Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-04, 07:15 Autor: Witold Wośtak

Prószków: 8 miesięcy remontu z przedszkolakami za ścianą, ale wszystko udało się

Publiczne Przedszkole w Prószkowie po remoncie [fot. Witold Wośtak]
Publiczne Przedszkole w Prószkowie po remoncie [fot. Witold Wośtak]
Zakończył się długo oczekiwany remont Publicznego Przedszkola w Prószkowie. Co ważne, inwestycję realizowano bez zamknięcia, więc rodzice nie musieli dowozić dzieci do innych placówek.
- Wymieniono dach, okna i drzwi, jest nowa elewacja oraz pompa ciepła, podłączenie do sieci gazowej, a dzieci mają do dyspozycji nowy taras - mówi Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa.

- Remont polegał na generalnym odświeżeniu przedszkola, ale nie skutkował utworzeniem dodatkowych miejsc dla dzieci. Budynek ma swoją zamkniętą kubaturę i nie ma możliwości dobudowania kolejnych pomieszczeń, by najmłodsi mogli tam przebywać.

Remont trwał 8 miesięcy od września ubiegłego roku. Pytamy burmistrza, ile miejsc ma to przedszkole i czy to wystarczająca liczba.

- Jest około 60 miejsc, ale trzeba podkreślić, że wszystkie dzieci mające prawo do bycia w przedszkolu, mają zapewnione miejsce u nas w gminie. Może nie zawsze dokładnie w miejscu zamieszkania, ale jednak w pobliżu Prószkowa.

Koszt remontu przedszkola w Prószkowie to milion 900 tysięcy złotych. Samorząd pozyskał półtora miliona z rządowego programu Polski Ład. Reszta to wkład własny.
Krzysztof Cebula 1
Krzysztof Cebula 2

Wiadomości z regionu

2023-09-24, godz. 21:15 Kościół w Ścinawie Małej ma zostać wyremontowany. Obietnica wojewody Kościół Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej zostanie wyremontowany - to deklaracja Sławomira Kłosowskiego, wojewody opolskiego, a jednocześnie kandydata do… » więcej 2023-09-24, godz. 19:58 Pożar i ewakuacja w budynku wielorodzinnym w Strzelcach Opolskich Zagrożenie spowodowała bliskość przyłącza gazu. » więcej 2023-09-24, godz. 16:58 Karambol na autostradzie A4 z udziałem siedmiu samochodów. Powstał wielokilometrowy korek W zderzeniu ucierpiało pięć osób. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2023-09-24, godz. 15:54 Weterani szermierki w Opolu. W niedzielę królowała szabla Blisko 100 zawodników stawiło się na IV Grand Prix Polski Weteranów w szermierce, które odbywa się w Opolu. Sobota upłynęła pod znakiem floretu i szabli… » więcej 2023-09-24, godz. 15:00 Dwa piętra dla ekspozycji, poddasze dla gości. Jest już plan muzeum Kresów w Brzegu Będzie dużo przestrzeni wystawowej, ale także biblioteka, pracownie konserwatorskie oraz kawiarnia. Gotowy jest program funkcjonalno-użytkowy dla przyszłego… » więcej 2023-09-24, godz. 13:43 Wybory 2023. "Trzecia droga" proponuje koordynatora ds. transportu Cała ustawa o transporcie zbiorowym jest do zmiany - wskazuje Marcin Oszańca, kandydat do sejmu z listy Trzeciej Drogi. Jak mówi, rozproszenie usług transportu… » więcej 2023-09-24, godz. 13:29 "Przyjażń to relacja dwustronna". Niedzielna Loża Radiowa o stosunkach z Ukrainą Sprawa relacji polsko-ukraińskich stała się w ostatnim czasie tematem gorących sporów, ale też i deklaracji składanych w czasie kampanii wyborczej. » więcej 2023-09-24, godz. 13:00 Nietoperze problemem przy remoncie ośrodka "Aleksandrówka" w Jarnołtówku - To jest pierwszy, bardzo ważny krok w kierunku odbudowy - tak starosta nyski, Andrzej Kruczkiewicz mówi o ogłoszonym przetargu na remont 'Aleksandrówki'… » więcej 2023-09-24, godz. 12:43 Do św. Anny podziękować za plony. Dożynki diecezjalne zgromadziły tłumy Delegacje wszystkich 36 dekanatów zjechały na Górę Świętej Anny na doroczne dożynki diecezjalne. Suma dożynkowa w odświętnej oprawie, z udziałem przedstawicieli… » więcej 2023-09-24, godz. 11:00 Szkoła w Ścinawie Małej w końcu cieszy oko Milion 700 tysięcy złotych kosztowała modernizacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ścinawie Małej. W placówce między innymi wykonano elewację z ociepleniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »