Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-25, 21:00 Autor: Joanna Gerlich

Zawody Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Zakrzowie. „Liczy się dobra zabawa”

IV Halowe Zawody MDP w Zakrzowie [fot. Joanna Gerlich]
IV Halowe Zawody MDP w Zakrzowie [fot. Joanna Gerlich]
Ponad 200 dzieci wzięło dziś (25.02) udział w Zawodach Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Zakrzowie. Czwarta edycja wydarzenia tradycyjnie odbyła się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Najmłodsi sprawdzali swoje umiejętności w czterech konkurencjach. Dwie pierwsze były typowo strażackie, wzorowane na zawodach dla dorosłych.

- To rozwinięcie bojowe i sztafeta pożarnicza – mówi Janusz Szulka z OSP Polska Cerekiew, komendant zawodów i inicjator wydarzenia.

- Pozostałe cztery to są konkurencje zabawowe, ogólnosprawnościowe, bardzo luźno nawiązujące do tematyki pożarniczej. Takim naszym podstawowym założeniem było to, żeby te dzieci się bawiły, mają się uczyć podstaw pożarnictwa, pracy w zespole i uczciwej rywalizacji – dodaje.

Zawody, w których udział biorą jednostki z różnych zakątków Polski, stały się również inspiracją do organizowania podobnych wydarzeń w innych miejscach. Tydzień temu zawody MDP zorganizowała OSP Myje w województwie wielkopolskim.

- Druh Janusz Szulka był u nas, tłumaczył regulamin na przygotowanym torze. Poświęcił dla nas cały weekend, nic nie chcąc w zamian. Nikt na skalę kraju nie chciał tego zrobić, tylko on – mówi Marcin Jamroziak, naczelnik OSP Myje, którzy przyjechał do Zakrzowa, by podziękować strażakowi z Polskiej Cerekwi.

- Każdy kto się do niego zwróci otrzyma pomoc. To jest prawdziwy wzór do naśladowania. Okazuje się, że nie tylko jednostka, która ma piękną strażnicę, nowe samochody, może osiągnąć w skali powiatu, województwa czy kraju sukces – dodaje.

Organizatorami zawodów w Zakrzowie była OSP w Polskiej Cerekwi, Zarząd Powiatowego Oddziału Związku OSP RP powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Janusz Szulka
Marcin Jamroziak

Wiadomości z regionu

2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2023-09-22, godz. 14:30 Wybory 2023. "Dość rozdawnictwa". Trzecia Droga o walce z wysoką inflacją 'Bazarek drożyzny PiS' - pod takim hasłem opolscy działacze ruchu Polska 2050 zorganizowali dziś (22.09) w Opolu happening. - To wydarzanie, które organizujemy… » więcej 2023-09-22, godz. 13:29 Bezpiecznie przez drogę wojewódzką. Akcja edukacyjna najmłodszych Elementy odblaskowe, węże spacerowe i duża doza wiedzy dla najmłodszych. Policjanci wraz z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzą akcję… » więcej 2023-09-22, godz. 13:03 Wybory 2023. ''Chciałbym zdynamizować rozwój województwa''. Szymon Ogłaza w Kędzierzynie-Koźlu Nowe rozwiązania komunikacyjne dla Kędzierzyna-Koźla, zrealizowanie koncepcji przebudowy ronda Milenijnego, budowa opolskich dróg ekspresowych przebiegających… » więcej 2023-09-22, godz. 12:28 Wrócić na pozycję lidera. Piłkarze Odry Odry grają z Miedzią Legnica Miedź Legnica to kolejna drużyna z czołówki rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1. Ligi, która będzie rywalem Odry Opole w walce o ligowe punkty. W tabeli niebiesko-czerwoni… » więcej 2023-09-22, godz. 11:51 Zamiast zarobić na sprzedaży stracili prawie 130 tys. złotych Trzech mieszkańców powiatu kluczborskiego chciało za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego sprzedać swoje rzeczy. Jak poinformowała KWP w Opolu… » więcej 2023-09-22, godz. 11:42 Duże pieniądze płyną z UE na opolską edukację ponadpodstawową i podnoszenie kwalifikacji Blisko pół miliarda złotych - tyle pieniędzy w ramach Funduszy Europejskich trafi na edukację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Część pieniędzy zostanie… » więcej 2023-09-22, godz. 09:58 Wybory 2023. Marcelina Zawisza o relacjach z Ukrainą i prawach kobiet - Rewizja naszych relacji z Ukrainą nie jest potrzebna, a wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe także ze względu na bezpieczeństwo… » więcej 2023-09-22, godz. 07:14 Mieszkańcy już mogą głosować na projekty z 10. Budżetu Obywatelskiego Opola Tuż po północy ruszyło głosowanie na 10. Budżet Obywatelski Opola. Mieszkańcy mają 73 projekty do wyboru i 6 mln 800 tys zł do rozdysponowania. 24 to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »