Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-03, 21:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

"Lekcje z NFZ" dla maturzystów. "By wiedzieli jak poruszać się w systemie" [ZDJĘCIA]

Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszają "Lekcje z NFZ". Pracownicy Funduszu opowiadają młodzieży o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, o ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Cykl takich zajęć teoretycznych zainaugurowano dziś (03.03) w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu.
- Chcemy, aby wszyscy uczniowie z regionu wchodzili w życie jako świadomy pacjent - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ. - Chcemy, aby potrafili poruszać się po systemie opieki zdrowotnej. Na przykład, kiedy wyjadą na studia do odległych miast, żeby nie musieli dzwonić do rodziców i pytać "mamo, a gdzie ja mam iść do lekarza"? Na tej lekcji uczniowie uzyskują od nas kompendium wiedzy.

- Takie zajęcia powinny być prowadzone w szkołach, ponieważ poprawiają świadomość o zdrowiu i ubezpieczeniach. Nie wszyscy wiedzą czym się zajmuje NFZ i jak to w praktyce funkcjonuje. Wiem, gdzie znaleźć e-recepty czy wizyty - mówi Szymon, maturzysta z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

- Młodym należy wskazać to, jak się poruszać w systemie, bo mamy lekarza pierwszego kontaktu, mamy specjalistów, mamy gęstą sieć infrastrukturalną, jeżeli chodzi o różnego rodzaju szpitale, punkty diagnostyczne - dodaje poseł Violetta Porowska, członkini sejmowej komisji zdrowia.

"Lekcje z NFZ" to autorski projekt opolskiego Funduszu. Radio Opole jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
Barbara Pawlos, uczeń, Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej 2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej 2023-09-27, godz. 16:20 Wybory 2023. Zabytki sakralne i świeckie na Opolszczyźnie z dofinansowaniem do remontów Ponad 53 mln zł przyznano samorządom z Opolszczyzny w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie to pozwoli zrealizować kilkadziesiąt… » więcej 2023-09-27, godz. 16:15 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »