Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-01, 21:45 Autor: Bogusław Kalisz

Opolskie: będą badania ankietowe, policja prosi o czujność

Uważajmy na fałszywych ankieterów fot. Agnieszka Pospiszyl]
Uważajmy na fałszywych ankieterów fot. Agnieszka Pospiszyl]
Urząd Statystyczny w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Urząd Statystyczny w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Z mieszkańcami Opolszczyzny będą kontaktować się ankieterzy Urzędu Statystycznego w Opolu, przeprowadzający badania dotyczące kształcenia się dorosłych - informuje policja. Jednocześnie ostrzega przed osobami, które mogą spróbować wykorzystać sytuację i podszyć się pod ankieterów, chcąc w ten sposób wyłudzić informacje umożliwiające działania przestępcze.
Badania ankietowe opolskiego urzędu statystycznego będą przeprowadzane wśród losowo wybranych mieszkańców regionu w wieku od 18 do 69 lat. O tym, że zostali wylosowani do badania, zostaną poinformowani listownie. Ankieterzy US będą kontaktować się z respondentami osobiście, odwiedzając ich w domach lub telefonicznie.

Policja przypomina, że każdy przedstawiciel urzędu przeprowadzający badania posiada legitymację służbową i ma obowiązek wylegitymować się na prośbę respondenta w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

Za naszą zgodą ankieter może odwiedzić nas w miejscu zamieszkania. Wówczas możemy zażądać od niego oryginalnego upoważnienia do prowadzenia badań ankietowych. Taki dokument zawiera podpis dyrektora urzędu statystycznego. W przypadku kontaktu telefonicznego, tożsamość ankieterów można także potwierdzić dzwoniąc do Urzędu Statystycznego w Opolu w godzinach 7.30-15.00 pod nr tel. 77 423 01 10.

Pamiętajmy, że ankieter nie prosi o okazanie dokumentów, nie zbiera pieniędzy i nie prosi o dokonanie jakiejkolwiek wpłaty na rachunek bankowy, nie pyta także o numer konta bankowego czy zgromadzone oszczędności. Jeśli takie pytania padną, będzie to
próba oszustwa.

Wiadomości z regionu

2023-06-07, godz. 17:27 Niespokojny początek długiego weekendu. Mamy poważny wypadek na DK40 Uwaga kierowcy, są utrudnienia w ruchu na DK 40 między Pokrzywnicą a Twardawą. To trasa Kędzierzyn-Koźle - Głogówek. » więcej 2023-06-07, godz. 16:49 PSL pyta o sytuację w KOWR. W tle kwestia przetargu na grunty i zwolnienia Dlaczego nikt nie informuje o unieważnieniu przetargu na dzierżawę gruntów po firmie Top Farms? Między innymi takie pytanie do przedstawicieli Krajowego Ośrodka… » więcej 2023-06-07, godz. 16:45 "Obudziliśmy świadomość bycia obywatelem". Happening w 25. rocznicę obrony województwa [ZDJĘCIA] Mija 25 lat od 'łańcucha nadziei' w obronie województwa. Przypomnijmy, w marcu 1998 roku według rządowego projektu Opolszczyzna miała zniknąć z administracyjnej… » więcej 2023-06-07, godz. 15:44 Opole: zsypy w blokach na os. Armii Krajowej do likwidacji. Rusza kolejny etap Program nie będzie finansowany z funduszu remontowego, a z dotacji miejskich - przekonuje Arkadiusz Kowara, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu. Chodzi… » więcej 2023-06-07, godz. 15:20 "Prali" pieniądze w kilku województwach. Grupę przestępczą rozbili opolscy funkcjonariusze [ZDJĘCIA] Funkcjonariusze opolskiej straży granicznej i urzędu celno-skarbowego w Opolu rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się 'praniem' pieniędzy. W 5… » więcej 2023-06-07, godz. 13:30 Zderzenie auta osobowego z motocyklem na DK42 Do tego zdarzenia doszło ok. 13:00 na wysokości Ligoty Dolnej, na trasie z Kluczborka do Namysłowa. Jedna osoba odniosła obrażenia. » więcej 2023-06-07, godz. 13:15 Papierosy produkowali na Dolnym Śląsku, ale magazyny mieli na Opolszczyźnie. Sprawa jest rozwojowa Ta nielegalna fabryka właśnie została zlikwidowana. To efekt śledztwa wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu oraz wspólnych działań… » więcej 2023-06-07, godz. 11:00 Chcą im pomóc stanąć na "nogi". Wsparcie dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 10:00 Będzie "szybki" remont ulicy Katowickiej w Opolu. Nie będzie zamknięcia, tylko wahadło Uwaga kierowcy, od poniedziałku (12.06) szykują się utrudnienia w stolicy regionu. Miejski Zarząd Dróg w Opolu zaplanował remont ulicy Katowickiej - od Opola… » więcej 2023-06-07, godz. 09:45 Kędzierzyn-Koźle: szukał noclegu, więc ukradł samochód. Miał przy sobie też narkotyki Ukradł samochód, bo jak tłumaczył nie miał gdzie spać. Kiedy wpadł w ręce policjantów miał przy sobie narkotyki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »