Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-18, 18:20 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Na morzu, lądzie albo w przestrzeni. Za nami I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu

I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Każdy mógł poznać specyfikę służby saperów, logistyków czy Wojsk Obrony Terytorialnej. Za nami drugi dzień I Wojskowych Targów Służby i Pracy w Brzegu. Porozmawiać można było m.in. z członkami wojsk specjalnych, a do nauki zachęcały uczelnie wojskowe z Gdyni, Dęblina czy z Wrocławia.
- Studia wojskowe to dobra oferta dla wszystkich przyszłych studentów - przekonuje kpr. pchor. Kamil Kiciński z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. - To ze względu na zapewnioną pracę zaraz po studiach i ciekawe warunki właśnie, w których się będzie pracowało w przyszłości. To jest jedyne miejsce w Polsce, gdzie się kształci pilotów wojskowych. Mamy też inne kierunki takie jak: nawigacja, kontrola ruchu lotniczego, logistyka.

- My, jako podchorążowie, czyli studenci wojskowi jesteśmy przygotowani przez 5 lat do objęcia stanowiska dowódcy plutonu w wojskach lądowych różnego rodzaju specjalizacji. W moim przypadku jest to specjalizacja zmechanizowana - dodaje st. kpr. pchor. Tomasz Bobrukiewicz z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

- Prowadzimy kierunki morskie: nawigację, mechanikę, mechatronikę, informatykę, cyberbezpieczeństwo i w tym roku po raz drugi będzie pierwszy rocznik logistyki. Jest to nowy kierunek. Mamy praktyki morskie. Na pierwszym i drugim roku mamy rejsy po tak naprawdę całej Europie, nawet czasami za ocean się zdarzyło - mówi st. mat. pchor. Kryń z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Swoją ofertę podczas targów prezentował m.in. 1. Pułk Saperów w Brzegu. - Jesteśmy jednostką o bardzo bogatych tradycjach - mówi płk Grzegorz Oskroba dowódca 1. Pułku Saperów w Brzegu. - Jako pułk realizujemy szereg zadań związanych ze wsparciem i bezpośrednim wsparciem inżynieryjnym. Począwszy od oczyszczania wody, realizacji zadań związanych z forsowaniem, przekraczaniem, budową zapór, minowaniem, niszczeniem

Brzeg był jednym z 16 miejscowości w kraju, gdzie organizowano I Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wydarzeniom towarzyszyło także uroczyste złożenie przysięgi przez żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
kpr podchor. Kamil Kiciński, st. kpr podchor. Tomasz Bobrukiewicz
płk Grzegorz Oskroba
st. mat podchor. Kryń

Wiadomości z regionu

2023-03-24, godz. 16:30 Logistyk na... rowerze. Akcja charytatywna w opolskiej brygadzie Blisko 20 rowerów zebrali w pół dnia inicjatorzy akcji Podaruj Rower w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Jedni o inicjatywie dowiedzieli się pocztą pantoflową… » więcej 2023-03-24, godz. 16:20 Zdobędą Koronę Gór Polski. Nowy projekt podopiecznych rodzin zastępczych Koronę Gór Polski zdobywać będą podopieczni rodzin zastępczych oraz ich opiekunowie z powiatu prudnickiego. Celem przedsięwzięcia jest integracja, edukacja… » więcej 2023-03-24, godz. 15:35 Choć biegnie wśród pól, to ma wiele funkcji. Ul. Starowiejska w Bierdzanach po remoncie Choć to niewielki odcinek, to ma duże znaczenie. W Bierdzanach w gminie Turawa otwarto wyremontowany 750-metrowy odcinek ulicy Starowiejskiej. » więcej 2023-03-24, godz. 15:25 Wzrost o 20 procent. Będzie więcej pieniędzy na pomoc osobom niepełnosprawnym Około 120 milionów złotych rozdysponuje w tym roku opolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To oznacza, że poziom wsparcia… » więcej 2023-03-24, godz. 14:51 W Gałązczycach budują kanalizację. Gmina zapłaci za nią tylko ułamek wartości Podgrodkowskie Gałązczyce będą miały kanalizację. Dziś (24.03) symbolicznie rozpoczęto jej budowę. » więcej 2023-03-24, godz. 14:30 Policjanci czujni także po służbie Policjant z komisariatu w Otmuchowie, będąc po służbie, zakończył podróż pijanego kierowcy. Z kolei funkcjonariusz z KPP w Nysie zatrzymał sklepowego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:33 Nysa: policja zatrzymała dwie osoby w związku z napaścią na kierowcę MZK Nyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o napaść na kierowcę miejskiego autobusu. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę (22.03) wieczorem… » więcej 2023-03-24, godz. 12:42 Drift po Sienkiewicza w Opolu. Policja "zainteresowała się" kierowcą [FILM] W środku dnia driftem przez Sienkiewicza w Opolu. Filmik z nagraniem kierowcy sportowego BMW, które z piskiem opon 'bokiem' pokonuje zakręt w centrum miasta… » więcej 2023-03-24, godz. 11:23 "Mistrz kierownicy" ucieka... motorowerem. Jechał nawet chodnikiem Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do tego zdarzenia doszło w środę (22.03)… » więcej 2023-03-24, godz. 11:15 "To rewolucja, jeśli chodzi o kardiologię". Setny zabieg wszczepienia pompy Impella w USK Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu wykonali setny zabieg wszczepienia pompy Impella. To urządzenie wspomagające krążenie u najciężej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »