Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 07:45 Autor: Grzegorz Frankowski

Mistrzyni olimpijska Justyna Święty-Ersetic zachęcała dzieci do uprawiania sportu w Głubczycach

W Głubczycach ruszyła akcja
W Głubczycach ruszyła akcja ''Opolskie szkoły na start'' - [fot: Głubczyckie Stowarzyszenie Kresowe]
W Głubczycach ruszyła akcja
W Głubczycach ruszyła akcja ''Opolskie szkoły na start'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Głubczycach ruszyła akcja
W Głubczycach ruszyła akcja ''Opolskie szkoły na start'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Głubczycach ruszyła akcja
W Głubczycach ruszyła akcja ''Opolskie szkoły na start'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Głubczycach ruszyła akcja
W Głubczycach ruszyła akcja ''Opolskie szkoły na start'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Głubczycach ruszyła akcja
W Głubczycach ruszyła akcja ''Opolskie szkoły na start'' - [fot: Grzegorz Frankowski]
Ruszyła druga edycja sportowej akcji "Opolskie szkoły na start". Pierwsze zawody tego cyklu zachęcające dzieci do uprawiana sportu i aktywności fizycznej odbyły się w szkole podstawowej nr 1  w Głubczycach. Gościem specjalnym wydarzenia była mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów i mistrzyni Europy w biegu indywidualnym na tym dystansie Justyna Święty-Ersetic.
- Dzieciaki czują tutaj nutkę rywalizacji i jest to fajne. Na pewno wytrwają najwytrwalsi. Ja zawsze powtarzam, że trzeba mieć to coś, trzeba pokazywać pazur. Mieć ten zadzior w sobie. Wierzę, że pośród nas są takie talenty i być może kiedyś będę mogła ich oglądać na bieżni.

Justyna Święty-Ersetic z powodu kontuzji straciła prawie cały tegoroczny sezon. Na szczęście ze zdrowiem jest coraz lepiej i zawodniczka powinna w pełni sił rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu.

- Wszystko jest na dobrej drodze, żeby było w porządku. Już wróciłam do treningów. Co prawda jest to na razie siłownia, rower, bardziej treningi zastępcze, wprowadzające, ale od października mam nadzieję, że dostanę zielone światło i będę mogła wreszcie powrócić do tego, co sprawia mi największą frajdę, czyli do biegania.

- Integracja, dobra zabawa i sport w każdej postaci, to cele, które staramy realizować się w naszym projekcie. Dzieci są zadowolone i to jest dla nas najważniejsze - mówi Justyna Zielińska z Głubczyckiego Towarzystwa Kresowego, organizator wydarzenia.

- Pani Justyna jest dzisiaj niesamowicie oblegana. Bardzo się cieszymy, że też pogoda nam dopisała. Dzieci mogą trochę sportu pouprawiać w ramach naszego projektu na świeżym powietrzu, przy tym pięknym słoneczku w pięknych okolicznościach przyrody. - Fajnie sobie radzę. Tylko nie mogę trafić. Może piłką do kosza będzie lepiej, bo lubię piłkę. - Wszystko mi się podoba. - Najbardziej podobała mi się konkurencja z piłką, a największą trudność sprawiło trafianie do kosza. Jest git - dodają uczestnicy sportowego festynu w Głubczycach.

W przyszłym tygodniu projekt "Opolskie szkoły na start" będzie realizowany w szkołach podstawowych w Nysie i Głuchołazach.
Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic
Justyna Zielińska i uczestnicy festynu

Wiadomości z regionu

2023-12-11, godz. 20:14 Wypadek w Zimnicach Małych. Zderzyły się osobówka i dwie ciężarówki Zdarzenie drogowe w Zimnicach Małych, w gminie Prószków. Jak przekazał nam dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Opolu, przed 18.30 na skrzyżowaniu DK 45… » więcej 2023-12-11, godz. 19:00 "To tradycja naszej szkoły". W III LO w Opolu świętują dni patronki - Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - pod takim hasłem w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbywają się dni patronki… » więcej 2023-12-11, godz. 18:00 ZDW wydał już połowę kwoty przeznaczonej na akcję "Zima" w regionie Ponad 2 miliony złotych - tyle wydał już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na akcję 'Zima' w naszym regionie. To połowa zabezpieczonej na ten cel kwoty… » więcej 2023-12-11, godz. 17:00 Samorząd kusi przyszłych lekarzy. To już 4. edycja stypendiów regionalnych 2 tysiące złotych brutto przez 9 miesięcy roku akademickiego, aż do zakończenia studiów. Takie wsparcie finansowe dla studentów kierunków medycznych przygotował… » więcej 2023-12-11, godz. 16:55 Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w Kluczborku wzrosną. Podwyżki będą jednak mniejsze niż w tym roku Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w gminie Kluczbork będą wzrastać. Mieszkańcy zapłacą więcej od kwietnia przyszłego roku. Jednak największą… » więcej 2023-12-11, godz. 16:42 Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości. » więcej 2023-12-11, godz. 16:14 Za używane ciuchy sfinansują pomoc doświadczającym przemocy. Akcja HumanDoc w Opolu Robiąc świąteczne porządki można pomóc ofiarom przemocy. Zbiórkę używanej odzieży oraz tekstyliów domowych organizuje w Opolu Fundacja HumanDoc. Na… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki". Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 Obwodnica Namysłowa na ministerialnej liście podstawowej Trakt omijający Namysłów w ciągu DK39 został wpisany na ministerialną listę 'Programu budowy 100 obwodnic'. » więcej 2023-12-11, godz. 15:09 Polał ofiarę benzyną i upuścił na nią zapalonego papierosa. 25 lat więzienia za zabójstwo 25 lat pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po 20 latach. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 31-letniego Pawła R. za zabójstwo znajomego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »