Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-04, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie

Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na opolskiej wyspie Bolko.
To pierwsza edycja imprezy jednak, jak mówi jedna z jej organizatorek Anna Rogowska, zainteresowanie ze strony zawodników świadczy o dużym sukcesie tej inicjatywy.

- O poranku mieliśmy 240 uczestników, ale ciągle dopisywały się kolejne osoby. To bardzo zadowalająca liczba uczestników. Jest to impreza sportowa, ale zgromadziliśmy się tutaj przede wszystkim po to, żeby pomagać. Działamy na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Całość z wpisowego będzie przekazana właśnie na ten szczytny cel - tłumaczy.

Uczestnicy mogli przebiec 5-kilometrową trasę lub pokonać połowę tego dystansu maszerując z kijami nordic walking. Ci, którzy stanęli na starcie, przyznawali, że ważniejsza od wyników rywalizacji jest dla nich możliwość wsparcia potrzebujących.

- Warto pomagać, więc jeżeli jest taki bieg w Opolu, w którym mieszkam, no to nic tylko wyjść i po prostu pomóc.

- Główną motywacją jest dla mnie to, że pracuję w zaprzyjaźnionym hospicjum Betania. Taką inicjatywę biegania podjęliśmy już wtedy, gdy nasza koleżanka była chora. Zdecydowaliśmy się na to po to, by służyć jej w chorobie wsparciem i tym, że my się też trudzimy biegając, a ona trudzi się chorując - słyszymy.

Dodajmy, że Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu posiada obecnie 23 podopiecznych z całego regionu. Wśród najpilniejszych potrzeb organizacji jest między innymi zakup kamizelek oscylacyjnych wykorzystywanych przez pacjentów z chorobami płuc.
Anna Rogowska
Uczestnicy biegu

Wiadomości z regionu

2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:15 Wybory 2023. Opolska Lewica o problemach szpitali powiatowych - Sytuacja finansowa szpitali powiatowych jest dramatyczna - powiedziała w Opolu Marcelina Zawisza, kandydatka do Sejmu z opolskiej listy Lewicy. Uważa, że… » więcej 2023-09-22, godz. 18:35 "Opolska młodzież na stadiony". Kolejna edycja akcji PZPN i Ministerstwa Sportu Zdrowy tryb życia i promocja aktywnego spędzania czasu - to cel akcji 'Opolska młodzież na stadiony'. » więcej 2023-09-22, godz. 18:00 "Złota alga zaczyna znikać". Wojewoda zniósł zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego Można już korzystać z wód Kanału Gliwickiego. Wojewoda opolski odwołał rozporządzenie wprowadzone 11 września, które obejmowało między innymi zakaz… » więcej 2023-09-22, godz. 17:00 Wybory 2023. Kandydatki z Mniejszości Niemieckiej walczą o równe traktowanie kobiet Wyrównywanie szans ekonomicznych, dostępność do badań i opieki zdrowotnej dla kobiet oraz wsparcie ich w rozwoju - to główne postulaty kobiet startujących… » więcej 2023-09-22, godz. 16:45 Uroczyste wręczenie sztandarów Zakładom Karnym w Strzelcach Opolskich i Głubczycach Zakłady Karne w Strzelcach Opolskich i Głubczycach od dziś (22.09) mają swoje sztandary. Na Górze św. Anny odbyły się uroczystości nadania i przekazania… » więcej 2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2023-09-22, godz. 14:30 Wybory 2023. "Dość rozdawnictwa". Trzecia Droga o walce z wysoką inflacją 'Bazarek drożyzny PiS' - pod takim hasłem opolscy działacze ruchu Polska 2050 zorganizowali dziś (22.09) w Opolu happening. - To wydarzanie, które organizujemy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »