Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 10:05 Autor: Cezary Puzyna

"Odznaczenie dla tych, którzy przynoszą dzieciom radość". Martyna Wojciechowska odbierze Order Uśmiechu

Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Martyna Wojciechowska w Głuchołazach [fot. Bartosz Bukała]
Podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska odbierze dzisiaj (21.09) w Głuchołazach nadawany przez dzieci Order Uśmiechu.
Ceremonii wręczenia orderu będzie towarzyszył rytuał m.in. wypicia soku z cytryny. - Koniecznie z uśmiechem - mówił w audycji Kto Rano Wstaje z Radiem Opole Bartosz Bukała z urzędu miasta i gminy w Głuchołazach.

- Będzie też okazja porozmawiania ze słynną podróżniczką. Oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na godzinę 11:00 w Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie zawsze nadawane jest za działania na rzecz dzieci i przynoszące dzieciom radość.

Na skwerze Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach jest już ponad 20 specjalnych tabliczek - upamiętnień. Wśród wyróżnionych tak szczególnie przez dzieci są m.in. ks. biskup Antoni Długosz, pisarka Renata Piątkowska czy pochodząca z Głuchołaz hiszpańska tancerka flamenco Maria Carricondo.

Jeszcze przed oficjalnym wręczeniem odznaczenia Martyna Wojciechowska spotkała się z uczniami szkoły podstawowej nr 3 imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.
Bartosz Bukała

Wiadomości z regionu

2023-12-11, godz. 20:14 Wypadek w Zimnicach Małych. Zderzyły się osobówka i dwie ciężarówki Zdarzenie drogowe w Zimnicach Małych, w gminie Prószków. Jak przekazał nam dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Opolu, przed 18.30 na skrzyżowaniu DK 45… » więcej 2023-12-11, godz. 19:00 "To tradycja naszej szkoły". W III LO w Opolu świętują dni patronki - Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - pod takim hasłem w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbywają się dni patronki… » więcej 2023-12-11, godz. 18:00 ZDW wydał już połowę kwoty przeznaczonej na akcję "Zima" w regionie Ponad 2 miliony złotych - tyle wydał już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na akcję 'Zima' w naszym regionie. To połowa zabezpieczonej na ten cel kwoty… » więcej 2023-12-11, godz. 17:00 Samorząd kusi przyszłych lekarzy. To już 4. edycja stypendiów regionalnych 2 tysiące złotych brutto przez 9 miesięcy roku akademickiego, aż do zakończenia studiów. Takie wsparcie finansowe dla studentów kierunków medycznych przygotował… » więcej 2023-12-11, godz. 16:55 Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w Kluczborku wzrosną. Podwyżki będą jednak mniejsze niż w tym roku Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w gminie Kluczbork będą wzrastać. Mieszkańcy zapłacą więcej od kwietnia przyszłego roku. Jednak największą… » więcej 2023-12-11, godz. 16:42 Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości. » więcej 2023-12-11, godz. 16:14 Za używane ciuchy sfinansują pomoc doświadczającym przemocy. Akcja HumanDoc w Opolu Robiąc świąteczne porządki można pomóc ofiarom przemocy. Zbiórkę używanej odzieży oraz tekstyliów domowych organizuje w Opolu Fundacja HumanDoc. Na… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki". Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 Obwodnica Namysłowa na ministerialnej liście podstawowej Trakt omijający Namysłów w ciągu DK39 został wpisany na ministerialną listę 'Programu budowy 100 obwodnic'. » więcej 2023-12-11, godz. 15:09 Polał ofiarę benzyną i upuścił na nią zapalonego papierosa. 25 lat więzienia za zabójstwo 25 lat pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po 20 latach. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 31-letniego Pawła R. za zabójstwo znajomego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »