Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-26, 15:45 Autor: Daniel Klimczak

Dotlenieni RUN - zawody biegowe w strefie przemysłowej Skarbimierza i sadzenie drzew

DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
Strefa przemysłowa w Skarbimierzu już po raz drugi stała się areną zmagań sportowców. Jej ulicami przebiegli dziś (26.03) uczestnicy imprezy DotlenieniRUN łączącej sportową rywalizację z ochroną środowiska.
Po każdej edycji biegu organizatorzy sadzą niewielki las, który ma przypominać o zmianach klimatu, a także pomóc w ich powstrzymaniu. Jeden z nich, Marek Kołkowski powiedział Radiu Opole, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

- Mamy obecnie 241 zapisanych, a ilu się dzisiaj dopisało do tej listy, to będziemy dopiero liczyć. Frekwencja dopisała. Za każdego biegacza sadzimy jedno drzewo. Chcieliśmy zwrócić uwagę na problem wody na świecie, braku tej wody i stąd taki pomysł, żeby zrobić to w miejscu, gdzie jest bardzo dużo fabryk, żeby zwracać uwagę na tego typu rzeczy - tłumaczy.

Uczestnicy mieli do wyboru trasy o długości 5 i 10 kilometrów. Po dotarciu na metę wielu z nich przyznawało, że warunki atmosferyczne nie były sprzyjające jednak nie przeszkadzało to w dobrej zabawie.

- Większa część biegu to warunki pod wiatr, tylko tu ostatnie 2,5 kilometra było z wiatrem. Ciężko było.

- Był fantastyczny zespół, z którym szłam, wspólnie się motywowaliśmy.

- Rewelacyjna trasa, trochę wiatr wiał, ale nie przeszkodziło mi to w zdobyciu 3. miejsca prawdopodobnie. super atmosfera, wiatr przeszkadzał, ale OK - przekonują.

Dodajmy, że organizatorzy akcji dokonują nasadzeń roślin także we współpracy z biznesem. Tylko w ubiegłym roku udało im się zazielenić łącznie 126,5 tysiąca metrów kwadratowych.
Marek Kołkowski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2023-05-29, godz. 19:30 Muzeum w Łambinowicach ma nowy pawilon. To kolejny etap przebudowy placówki Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach wzbogaciło się o nowoczesny pawilon, który stanowi jednocześnie wejście do budynku muzeum. To kolejny… » więcej 2023-05-29, godz. 19:10 Rodzicielstwo zastępcze daje wiele satysfakcji opiekunom dzieci Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego prudnicki starosta uhonorował najbardziej zaangażowanych w tą czasową formę pomocy dzieciom. Podczas spotkania w… » więcej 2023-05-29, godz. 19:00 Integracyjny dzień mamy i dziecka w ośrodku dla uchodźców w Suchym Borze Zabawy, bańki mydlane i dmuchańce towarzyszyły spotkaniu integracyjnemu z uchodźcami wojennymi w Suchym Borze. Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów… » więcej 2023-05-29, godz. 17:40 Mieszkańcy gminy Rudniki chętnie wnioskują o dotacje z programu "Czyste Powietrze" Duże zainteresowanie programem 'Czyste Powietrze' w gminie Rudniki. Łącznie mieszkańcy złożyli do tej pory 334 wnioski o dotacje na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2023-05-29, godz. 17:15 Brzeg: prace na Wrocławskiej wciąż trwają. "Najgorszy czas już za nami" Kierowcy w Brzegu mogą już korzystać z ulicy Wrocławskiej na całej jej długości. Starostwo zaznacza jednak, że inwestycja wciąż się nie zakończyła… » więcej 2023-05-29, godz. 16:30 Pomaganie przez bieganie. PSP nr 16 w Opolu szykuje rodzinny piknik dla "Niedużego Wojtka" Charytatywny marszobieg i test Coopera podczas szkolnego pikniku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 w Opolu, to kolejna inicjatywa, która ma wesprzeć zbiórkę… » więcej 2023-05-29, godz. 16:03 Kontrole na A4. Pies Hunter wskazał funkcjonariuszom KAS bagaże z narkotykami Psi nos nie zawodzi. Hunter, pies służbowy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej, wyczuł narkotyki w bagażach czterech pasażerów podczas rutynowych… » więcej 2023-05-29, godz. 15:50 Piłeś? Nie jedź! Dotyczy też rowerzystów. Wypadek na rondzie pod estakadą w Opolu Wizytą na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zakończyła się podróż 35-letniego rowerzysty przez Opole. Obywatel Ukrainy, w okolicy ronda pod estakadą, wymusił… » więcej 2023-05-29, godz. 15:00 Prokuratura ustala przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia w Niemodlinie W tej sprawie jest sporo znaków zapytania. Wciąż trwa ustalanie tożsamości mężczyzny, który w sobotę (27.05) został wyciągnięty ze stawu w rejonie… » więcej 2023-05-29, godz. 14:30 Nielegalny hazard zwalcza opolska Krajowa Administracja Skarbowa Lokal, w którym urządzano nielegalne gry hazardowe, wykryli w połowie maja funkcjonariusze opolskiej KAS. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »