Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-24, 20:35 Autor: Daniel Klimczak

Wiaty na śmieci znikną z centrum Namysłowa. Miasto zmienia system odbioru odpadów

Kosze na śmieci w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kosze na śmieci w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Namysłów inwestuje w gospodarkę śmieciową. W tym roku samorząd zamierza dokupić nowy sprzęt, a także doposażyć mieszkańców w kolejne pojemniki.
To kontynuacja programu zapoczątkowanego 2 lata temu, kiedy gmina zrezygnowała z jednorazowych worków na odpady. Wówczas mieszkańcom umożliwiono dzierżawę 4,5 tysiąca pojemników na plastik.

Jak mówi burmistrz Bartłomiej Stawiarski, teraz samorząd idzie o krok dalej.

- Chcielibyśmy mieszkańców w tym roku wyposażyć w kolejne. Chcielibyśmy też, szczególnie w centrum miasta, zadbać o wiaty, gdzie się gromadzi odpady, bo często się zdarza, że jest bardzo duży bałagan. Kolejne zadanie to doposażenie spółki. Tam między innymi jest rębak, który ma nam pozwolić na przykład odpady wielkogabarytowe rozdrabniać, po to aby znacznie obniżyć koszty ich transportu - wyjaśnia.

Wcześniej do EKOWOD-u trafiła także nowa śmieciarka.

Dodajmy, że w tym roku na zadania związane z rozwojem systemu selektywnego zbierania odpadów, gmina zamierza przeznaczyć około 3 milionów złotych.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2023-06-06, godz. 14:40 WBP w Opolu wydała kompendium o opolskim festiwalu. Autorem jest Jarosław Wasik Historię opolskiego festiwalu, kulturalne przemiany i trendy okiem dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można poznać w najnowszej książce wydanej przez… » więcej 2023-06-06, godz. 13:48 Sprawa zatrucia ryb w Białej Głuchołaskiej już w prokuraturze. To zawiadomienie WIOŚ Jest wniosek do prokuratury ws. zatrucia ryb w Białej Głuchołaskiej. Jak przekazał wojewoda opolski, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu zdecydował… » więcej 2023-06-06, godz. 13:07 Droga przez Moszczankę - do remontu. To inwestycja w bezpieczeństwo Inwestycja w rozwój turystyki, a także w bezpieczeństwo. W Moszczance w powiecie prudnickim rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej prowadzącej w Góry… » więcej 2023-06-06, godz. 12:48 "Z humorem opowieści" motywem przewodnim konkursu recytatorskiego osób niepełnosprawnych Blisko 30 osób ze szkół specjalnych w regionie uczestnicy w 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego 'Słowem malowane' w Opolu. To jedyny konkurs… » więcej 2023-06-06, godz. 10:33 Czołowe zderzenie auta osobowego z ciężarówką w Kątach Opolskich Policja ustala okoliczności porannego wypadku na DW423 w Kątach Opolskich. Po godz. 4:15 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki opel combo… » więcej 2023-06-06, godz. 09:26 Mniejszość Niemiecka u progu kampanii wyborczej. Rafał Bartek liczy na dwa mandaty - Liczymy na dwa mandaty. Od wielu lat rzetelnie pracujemy na rzecz tego regionu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Rafał Bartek. Przewodniczący Towarzystwa… » więcej 2023-06-06, godz. 07:17 Trwa budowa radaru meteorologicznego na Górze św. Anny. Prace zakończą się jesienią Około 50 metrów wysokości będzie miał radar meteorologiczny, który powstaje tuż przy autostradzie na Górze św. Anny. Zakończono już wylewanie trzonu… » więcej 2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »