Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-23, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Decyzja obowiązuje, można próbować renegocjacji". WOPR i Wody Polskie odpowiadają na interwencję Radia Opole

Przyczepy w stanicy WOPR w Turawie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Przyczepy w stanicy WOPR w Turawie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Przyczepy w stanicy WOPR w Turawie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Przyczepy w stanicy WOPR w Turawie [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Wypełniamy zalecenia Wód Polskich, które są właścicielem tego terenu - tak prezes WOPR w województwie Zbigniew Szorc odpowiada na interwencję Radia Opole. Zgłosili się do nas właściciele przyczep i domków holenderskich na cyplu Jeziora Dużego w Turawie, którzy dowiedzieli się, że mają opuścić to miejsce do końca miesiąca.
Mowa jest o kilkunastu przyczepach, z których najstarsze są tam od 20 lat. Właściciele domków i przyczep przynależą do wodnego pogotowia, płacą składki, opłacają rachunki za energię. Pomagali też budować części wspólne na cyplu, np. wiatę przy miejscu do grillowania.

- Oni wiedzieli, na co idą. Oni wiedzieli, że ryzykują. No, stało się jak się stało. Ja zawsze mówię, jeśli uważacie państwo, że jesteście pokrzywdzeni, proszę pokazać umowę. Nam nie wolno poddzierżawiać tego terenu. Jakby takie coś było, to wręcz przeciwnie, to my dostalibyśmy wypowiedzenie - mówi Zbigniew Szorc, prezes WOPR woj. opolskiego.

- Nasza decyzja podyktowana jest m.in. kwestiami bezpieczeństwa. Jeśli dojdzie do konieczności maksymalnego spiętrzenia wody w zbiorniku, cypel będzie zalany - mówi Linda Hofman, rzecznik RZGW Wody Polskie w Gliwicach. Spółka prowadzi inwentaryzację terenu i umów. Czy klamka zapadła już w sprawie cypla?

- Rozmawiać można zawsze - przekazuje rzecznik. - WOPR jako dzierżawca tego terenu może podejmować takie kroki. Może próbować również renegocjować warunki umowy, ale proszę pamiętać, że w Wodach Polskich obowiązuje procedura, która dotyczy dzierżawy terenu i my jesteśmy zobligowani do przestrzegania tej procedury.

Jednocześnie rzecznik wskazuje, że jeśli WOPR nie zastosuje się do wydanej decyzji o usunięciu przyczep sprawa trafi do odpowiednich służb.

O problemie właściciele domków poinformowali również marszałka województwa. Ten zapowiedział, że nie wyklucza, że najbliższym czasie doprowadzi do spotkania stron. Do tematu będziemy wracać.
Zbigniew Szorc
Linda Hofman

Wiadomości z regionu

2023-09-30, godz. 19:30 Wybory 2023. Kandydatki Nowej Lewicy o koniecznym wsparciu dla psychiatrii i psychologii Psychiatria i psychologia dziecięca były tematem konferencji prasowej dwóch opolskich kandydatek do Sejmu z Komitetu Wyborczego Nowa Lewica. » więcej 2023-09-30, godz. 19:30 Odra Opole nie zwalnia tempa. ''Niebiesko-czerwoni'' pokonali GKS Katowice i umocnili się na pozycji lidera W rozegranym na stadionie przy ul. Oleskiej meczu 10. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi piłkarze Odry Opole wygrali z GKS-em Katowice 1:0. Zwycięską bramkę… » więcej 2023-09-30, godz. 18:44 Gigantyczne dynie wisienką na torcie świętowania 25-lecia powiatu krapkowickiego Dynie wielkich rozmiarów powróciły do Krapkowic. Na stadionie w Otmęcie trwa w ten weekend impreza nazwana 'OKR.25', a jej częścią jest coroczny Festiwal… » więcej 2023-09-30, godz. 18:09 Golfiści rywalizowali w Kamieniu Śląskim o puchar OIG. To również memoriał Jarosława Kozubskiego Około 40 graczy wzięło udział w turnieju golfowym o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej na polach Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim. Impreza została… » więcej 2023-09-30, godz. 17:10 Myśliwska ambona przygniotła mężczyznę. Interweniował LPR 54-letni mężczyzna został ranny po tym, gdy przewróciła się na niego drewniana myśliwska ambona. Do tego zdarzenia doszło w miejscowości Szydłowice w… » więcej 2023-09-30, godz. 17:00 "Opole tętni dobrem". Poprzez bieganie chcą promować ideę krwiodawstwa Promocja honorowego krwiodawstwa będzie przyświecać niedzielnemu (01.10) biegowi pod hasłem 'Opole Tętni Dobrem'. - Wokół jezior na opolskiej Malinie trzeba… » więcej 2023-09-30, godz. 16:45 Wybory 2023. Marcin Ociepa zaprezentował swój honorowy komitet poparcia 50 osób liczy Honorowy Komitet Poparcia Marcina Ociepy, kandydata Zjednoczonej Prawicy do Sejmu. W jednym z hoteli stolicy regionu opolski wiceminister obrony… » więcej 2023-09-30, godz. 15:45 Wystartował 13. Opolski Festiwal Fotografii. Hasło przewodnie to "Echa" Ruszył 13. Opolski Festiwal Fotografii. Stolicę regionu odwiedzają twórcy z całej Polski. Na wydarzenie składają się wystawy, które można oglądać między… » więcej 2023-09-30, godz. 15:40 Opole: po weekendzie rusza remont wiaduktu na ul. Reymonta. Będzie wahadło W poniedziałek (2.10) rozpocznie się remont nawierzchni na wiadukcie na ulicy Reymonta. Będzie zmiana organizacji ruchu. » więcej 2023-09-30, godz. 12:45 Z Opola do Głuchołaz. XI "Opolski Ekspres Dęty" w trasie [ZDJĘCIA, FILM] Jedenasty raz na tory naszego województwa wyjechał 'Opolski Ekspres Dęty'. O 10:00 muzyczny pociąg wyruszył ze stacji Opole Główne do przystanku Głuchołazy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »