Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-19, 21:20 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Europoseł Anna Zalewska spotkała się z mieszkańcami Namysłowa. Nie brakło lokalnych tematów

Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Europoseł Anna Zalewska w Namysłowie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Spotkanie z europoseł Anną Zalewską w Namysłowie rozpoczęło cykl spotkań w ramach trasy objazdowej "Przyszłość to Polska". Wśród głównych tematów pojawiło się bezpieczeństwo wewnętrzne i energetyka.
- Ostatnie lata bardzo trudne, bo pandemiczne i wojenne powodują, że znowu mówimy, że będziemy korygować i weryfikować to, co planujemy w następnej kadencji - mówi Anna Zalewska, europoseł z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. - Przecież wszyscy widzą, że jest drogo, że jest inflacja, tak jak we Francji czy w Niemczech. W całej Europie wojna doskwiera. System taki jak ETS, czyli europejski system kupowania uprawnień do emisji dwutlenku węgla też powoduje duże zawirowania na rynku energii czy cen energii - dodała posłanka do Parlamentu Europejskiego.

- To jedno z wielu spotkań, które posłużyć ma wypracowaniu programu partii na najbliższe wybory - mówi poseł PiS Katarzyna Czochara. - Spotykamy się i rozmawiamy z mieszkańcami Opolszczyzny, z mieszkańcami Polski po to, żeby wysłuchać tych ważnych głosów i stworzyć program w oparciu o to, czego potrzebują nasi rodacy.

- Przyszłość to Polska. Wiele sobie obiecujemy po tych uwagach, nie tylko po wystąpieniu pani minister i w oparciu o to będziemy modyfikować plany programowe - dodaje wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Po tym spotkaniu uważam, że w skali globalnej najważniejsze są sprawy wolnościowe - mówi poseł PiS Violetta Porowska. - Musimy mówić bardzo mocno czytelnym głosem, że zakusy Komisji Europejskiej, Unii Europejskiej, żeby tą wolność ograniczać, są bardzo dla Polski niebezpieczne. Musimy podkreślać, że to właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gwarantem utrzymania niepodległości, wolności, suwerenności Polaków, również w kwestiach dla przykładu związanych z lasami.

Podczas spotkania z mieszkańcami Namysłowa nie zabrakło też rozmów o lokalnych problemach. To m.in. wykluczenie komunikacyjne.

- Jest wiele takich tematów, które bolą naszych mieszkańców. To są problemy dotyczące rolnictwa i dotyczące infrastruktury, bo jeszcze jest wiele rzeczy do zrobienia. Ale było też wiele tematów ogólnoeuropejskiej i ogólnopolskich. Dlatego myślę, że takie spotkania są fajne, że można porozmawiać z mieszkańcami o tematach, o których słyszą na co dzień w telewizji - mówi Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa.

Według zapowiedzi polityków PiS w czerwcu ruszą oni w kolejną trasę po kraju, tym razem by prezentować program wyborczy.
Anna Zalewska
Katarzyna Czochara, Sławomir Kłosowski
Violeta Porowska
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »