ogłaza.
- Najważniejszym dla mnie będzie budowa zupełnie nowej drogi. Drogi, która będzie miała bardzo podobny przebieg do dzisiejszej DK45. Będzie łączyła Chałupki, czyli granicę z Republiką Czeską-Racibórz-Kędzierzyn-Koźle właśnie Krapkowice-Opole-Kluczbork, okolice Wielunia z drogą ekspresową S8. To niezwykle ważny dla nas projekt. Projekt, który zdecydowanie zdynamizuje nam rozwój całego województwa na osi północ-południe.

Wicemarszałek województwa opolskiego w trakcie spotkania z dziennikarzami powiedział też, że tylko rządy, które odsuną PiS od władzy będą mogły mówić o kontynuacji rozwoju samorządu.

Szymon Ogłaza zwrócił również uwagę na kolejny w ostatnim czasie niepokojący przestój w zakładach azotowych w Kędzierzynie-Koźlu, które znacząco ograniczyły produkcję nawozów.
Szymon Ogłaza

Wiadomości z regionu

2023-12-08, godz. 20:19 "Zobowiązaliśmy się do budowy uczciwego państwa". Poseł Dariusz Joński z KO o komisjach śledczych i zamrożeniu… O komisjach śledczych i zamrożeniu cen energii mówili podczas dzisiejszej (7.12) konferencji prasowej w Opolu poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński… » więcej 2023-12-08, godz. 18:38 Kolizja na przejeździe kolejowym. Nietrzeźwy kierowca wjechał w rogatki Zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym na DK11 między Gotartową a Krzywizną. Kierowca osobowego audi wjechał w zamknięte rogatki. » więcej 2023-12-08, godz. 18:07 Mikołaj z prezentami u podopiecznych ośrodka "Szansa" w Opolu Podopiecznych Ośrodka Readaptacji Społecznej Szansa w Opolu odwiedził dziś (8.12) mikołaj. Prezenty sfinansowała fundacja działająca przy Opolskiej Izbie… » więcej 2023-12-08, godz. 16:13 W Instytucie Śląskim podsumowano Rok Korfantego. "On wychodzi z cienia lokalności" Czy na Wojciecha Korfantego jest jeszcze miejsce w polskiej przestrzeni publicznej i edukacji historycznej? Między innymi na to pytanie próbowali odpowiedzieć… » więcej 2023-12-08, godz. 16:11 Uwaga, smog w powiecie krapkowickim Na terenie Zdzieszowic oraz obszarów gmin Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin i Walce doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych i pojawiło się ryzyko przekroczenia… » więcej 2023-12-08, godz. 14:54 Gmina Strzelce Opolskie kupiła dom. W przyszłości ma służyć podopiecznym ŚDS Zaczyna brakować miejsca, dlatego potrzebne jest dodatkowe lokum. Gmina Strzelce Opolskie kupiła za ponad 500 tys. zł budynek tuż przy Środowiskowym Domu… » więcej 2023-12-08, godz. 14:52 Kolorowo i świątecznie w kluczborskim parku dzięki darczyńcom Kilka firm ufundowało świąteczne oświetlenie dla Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku. Ozdoby zamontowano w parku Zielone Błonia, a podczas… » więcej 2023-12-08, godz. 14:49 Przy szpitalu w Strzelcach Opolskich uruchomiono poradnię neurologii dziecięcej Poradnia neurologii dziecięcej od grudnia funkcjonuje przy szpitalu w Strzelcach Opolskich. Do końca miesiąca wszystkie terminy są już zarezerwowane, ale… » więcej 2023-12-08, godz. 14:48 "Mieszkańcy dzwonią, my sprawdzamy". Kontrole pieców w gminie Nysa Na dwanaście pobranych z domowych pieców próbek, osiem nie wykazało spalania odpadów - podsumowuje początek sezonu grzewczego Andrzej Jakubowski, komendant… » więcej 2023-12-08, godz. 14:09 Cztery możliwe warianty, ale owiane tajemnicą. Pytamy, co z trzecim mostem dla Nysy - Są cztery propozycje, ale konkretnych lokalizacji jeszcze nie podają - mówi burmistrz Nysy pytany o postępy w przygotowaniach do budowy trzeciej przeprawy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »