Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 16:30 Autor: Grzegorz Frankowski

''Kiedy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat''. Martyna Wojciechowska odebrała Order Uśmiechu [ZDJĘCIA, FILM]

Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Podróżniczka, dziennikarka, pisarka, osobowość telewizyjna, kierowca rajdowy, a przede wszystkim działaczka społeczna Martyna Wojciechowska odebrała dzisiaj (21.09) w Głuchołazach Order Uśmiechu. Ceremonii wręczenia tradycyjnie towarzyszył rytuał wypicia soku z cytryny, który laureatka musiała przełknąć z uśmiechem.
- Naprawdę wypicie tego soku z cytryny od zawsze, odkąd pamiętam wydawało mi się wielkim bohaterstwem. Oglądałam relacje z wręczania orderu uśmiechu już kiedy byłam dzieckiem. Więc jestem bardzo przejęta, bardzo wzruszona i bardzo się cieszę, że to właśnie w Głuchołazach, w tym wyjątkowym miejscu. W światowym dniu orderu uśmiechu. W 55-ą rocznicę w ogólne stworzenia tej cudownej nagrody. Przyznam, że emocje sięgają zenitu.

- Jeżeli dzieci zdecydują, że kogoś określają mianem swojego przyjaciela, to musi być ktoś, kto na to miano zasługuje - mówi Marek Michalak, kanclerz międzynarodowej kapituły orderu uśmiechu.

- Dlatego też nam jest łatwiej, bo te wnioski uargumentowane, które przychodzą one są bardzo mocno zaopatrzone w dobrą energię. W takie poczucie, że to jest ktoś. To jest ktoś na kogo mogą liczyć, ktoś kto niesie im pomoc, ktoś kto nie zawodzi. Niewątpliwie taka osoba jest Martyna.

Martyna Wojciechowska swoją wizytę w Głuchołazach rozpoczęła od spotkania z uczniami szkoły podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

- Mi się podobało, jak opowiadała o swoich przygodach. Dla mnie najfajniejsze jest, że pani Martyna przyjechała i dziękuję jej za wszystko. Fajnie, ze można było pani Wojciechowskiej wysłuchać. Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania i bardzo dużo się dowiedziałem i jestem podekscytowany tym wszystkim.

Martyna Wojciechowska znana jest między innymi z serii podróżniczej ''Kobieta na krańcu świata'', ze zdobycia ''Korony Ziemi'' - najwyższych gór każdego z kontynentów czy startów w rajdach samochodowych. Od wielu lat jest bardzo zaangażowana w pomoc charytatywną dla dzieci. Prowadzi też fundację, która pomaga osobom z całego świata w trudnej sytuacji materialnej. Angażuje się również w pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Przypomnijmy, że Order Uśmiechu nadawany jest od 1968 roku za działalność na rzecz dzieci. Wyróżnienie przyznawane jest na ich wniosek przez Kapitułę Orderu Uśmiechu. Znak graficzny orderu stworzyła dziewięcioletnia wówczas mieszkanka Głuchołaz Ewy Chrobak. Jej projekt przedstawia uśmiechnięte słoneczko.
Martyna Wojciechowska
Marek Michalak
Uczniowie PSP nr 3 w Głuchołazach
Martyna Wojciechowska odebrała Order Uśmiechu

Wiadomości z regionu

2023-12-03, godz. 15:39 Mikołaj odwiedził Muzeum Polskiej Piosenki. "Dzieci są zachwycone" Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Dzieci w wieku od 4 do 9 lat odkrywały muzykę poprzez eksperymenty z głosem, ruchem i rytmem. Nie zabrakło również… » więcej 2023-12-03, godz. 13:06 Opóźnienia pociągów. Pasażerowie skarżą się na brak informacji Od 10 do ponad 200 minut opóźnienia lub odwołany kurs - na takie utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie pociągów odjeżdżających ze stacji Opole… » więcej 2023-12-03, godz. 12:53 Śnieg przysparza problemów służbom i mieszkańcom regionu Intensywne opady śniegu spowodowały, że wiele drzew zagraża złamaniem. Pojawiają się także niebezpieczne nawisy śnieżne. » więcej 2023-12-03, godz. 11:30 Wrócić na drogę zwycięstw. ZAKSA podejmuje Cuprum Po kolejnym występie w europejskich pucharach kędzierzyńska ZAKSA wraca do ligowej rywalizacji. W 9. kolejce rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi… » więcej 2023-12-03, godz. 11:03 Uwaga pasażerowie autobusów linii 17 w Opolu! Od jutra zmiany w kursach Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 17 w Opolu. Do tej pory linia dojeżdżała do działek przy ulicy Częstochowskiej w dni robocze i soboty, a od poniedziałku… » więcej 2023-12-03, godz. 07:15 Ochotnicy z Naroka stracili swój pojazd. Z pomocą przyszedł komendant PSP Strażacy z OSP Narok, którzy w miniony czwartek (30.11) przez wypadek używanego przez nich wozu strażackiego, stracili możliwość pomagania innym w potrzebie… » więcej 2023-12-03, godz. 07:02 Drogi w regionie przejezdne, choć warunki jazdy trudne - Wszystkie drogi krajowe w regionie są przejezdne - zapewnia dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Jednocześnie… » więcej 2023-12-02, godz. 20:45 Tauron 1. Liga: Mickiewicz Kluczbork bez punktów w meczu z Bogdanką W meczu 12. kolejki Tauron 1. Ligi siatkówki mężczyzn Mickiewicz Kluczbork przegrał we własnej hali z Bogdanką Arkę Chełm 1:3 (19:25, 25:17, 14:25 i 16:25)… » więcej 2023-12-02, godz. 17:00 Mikołaje opanowały Opole. To już 9. taki marsz w mieście Mikołaje, panie Mikołajowe i małe Mikołajki, do tego śnieżynki, bałwanki i anioły. Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole. Barwny, głośny korowód… » więcej 2023-12-02, godz. 14:45 Brak wody w Otmuchowie. Podwód? Pęknięta rura Znaczna część mieszkańców Otmuchowa i okolic pozostaje bez wody. To efekt pęknięcia rury, do którego doszło dziś (02.12) w Otmuchowie. Część miasta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »