Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 19:16 Autor: Adam Wołek

Wybory 2023. Marcin Ociepa z poparciem grupy samorządowców

Marcin Ociepa z poparciem samorządowców [fot. Adam Wołek]
Marcin Ociepa z poparciem samorządowców [fot. Adam Wołek]
Silny samorząd jest nam bardzo potrzebny - mówił dziś (21.09) podczas konferencji prasowej Marcin Ociepa.
Towarzyszyło mu kilkunastu włodarzy opolskich gmin. Jak podkreślał wiceminister obrony narodowej i "dwójka" na opolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości, rządowe wsparcie dla gmin pozwoliło im rozwiązać wiele problemów.

- Sukcesywnie i systematycznie podwyższamy jakość życia naszych mieszkańców. Wspieramy inwestycje w infrastrukturę i edukację. Poszerzamy także bezpieczeństwo obywateli. Ułatwiamy dostęp do infrastruktury sportowej. To są konkrety. Dla mnie ważne by wybory parlamentarne i samorządowe wygrywali nie ideolodzy, a ci służący społecznościom lokalnym

- Udało nam się zrealizować szereg inwestycji - mówił Marek Pietruszka, wójt Strzeleczek. - Pozyskaliśmy spore środki na stacje uzdatniania wody, na zabytki, ale przede wszystkim na infrastrukturę drogową. To niezbędne dotacje, szczególnie dla takich małych samorządów jak nasz.

- Korzystamy z rządowych funduszy i wsparcia - podkreślał burmistrz Baborowa Tomasz Krupa. - Przede wszystkim przy inwestycjach w infrastrukturę drogową. Przed nami jeszcze sporo wyzwań. Zrealizowaliśmy także kilka termomodernizacji. Teraz czekają nas budowa mostu i połączenia kolejowe.

Zebrani samorządowcy poparli dziś kandydaturę Marcina Ociepy, który stara się o reelekcję do Sejmu. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.
Marcin Ociepa
Marek Pietruszka
Tomasz Krupa

Wiadomości z regionu

2023-12-08, godz. 20:19 "Zobowiązaliśmy się do budowy uczciwego państwa". Poseł Dariusz Joński o komisjach śledczych i cenach energii O komisjach śledczych i zamrożeniu cen energii mówili podczas dzisiejszej (7.12) konferencji prasowej w Opolu poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński… » więcej 2023-12-08, godz. 18:38 Kolizja na przejeździe kolejowym. Nietrzeźwy kierowca wjechał w rogatki Zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym na DK11 między Gotartową a Krzywizną. Kierowca osobowego audi wjechał w zamknięte rogatki. » więcej 2023-12-08, godz. 18:07 Mikołaj z prezentami u podopiecznych ośrodka "Szansa" w Opolu Podopiecznych Ośrodka Readaptacji Społecznej Szansa w Opolu odwiedził dziś (8.12) mikołaj. Prezenty sfinansowała fundacja działająca przy Opolskiej Izbie… » więcej 2023-12-08, godz. 16:13 W Instytucie Śląskim podsumowano Rok Korfantego. "On wychodzi z cienia lokalności" Czy na Wojciecha Korfantego jest jeszcze miejsce w polskiej przestrzeni publicznej i edukacji historycznej? Między innymi na to pytanie próbowali odpowiedzieć… » więcej 2023-12-08, godz. 16:11 Uwaga, smog w powiecie krapkowickim Na terenie Zdzieszowic oraz obszarów gmin Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin i Walce doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych i pojawiło się ryzyko przekroczenia… » więcej 2023-12-08, godz. 14:54 Gmina Strzelce Opolskie kupiła dom. W przyszłości ma służyć podopiecznym ŚDS Zaczyna brakować miejsca, dlatego potrzebne jest dodatkowe lokum. Gmina Strzelce Opolskie kupiła za ponad 500 tys. zł budynek tuż przy Środowiskowym Domu… » więcej 2023-12-08, godz. 14:52 Kolorowo i świątecznie w kluczborskim parku dzięki darczyńcom Kilka firm ufundowało świąteczne oświetlenie dla Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku. Ozdoby zamontowano w parku Zielone Błonia, a podczas… » więcej 2023-12-08, godz. 14:49 Przy szpitalu w Strzelcach Opolskich uruchomiono poradnię neurologii dziecięcej Poradnia neurologii dziecięcej od grudnia funkcjonuje przy szpitalu w Strzelcach Opolskich. Do końca miesiąca wszystkie terminy są już zarezerwowane, ale… » więcej 2023-12-08, godz. 14:48 "Mieszkańcy dzwonią, my sprawdzamy". Kontrole pieców w gminie Nysa Na dwanaście pobranych z domowych pieców próbek, osiem nie wykazało spalania odpadów - podsumowuje początek sezonu grzewczego Andrzej Jakubowski, komendant… » więcej 2023-12-08, godz. 14:09 Cztery możliwe warianty, ale owiane tajemnicą. Pytamy, co z trzecim mostem dla Nysy - Są cztery propozycje, ale konkretnych lokalizacji jeszcze nie podają - mówi burmistrz Nysy pytany o postępy w przygotowaniach do budowy trzeciej przeprawy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »