Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-27, 14:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Wiceminister obrony narodowej wyróżniony przez gminę Branice

Marcin Ociepa wyróżniony przez gminę Branice - [fot: Grzegorz Frankowski]
Marcin Ociepa wyróżniony przez gminę Branice - [fot: Grzegorz Frankowski]
Marcin Ociepa wyróżniony przez gminę Branice - [fot: Grzegorz Frankowski]
Marcin Ociepa wyróżniony przez gminę Branice - [fot: Grzegorz Frankowski]
Marcin Ociepa wyróżniony przez gminę Branice - [fot: Grzegorz Frankowski]
Marcin Ociepa wyróżniony przez gminę Branice - [fot: Grzegorz Frankowski]
''Nie będzie ani silnej, ani bezpiecznej Polski, jeżeli nie będzie sinych regionów, powiatów i gmin" - powiedział w Branicach wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa po otrzymaniu wyróżnienia "Pomocna Dłoń" przyznanej mu przez radę gminy. Dzięki staraniom ministra samorząd Branic pozyskał w ostatnich latach z programów rządowych ponad 25 mln złotych na najbardziej potrzebne inwestycje.
- Branice na południu województwa opolskiego odgrywają szczególną rolę. Musimy inwestować w takie miasta, w takie miejscowości, żeby one nie były ścianą, na której kończy się Polska, ale były bramą do Polski. Żeby świadczyły, że tutaj jest dobrobyt, że tu warto mieszkać, że tu warto przyjeżdżać, wypoczywać turystycznie, żeby to była wizytówka dla naszych sąsiadów z Czech. Żeby to była otwarta brama dla inwestorów.

- "Pomocna Dłoń" to wyróżnienie dla osób, które w szczególny sposób zasłużyły się dla samorządu gminy Branice - mówi Sebastian Baca, wójt gminy. - Niewątpliwie pan minister jest taka osobą. Pomaga w wielu tematach, lobbuje, doradza. faktycznie jest taka pomocną dłonią, na którą zawsze możemy liczyć i w każdej sytuacji.

Dzięki pozyskanym rządowym dotacjom w gminie wybudowano między innymi nową drogę w Branicach, ścieżkę rowerową na trasie Branice - Wysoka, powstało boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej we Włodzieninie czy "orlik" w Branicach.
Marcin Ociepa
Sebastian Baca

Wiadomości z regionu

2023-09-23, godz. 13:00 Był zdecydowanie za ciężki i miał niesprawne hamulce. Interwencja WITD Zestaw załadowany drewnem ważył ponad 60 ton, a mógł maksymalnie 40. Jego podróż zakończyli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego… » więcej 2023-09-23, godz. 12:45 WYBORY 2023. Marcin Oszańca z Trzeciej Drogi chce zmiany granic województwa opolskiego - Jeśli chcemy, aby nasz region się rozwijał, to konieczna jest zmiana jego granic - mówił podczas konferencji prasowej w Opolu Marcin Oszańca, kandydat… » więcej 2023-09-23, godz. 12:15 Sztafety na start. Sportowa rywalizacja w charytatywnym celu na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków Stadion im. Opolskich Olimpijczyków kolejny raz zapełnił się biegaczami. Tym razem były to drużyny sztafetowe, które wzięły udział w 7. PKO Biegu Charytatywnym… » więcej 2023-09-23, godz. 10:00 Opole: zmiana organizacji ruchu na Prószkowskiej Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, że zmiany zostaną wprowadzone we wtorek (26.09). » więcej 2023-09-23, godz. 10:00 Piknik dla zdrowia w Niemodlinie. Atrakcje i profilaktyka Profilaktyka zdrowia i promocja aktywnego trybu życia - to główne cele 'Pikniku dla zdrowia', który po godzinie 12:00 rozpocznie się w Niemodlinie. » więcej 2023-09-23, godz. 09:00 Komfortowe warunki, więcej miejsca. W Namysłowie oddano nowe skrzydło przedszkola Ponad 5 mln złotych kosztowała modernizacja Przedszkola nr 5 w Namysłowie. Nowe skrzydło dydaktyczne dla czterech oddziałów przedszkolnych, łącznik z istniejącym… » więcej 2023-09-23, godz. 08:00 5 milionów dla 5 opolskich gmin na tworzenie nowych miejsc w żłobkach Pięć milionów złotych dla pięciu opolskich samorządów w ramach rządowego programu Maluch+. » więcej 2023-09-23, godz. 06:29 Tragiczny nocny pożar w Kędzierzynie-Koźlu. Nie żyje starszy mężczyzna Dziś (23.09) w nocy w Kędzierzynie-Koźlu wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Poszkodowany został starszy mężczyzna, któremu strażacy udzielali pierwszej… » więcej 2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »