Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-21, 12:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Społeczna degradacja w gminie Ozimek. Jest plan zmian

Urząd Gminy w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Urząd Gminy w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Do rewitalizacji społecznej szykuje się Ozimek. Po analizie danych statystycznych dot. m.in. jakości życia wyszło, że dwie części gminy - sam Ozimek od strony Schodni oraz południowa część sołectwa Antoniów to tereny zdegradowane społecznie.
Powstała analiza, kolejny krok to pytanie do mieszkańców - konsultacje społeczne.

- Wydawałoby się, że powinniśmy uzbroić technicznie drogi czy osiedla, ale nie na tym polega rewitalizacja społeczna. Musimy teraz zapewnić działania, aby tworzyć różnego rodzaju nowe usługi, po to aby młodzież, osoby w średnim wieku, jak również osoby w starszym wieku były zainteresowane korzystaniem z tej naszej oferty - mówi Andrzej Brzezina, z-ca burmistrza Ozimka.

Na stronie Ozimka jest do ściągnięcia odpowiednia ankieta dotycząca propozycji. Można wypełnić ją drogą internetową, można dostarczyć do gminy w wersji papierowej. Na uwagi mieszkańców samorząd czeka do 13 stycznia.

Dodajmy, że przyjęcie uchwały rewitalizacyjnej gminie daje również prawo pierwokupu wszystkich nieruchomości położonych na wyznaczonych obszarach.
Andrzej Brzezina

Wiadomości z regionu

2023-06-01, godz. 09:50 "Zniszczone mienie, utracone miejsca pracy". Paweł Nakonieczny o pożarze firmy w Niwnicy koło Nysy - Zniszczone zostało mienie o wartości kilku lub więcej milionów złotych i utracone miejsca pracy - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Paweł Nakonieczny… » więcej 2023-06-01, godz. 09:33 Teledysk dla uczniów w prezencie na Dzień Dziecka Zespół nagrał kolejny teledysk. Chodzi o... zgrany zespół nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku. » więcej 2023-06-01, godz. 09:00 Międzynarodowe grono studentów pracuje nad nową koncepcją architektoniczną Niemodlina Studenci architektury z kilku europejskich państw przyjechali do Niemodlina, aby zaproponować rozwiązanie urbanistycznych problemów tej miejscowości. Międzynarodowe… » więcej 2023-06-01, godz. 07:37 Zakaz przedłużony. Nadal nie można korzystać z wód starorzecza w Januszkowicach Wciąż nie można korzystać z wody starorzecza Odry w Januszkowicach. Wojewoda opolski przedłużył do połowy miesiąca rozporządzenie zabraniające wykorzystywania… » więcej 2023-06-01, godz. 06:21 Strażacy czuwają na pogorzelisku w Niwnicy Całą noc trwało dogaszanie spalonej hali fabryki mebli w Niwnicy. Jak poinformował Radio Opole dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, na miejscu pozostaje… » więcej 2023-06-01, godz. 06:00 Teren ma być posprzątany. Wody Polskie "dają czas" WOPR w Turawie [INTERWENCJA] Wody Polskie wydłużyły opolskiemu WOPR-owi czas na usunięcie nielegalnej zabudowy na cyplu Jeziora Dużego w Turawie. Tematem zajmowaliśmy się w paśmie… » więcej 2023-05-31, godz. 21:10 O problemie biernego palenia w Światowym Dniu Bez Papierosa Według Światowej Organizacji Zdrowia palenie tytoniu powoduje rocznie 8 milionów zgonów w skali globu, z czego ponad milion dotyczy osób niepalących, które… » więcej 2023-05-31, godz. 20:10 Krew, zbrodnie i policyjne Archiwum X na UO. To były trzy dni ciekawych spotkań Cyberbezpieczeństwo, analiza plam krwawych i patostreamy. Między innymi tych kwestii dotyczyła trzydniowa konferencja 'Dni Kryminalistyki i Kryminologii' na… » więcej 2023-05-31, godz. 19:20 Trwa tydzień zdrowia rodzin. Drzwi dla rodziców z dziećmi otworzył opolski NFZ [ZDJĘCIA] Na co zwrócić uwagę podczas pierwszego tysiąca dni życia dziecka, co powinno nas niepokoić i kiedy udać się na konsultację do specjalistów. Tego można… » więcej 2023-05-31, godz. 18:40 Lider PSL domaga się przeprosin od opolskich parlamentarzystów PiS. Chodzi o spot Przeprosin od opolskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości domaga się Marcin Oszańca, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego w naszym województwie. Chodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »