Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-29, 21:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Obrona dobrego imienia Jana Pawła II, zmiany w budżecie i tytuły honorowe. W czwartek sesja w Opolu

Archiwum: Sesja rady miasta Opola, 26 stycznia 2023 [fot. Maciej Marciński]
Archiwum: Sesja rady miasta Opola, 26 stycznia 2023 [fot. Maciej Marciński]
Archiwum: Sesja rady miasta Opola, 26 stycznia 2023 [fot. Maciej Marciński]
Archiwum: Sesja rady miasta Opola, 26 stycznia 2023 [fot. Maciej Marciński]
Przed nami 70. sesja Rady Miasta Opola. W czwartek (30.03) radni zajmą się między innymi zmianami w budżecie na ten rok, a także uchwałą w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Ponadto rajcy zadecydują o oświadczeniu rady w sprawie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II.
- Ta uchwała została złożona przez radnych z klubu PiS - mówi Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola.

- Widzimy, że coraz więcej samorządów podejmuje ten temat i są te uchwały przez różne poszczególne gminy przyjmowane. Zawsze podchodzę z takim troszkę dystansem do tematów, które nie dotyczą bezpośrednio samorządu. Największym złem według mnie byłoby, jeżeliby rozpoczęła się niewłaściwa dyskusja przy tak ważkim i delikatnym temacie. Wydaje mi się, że to jest trochę takie prowokowanie tej dyskusji.

- Będzie również określenie zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok bieżący - dodaje Sowada.

- Następnie bardzo dużo tematów związanych z planowaniem przestrzennym, z tym, że tu mamy przystąpienia do planu. Chodzi o Czarnowąsy III, ulicę Jana Brzechwy, Szczepanowice II, Pisankową, Zaodrze I i Gosławice Va. Mamy jeszcze tytuły honorowe. Mamy wniosek, który został złożony przez Politechnikę Opolską dla pana profesora Wang Shoufa. Kolejny wniosek to Dawid Tomala. Mamy jeszcze uchwałę w sprawie Zasłużony Obywatel dla pana Leona Korca.

Sesja rozpocznie się o godzinie 10:00. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w niej osobiście lub śledzić ją on-line. Wystarczy wejść na stronę opole.pl.
Łukasz Sowada 1
Łukasz Sowada 2

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »