Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-24, 16:20 Autor: Jan Poniatyszyn

Zdobędą Koronę Gór Polski. Nowy projekt podopiecznych rodzin zastępczych

Kopa Biskupia - wieża [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Kopa Biskupia - wieża [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Górski Dom Turysty „Pod Biskupią Kopą” [fot. mynaszlaku.pl]
Górski Dom Turysty „Pod Biskupią Kopą” [fot. mynaszlaku.pl]
Koronę Gór Polski zdobywać będą podopieczni rodzin zastępczych oraz ich opiekunowie z powiatu prudnickiego. Celem przedsięwzięcia jest integracja, edukacja oraz umożliwienie im bliskiego kontaktu z przyrodą w różnych regionach kraju.
- Cykl wypraw górskich zaczynamy w sobotę od wejścia na Biskupią Kopę - mówi Jolanta Barska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku. – Na szczycie planujemy ognisko, omówić dokładnie program, który chcemy zrealizować. Chcę stworzyć młodzieży możliwości, jakie kiedyś mi stworzono. Jestem przekonana, że to będzie miało wielkie znaczenie w ich wychowaniu, dążeniu do celu, poszukiwaniu pasji. Będzie na pewno zapamiętane przez nich do końca życia i zupełnie zmieni postrzeganie świata - dodaje.

W zamierzeniach jest zdobycie do czerwca przyszłego roku 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. PCPR w Prudniku liczy, że znajdą się sponsorzy tego przedsięwzięcia np. firmy czy też prywatni darczyńcy.

W pieczy zastępczej w powiecie prudnickim przebywa 170 dzieci i młodzieży. Jest ona sprawowana w przypadku niemożności zapewnienia opieki i wychowania przez rodziców biologicznych.
Jolanta Barska

Wiadomości z regionu

2023-06-09, godz. 19:05 Kraulem przepłynęli z Korsyki na Sardynię. Wyzwanie pływaków z Opola 14,5 kilometra wpław w niespełna 5 godzin. Opolanie Grzegorz Radomski i Szymon Woszek przepłynęli kraulem z Korsyki na Sardynię. Zadania nie ułatwiały im… » więcej 2023-06-09, godz. 19:00 Karetki w powiecie brzeskim z coraz lepszym wyposażeniem Brzeskie pogotowie inwestuje w sprzęt do ratowania życia. W ostatnim czasie w karetkach pojawiły się między innymi urządzenia do kompresji klatki piersi… » więcej 2023-06-09, godz. 17:34 Wspólny krok samorządu województwa i PKP PLK ku przywróceniu powiatu głubczyckiego na kolejową mapę Polski Coraz bliżej rewitalizacji linii kolejowych 177 i 294 na trasie Racibórz-Głubczyce - Racławice Śląskie. Zarząd województwa podpisał umowę z PKP PLK S.A… » więcej 2023-06-09, godz. 16:12 Ulewne deszcze w powiecie głubczyckim. Tutaj straż pożarna ma najwięcej pracy Około 20 razy interweniowała do tej pory straż pożarna z powodu gwałtownych opadów deszczu w powiecie głubczyckim. Strażacy wzywali byli przede wszystkim… » więcej 2023-06-09, godz. 16:00 Za nami pierwsze miodobranie w głubczyckiej pasiece edukacyjnej W założonej w zeszłym roku przez głubczyckie wodociągi pasiece edukacyjnej po raz pierwszy zebrano miód. Wyprodukowany przez pszczoły produkt trafi później… » więcej 2023-06-09, godz. 14:01 Kolejne zdarzenia drogowe w regionie Służby ratunkowe są wzywane do kolejnych zdarzeń na drodze. Kierowcom daje się we znaki także pogoda. » więcej 2023-06-09, godz. 13:51 Pierwsze skutki burzy. Zablokowana droga w gminie Strzeleczki Mamy pierwsze utrudnienia spowodowane gwałtownie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. W wyniku intensywnych opadów deszczu droga powiatowa w miejscowości… » więcej 2023-06-09, godz. 13:13 Beczka z II wojny światowej, a w niej niezidentyfikowana ciecz. Strażacy zabezpieczyli znalezisko w Bierawie Na nietypowe znalezisko podczas prac ziemnych natknęli się pracownicy wykonujący inwestycję w gminie Bierawa. Wykopali beczkę z okresu II wojny światowej… » więcej 2023-06-09, godz. 12:34 Wypadek na drodze krajowej nr 42 w Rudnikach Dwa samochody osobowe zderzyły się na DK42 w Rudnikach. To trasa z Kluczborka w stronę Pajęczna w woj. łódzkim. » więcej 2023-06-09, godz. 10:00 Czy opolska publiczność podczas festiwalu jest skazana na deszcz? [INTERWENCJA] To już tradycja, że jak jest opolski festiwal, to musi padać. Przygrywka już była w środę, a dzisiaj (9.06) według prognoz opady mają być intensywne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »