Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-17, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Przez dwa dni zachęcają do służby i pracy w wojsku. "Ja wiążę przyszłość z mundurem" [ZDJĘCIA]

Wojskowe Targi Służby i Pracy, Brzeg [fot. Maciej Marciński]
Wojskowe Targi Służby i Pracy, Brzeg [fot. Maciej Marciński]
Wojskowe Targi Służby i Pracy, Brzeg [fot. Maciej Marciński]
Wojskowe Targi Służby i Pracy, Brzeg [fot. Maciej Marciński]
Trwa pierwsza edycja Wojskowych Targów Służby i Pracy w Brzegu. Przed Muzeum Piastów Śląskich można przede wszystkim dowiedzieć się szczegółów dotyczących dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej czy zawodowej służby.
To również szansa zapoznania się ze sprzętem i pojazdami wojskowymi. - Tutaj są stanowiska pięciu szkół wojskowych - mówi pułkownik Tomasz Włodarczyk, szef ośrodka zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

- One mają ciekawą ofertę, dają możliwość kształcenia się i rozwoju dla młodzieży, która etap edukacji ma za sobą i chce podjąć pracę. Te targi są przeznaczone dla ludzi, którzy chcą zapoznać się z ofertą dalszego rozwoju i zrobieniem kariery w wojsku. O tym wszystkim można dowiedzieć się przy każdym ze stoisk.

Tomasz, Mateusz i Wojciech, uczniowie klasy mundurowej z Brzegu, postrzegają targi jako ważne wydarzenie dla drogi zawodowej.

- Na pewno to jest ciekawa inicjatywa i dlatego warto w niej uczestniczyć.

- Ja traktuję poważnie te imprezy wojskowe i przychodzę na nie regularnie. Ja wiążę przyszłość z mundurem, na przykład JW GROM – chcę służyć w takich specjalnych jednostkach. Nie wiadomo, kiedy coś może wydarzyć się i nie chciałbym być brany jako cywil, tylko wtedy brać udział jako żołnierz.

- Dlaczego wojsko? Możemy walczyć dla ojczyzny i to jest najważniejsze w moim życiu, żeby w przypadku wojny, której oczywiście nie chcę, oddać życie na polu walki za ojczyznę.

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Brzegu można odwiedzić także jutro (18.03) od 9:00 do 18:00.
Tomasz Włodarczyk
Tomasz, Mateusz i Wojciech

Wiadomości z regionu

2023-03-24, godz. 17:45 PSL z apelem do rządzących. Chcą odwołania ministra rolnictwa 'Na tym stanowisku nie może być tchórza i kłamcy' - tak o ministrze rolnictwa Henryku Kowalczyku mówią przedstawiciele opolskiego PSL-u. Ludowcy chcą odwołania… » więcej 2023-03-24, godz. 16:30 Logistyk na... rowerze. Akcja charytatywna w opolskiej brygadzie Blisko 20 rowerów zebrali w pół dnia inicjatorzy akcji Podaruj Rower w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Jedni o inicjatywie dowiedzieli się pocztą pantoflową… » więcej 2023-03-24, godz. 16:20 Zdobędą Koronę Gór Polski. Nowy projekt podopiecznych rodzin zastępczych Koronę Gór Polski zdobywać będą podopieczni rodzin zastępczych oraz ich opiekunowie z powiatu prudnickiego. Celem przedsięwzięcia jest integracja, edukacja… » więcej 2023-03-24, godz. 15:35 Choć biegnie wśród pól, to ma wiele funkcji. Ul. Starowiejska w Bierdzanach po remoncie Choć to niewielki odcinek, to ma duże znaczenie. W Bierdzanach w gminie Turawa otwarto wyremontowany 750-metrowy odcinek ulicy Starowiejskiej. » więcej 2023-03-24, godz. 15:25 Wzrost o 20 procent. Będzie więcej pieniędzy na pomoc osobom niepełnosprawnym Około 120 milionów złotych rozdysponuje w tym roku opolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To oznacza, że poziom wsparcia… » więcej 2023-03-24, godz. 14:51 W Gałązczycach budują kanalizację. Gmina zapłaci za nią tylko ułamek wartości Podgrodkowskie Gałązczyce będą miały kanalizację. Dziś (24.03) symbolicznie rozpoczęto jej budowę. » więcej 2023-03-24, godz. 14:30 Policjanci czujni także po służbie Policjant z komisariatu w Otmuchowie, będąc po służbie, zakończył podróż pijanego kierowcy. Z kolei funkcjonariusz z KPP w Nysie zatrzymał sklepowego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:33 Nysa: policja zatrzymała dwie osoby w związku z napaścią na kierowcę MZK Nyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o napaść na kierowcę miejskiego autobusu. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę (22.03) wieczorem… » więcej 2023-03-24, godz. 12:42 Drift po Sienkiewicza w Opolu. Policja "zainteresowała się" kierowcą [FILM] W środku dnia driftem przez Sienkiewicza w Opolu. Filmik z nagraniem kierowcy sportowego BMW, które z piskiem opon 'bokiem' pokonuje zakręt w centrum miasta… » więcej 2023-03-24, godz. 11:23 "Mistrz kierownicy" ucieka... motorowerem. Jechał nawet chodnikiem Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do tego zdarzenia doszło w środę (22.03)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »