Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-04, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie

Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Charytatywny bieg z żonkilem w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na opolskiej wyspie Bolko.
To pierwsza edycja imprezy jednak, jak mówi jedna z jej organizatorek Anna Rogowska, zainteresowanie ze strony zawodników świadczy o dużym sukcesie tej inicjatywy.

- O poranku mieliśmy 240 uczestników, ale ciągle dopisywały się kolejne osoby. To bardzo zadowalająca liczba uczestników. Jest to impreza sportowa, ale zgromadziliśmy się tutaj przede wszystkim po to, żeby pomagać. Działamy na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Całość z wpisowego będzie przekazana właśnie na ten szczytny cel - tłumaczy.

Uczestnicy mogli przebiec 5-kilometrową trasę lub pokonać połowę tego dystansu maszerując z kijami nordic walking. Ci, którzy stanęli na starcie, przyznawali, że ważniejsza od wyników rywalizacji jest dla nich możliwość wsparcia potrzebujących.

- Warto pomagać, więc jeżeli jest taki bieg w Opolu, w którym mieszkam, no to nic tylko wyjść i po prostu pomóc.

- Główną motywacją jest dla mnie to, że pracuję w zaprzyjaźnionym hospicjum Betania. Taką inicjatywę biegania podjęliśmy już wtedy, gdy nasza koleżanka była chora. Zdecydowaliśmy się na to po to, by służyć jej w chorobie wsparciem i tym, że my się też trudzimy biegając, a ona trudzi się chorując - słyszymy.

Dodajmy, że Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu posiada obecnie 23 podopiecznych z całego regionu. Wśród najpilniejszych potrzeb organizacji jest między innymi zakup kamizelek oscylacyjnych wykorzystywanych przez pacjentów z chorobami płuc.
Anna Rogowska
Uczestnicy biegu

Wiadomości z regionu

2023-10-02, godz. 22:28 Wybory 2023. Za nami pierwsza, przedwyborcza debata w Radiu Opole z udziałem kandydatów i publiczności Zaplanowano ich 10, pierwsza z nich za nami. Kandydaci startujący do Sejmu i Senatu 'starli się' w pierwszej, przedwyborczej debacie w Radiu Opole. Obecna była… » więcej 2023-10-02, godz. 21:15 Prymusi wybrani, także ci dorośli. Podczas Regionalnego Święta Edukacji sypnęło nagrodami 60 nowych prymusów ma od dziś Opolszczyzna. To tytuł trafiający do uczniów, którzy z nauki czerpią przyjemność, ale równocześnie osiągają wysokie… » więcej 2023-10-02, godz. 17:30 Papier przyjmie wszystko, ale co dalej? Pytamy o rewitalizację linii kolejowej 144 [INTERWENCJA] - My płacimy i się domagamy, a zdanie PKP PLK uważam za skandaliczne - tak Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa, komentuje stanowisko kolejowej spółki… » więcej 2023-10-02, godz. 17:00 Decyzja resortu zdrowia jest, czas na pieniądze. Budowa centrum sercowo-naczyniowego przy USK coraz bliżej Jest zielone światło na budowę centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu. Dziś (02.10) resort zdrowia wydał dokument poświadczający zasadność tej… » więcej 2023-10-02, godz. 16:53 Prace na śluzie w Krapkowicach już na finiszu. To inwestycja na 220 mln zł Ponad 220 mln zł kosztuje modernizacja śluzy na Odrze w Krapkowicach. Inwestycja jest już gotowa w 90%, a dziś (02.10) podczas wizyty studyjnej można było… » więcej 2023-10-02, godz. 16:52 Kto zaatakował kogo i czy chodziło o narodowość? Sprawa bójki z 2019 roku w sądzie Pobił na tle narodowościowym czy został pobity? Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszyła rozprawa Pawła T. oskarżonego o pobicie dwóch Gruzinów cztery lata… » więcej 2023-10-02, godz. 16:50 Wybory 2023. Kandydaci MN o rolnictwie: wyższe ceny w skupach, stabilizacja i mniej biurokracji Mniejsza biurokracja, wyższe ceny w skupach i stabilizacja sytuacji rynkowej. To rolnicze postulaty kandydatów Mniejszości Niemieckiej do Sejmu. » więcej 2023-10-02, godz. 15:34 Zdarzenia drogowe w regionie, są utrudnienia w ruchu. Gdzie? Uwaga, kierowcy w Opolu. Możliwe są utrudnienia na obwodnicy Czarnowąs, gdzie skoda uderzyła w bariery. Policjanci informują, że kierowca był nietrzeźwy… » więcej 2023-10-02, godz. 15:19 Wybory 2023. Nowoczesna po marszu, z planem na 100 dni po wyborach - Mamy cudowny dzień, pogodę i jesteśmy naładowani energią po Marszu Miliona Serc - tymi słowami przywitał dziennikarzy na konferencji prasowej Adam Szłapka… » więcej 2023-10-02, godz. 15:15 Prudnicka w Krapkowicach równa i bezpieczna. Koniec remontu w centrum miasta Niespełna 1,3 mln zł kosztowało wzmocnienie nawierzchni ul. Prudnickiej w Krapkowicach. Prace objęły odcinek nieco ponad 800 metrów. Teraz jest równo i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »