Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-18, 19:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Solidarna Polska w obronie lasów. Rusza zbiórka podpisów pod projektem ustawy

Konferencja prasowa wiceministra Janusza Kowalskiego [fot. mat. FB/Janusz Kowalski]
Konferencja prasowa wiceministra Janusza Kowalskiego [fot. mat. FB/Janusz Kowalski]
Solidarna Polska występuje w obronie polskich lasów i rusza z akcją zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Politycy Solidarnej Polski zaznaczają, że polskie lasy zajmują 1/3 terytorium Rzeczpospolitej.
- Nie zgadamy się z pomysłami Komisji Europejskiej, która chce decydować o polskim przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej, decydować o tym, czy Polacy będą mogli wchodzić do lasu - mówi Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. - Kwestia leśnictwa jest wyłączną kompetencją państw członkowskich i dlatego Solidarna Polska rozpoczyna wielką społeczną inicjatywę zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy chroniącym polskie lasy przed zakusami Komisji Europejskiej w Brukseli, eurokratów, a tak naprawdę Niemiec.

Zdaniem wiceministra Janusza Kowalskiego, Bruksela i Niemcy chcą uderzyć w istotę polskiej gospodarki, która rocznie daje 3% PKB.

- Uderzenie Komisji Europejskiej w lasy polskie to także uderzenie w naszą suwerenność i niezależność - mówi Elżbieta Słodkowska, radna gminy Głubczyce z Solidarnej Polski. - Ostatnie decyzje, rekomendacje Komisji Europejskiej, która chce odebrać traktatowo władztwo rządowi polskiemu nad naszymi lasami, jest niedopuszczalne. Musimy stać twardo w obronie polskich lasów.

Komitet inicjatywy ustawodawczej Solidarna Polska tworzy wspólnie z leśnikami.
Janusz Kowalski
Elżbieta Słodkowska

Wiadomości z regionu

2023-03-24, godz. 16:30 Logistyk na... rowerze. Akcja charytatywna w opolskiej brygadzie Blisko 20 rowerów zebrali w pół dnia inicjatorzy akcji Podaruj Rower w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Jedni o inicjatywie dowiedzieli się pocztą pantoflową… » więcej 2023-03-24, godz. 16:20 Zdobędą Koronę Gór Polski. Nowy projekt podopiecznych rodzin zastępczych Koronę Gór Polski zdobywać będą podopieczni rodzin zastępczych oraz ich opiekunowie z powiatu prudnickiego. Celem przedsięwzięcia jest integracja, edukacja… » więcej 2023-03-24, godz. 15:35 Choć biegnie wśród pól, to ma wiele funkcji. Ul. Starowiejska w Bierdzanach po remoncie Choć to niewielki odcinek, to ma duże znaczenie. W Bierdzanach w gminie Turawa otwarto wyremontowany 750-metrowy odcinek ulicy Starowiejskiej. » więcej 2023-03-24, godz. 15:25 Wzrost o 20 procent. Będzie więcej pieniędzy na pomoc osobom niepełnosprawnym Około 120 milionów złotych rozdysponuje w tym roku opolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To oznacza, że poziom wsparcia… » więcej 2023-03-24, godz. 14:51 W Gałązczycach budują kanalizację. Gmina zapłaci za nią tylko ułamek wartości Podgrodkowskie Gałązczyce będą miały kanalizację. Dziś (24.03) symbolicznie rozpoczęto jej budowę. » więcej 2023-03-24, godz. 14:30 Policjanci czujni także po służbie Policjant z komisariatu w Otmuchowie, będąc po służbie, zakończył podróż pijanego kierowcy. Z kolei funkcjonariusz z KPP w Nysie zatrzymał sklepowego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:33 Nysa: policja zatrzymała dwie osoby w związku z napaścią na kierowcę MZK Nyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o napaść na kierowcę miejskiego autobusu. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę (22.03) wieczorem… » więcej 2023-03-24, godz. 12:42 Drift po Sienkiewicza w Opolu. Policja "zainteresowała się" kierowcą [FILM] W środku dnia driftem przez Sienkiewicza w Opolu. Filmik z nagraniem kierowcy sportowego BMW, które z piskiem opon 'bokiem' pokonuje zakręt w centrum miasta… » więcej 2023-03-24, godz. 11:23 "Mistrz kierownicy" ucieka... motorowerem. Jechał nawet chodnikiem Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do tego zdarzenia doszło w środę (22.03)… » więcej 2023-03-24, godz. 11:15 "To rewolucja, jeśli chodzi o kardiologię". Setny zabieg wszczepienia pompy Impella w USK Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu wykonali setny zabieg wszczepienia pompy Impella. To urządzenie wspomagające krążenie u najciężej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »