Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-01, 13:32 Autor: Monika Matuszkiewicz

Najmłodsi pacjenci z USK w Opolu również świętują swój dzień. Były warsztaty, prezenty i dużo radości

Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Dzień dziecka w USK [fot. Jędrzej Łuczak]
Zamiast leczenia - zabawa. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu nie zapomniał o swoich najmłodszych pacjentach i w Międzynarodowym Dniu Dziecka przygotował dla nich atrakcje. Wśród nich między innymi warsztaty ze zdrowego żywienia.
- Na całe szczęście obecnie nie mamy pełnego oddziału, choć pacjenci są - mówi profesor Agata Chobot , kierownik oddziału i kliniki pediatrii w USK w Opolu.
- Fajnie, jeżeli możemy świętować Dzień Dziecka i to jest ważne, aby pamiętać o wszystkich świętach. Dobrze też jest, aby te dzieci, które są w szpitalu miały też odskocznię od tego, że są chore, żeby zawsze się tu coś działo. Jeżeli dziecko nie jest infekcyjne i nie musi być izolowane, to mamy po to właśnie świetlice i nauczycieli, żeby dzieci mogły tutaj spędzać ten swój czas między badaniami, inaczej, żeby nie musiały się skupiać tylko na tej swojej chorobie.

- Tematyka tych warsztatów nie jest przypadkowa, bo działalnością szpitala nie jest tylko leczenie, ale też profilaktyka i promowanie zdrowego trybu życia - dodaje Adrianna Mazurkiewicz-Fornalik, rzecznik praw pacjenta USK w Opolu.

- Zresztą zgodnie z inicjatywą konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego. Będzie pogadanka o zdrowym żywieniu, przygotowaliśmy tutaj ze strony szpitala owoce, które dzieci otrzymają, a poza tym konkursy i nagrody. Te wszystkie atrakcje, po to, żeby umilić czas i żeby dzieci z tego wyciągnęły jakąś naukę.

6-letnia Amelka już od rana oczekiwała na dzień dziecka. Jak mówią ona i jej mama Marta, to świetny pomysł i jeszcze lepsza zabawa.

- Dużo przyjemności i radości sprawiono dzieciom. Zawsze to jest jakaś odskocznia, dzieci nie myślą o badaniach, o tym co trudne, nie stresują się tak bardzo. - mówi mama Amelki. - Fajnie jest, uczyliśmy się jak jeść zdrowo, żeby być zdrowym. Trzeba jeść dużo warzyw i owoców - dodaje Amelka.
profesor Agata Chobot
Adrianna Mazurkiewicz-Fornalik
Amelka i jej mama

Wiadomości z regionu

2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:15 Wybory 2023. Opolska Lewica o problemach szpitali powiatowych - Sytuacja finansowa szpitali powiatowych jest dramatyczna - powiedziała w Opolu Marcelina Zawisza, kandydatka do Sejmu z opolskiej listy Lewicy. Uważa, że… » więcej 2023-09-22, godz. 18:35 "Opolska młodzież na stadiony". Kolejna edycja akcji PZPN i Ministerstwa Sportu Zdrowy tryb życia i promocja aktywnego spędzania czasu - to cel akcji 'Opolska młodzież na stadiony'. » więcej 2023-09-22, godz. 18:00 "Złota alga zaczyna znikać". Wojewoda zniósł zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego Można już korzystać z wód Kanału Gliwickiego. Wojewoda opolski odwołał rozporządzenie wprowadzone 11 września, które obejmowało między innymi zakaz… » więcej 2023-09-22, godz. 17:00 Wybory 2023. Kandydatki z Mniejszości Niemieckiej walczą o równe traktowanie kobiet Wyrównywanie szans ekonomicznych, dostępność do badań i opieki zdrowotnej dla kobiet oraz wsparcie ich w rozwoju - to główne postulaty kobiet startujących… » więcej 2023-09-22, godz. 16:45 Uroczyste wręczenie sztandarów Zakładom Karnym w Strzelcach Opolskich i Głubczycach Zakłady Karne w Strzelcach Opolskich i Głubczycach od dziś (22.09) mają swoje sztandary. Na Górze św. Anny odbyły się uroczystości nadania i przekazania… » więcej 2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2023-09-22, godz. 14:30 Wybory 2023. "Dość rozdawnictwa". Trzecia Droga o walce z wysoką inflacją 'Bazarek drożyzny PiS' - pod takim hasłem opolscy działacze ruchu Polska 2050 zorganizowali dziś (22.09) w Opolu happening. - To wydarzanie, które organizujemy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »