Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-08, 10:54 Autor: Justyna Maćkowiak/Bogusław Kalisz

Cztery nieprzytomne osoby w domu w Borzysławicach. Lądował LPR

Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Straż pożarna [fot. Daniel Klimczak]
Straż pożarna [fot. Daniel Klimczak]
Cztery osoby zatruły się gazami pożarowymi w związku z pożarem domu jednorodzinnego w Borzysławicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.
- Około godziny 10:15 otrzymaliśmy zgłoszenie o dużym zadymieniu w domu jednorodzinnym - poinformował Radio Opole aspirant Jarosław Buhl z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Poszkodowani zostali ewakuowani, jest im w tej chwili udzielana pomoc medyczna. Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej, w tym grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Na miejscu lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

AKTUALIZACJA, godz. 11:50. Strażacy informują, że zatruciu uległy trzy osoby dorosłe oraz dziecko. Wszystkie są teraz rozwożone do szpitali.

AKTUALIZACJA, godz. 12:50. Kilka minut temu zakończone zostały działania w Borzysławicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gdzie 12-latek i trzy osoby dorosłe zatruły się gazami pożarowymi - poinformował dyżurny KW PSP w Opolu. Poszkodowani rozwiezieni zostali do szpitali.

AKTUALIZACJA - jako jedni z pierwszych na miejscu byli policjanci. - Nasi policjanci na miejscu wypchnęli okno i weszli do środka bez aparatów tlenowych - relacjonuje sierżant sztab. Monika Frąckowiak z KPP w Kędzierzynie-Koźlu. - Przeszukali dom i w dwóch pomieszczeniach znaleźli cztery nieprzytomne osoby: dwie kobiety, mężczyznę oraz chłopca. Policjanci pootwierali okna. Jak dodaje Monika Frąckowiak, sami policjanci nie zostali poszkodowani.

AKTUALIZACJA, godz. 15:00 Dwie z czterech osób, które zatruły się gazami pożarowymi trafiły do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu są w stanie średnim stabilnym. Jak informuje Jacek Mazur, dyrektor ds. medycznych SP ZOZ z badań, które wykonano kobietom wynika, że ich życiu nic nie zagraża. - Dwie osoby trafiły do nas, to dwie panie: jedna w wieku 46 lat, druga w wieku 24 lat. W tej chwili te panie są na SOR-ze, zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać. Wymaga to czasu i obserwacji. Natomiast pozostałe dwie osoby zostały przewiezione do komory hiperbarycznej. To już jednak odbywa się poza nami - dodaje.

Przypomnijmy, rano około godziny 10:00 w jednym z domów w Borzysławicach w gminie Pawłowiczki strażacy ewakuowali 4 nieprzytomne osoby.
Monika Frąckowiak
Dyrektor Jacek Mazur

Wiadomości z regionu

2023-03-22, godz. 12:30 Kolejne dwie gminy utrzymają 8 linii autobusowych dzięki dotacjom 590 tysięcy złotych przekazał dziś (22.03) wojewoda Sławomir Kłosowski włodarzom dwóch opolskich gmin w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowyc… » więcej 2023-03-22, godz. 12:18 5 osób trafiło do szpitala po eksplozji w Brzegu. Wśród nich są policjanci 5 osób przebywa w szpitalu po wybuchu gazu, do którego doszło dziś (22.03) rano w budynku przy ulicy Żeromskiego w Brzegu. Wśród poszkodowanych jest 2 … » więcej 2023-03-22, godz. 11:45 Marzą o skwerku lub placu zabaw, a tereny w centrum od lat zarastają chaszczami [INTERWENCJA] Zamiast służyć mieszkańcom Śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-22, godz. 10:04 Wybuch w budynku wielorodzinnym w Brzegu. Nieoficjalnie: to mogło być celowe działanie 5 osób ucierpiało w pożarze budynku wielorodzinnego w Brzegu przy ulicy Żeromskiego. » więcej 2023-03-22, godz. 09:45 "Trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie". Po kontroli opolskich taksówkarzy - Potwierdziliśmy kilka nieprawidłowości w dokumentacji, ale trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Anna… » więcej 2023-03-22, godz. 08:56 Utrudnienia na opolskim odcinku A4 oraz na krajowej "45" Na 223 kilometrze autostrady doszło do kolizji ciężarówki z samochodem osobowym. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia. » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 Chcą montować gaz, ale muszą czekać na ocieplenie. Trwa przebudowa szkoły w Malni Prace nabrały tempa. Mowa o przebudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, do której gmina Gogolin przymierzała się od wielu lat. Wylano już fundamenty… » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 W Głogówku i Strzeleczkach konsultują przebieg obwodnic z mieszkańcami Konsultacje społeczne są kluczowe dla wyznaczenia planowanego przebiegu obwodnic Głogówka i Strzeleczek. Wczoraj (21.03) marszałek Andrzej Buła podpisał… » więcej 2023-03-22, godz. 07:45 Budżet obywatelski. 13 inicjatyw walczy o głosy mieszkańców Gogolina Czytniki e-booków, lodówka społeczna, kurs samoobrony dla kobiet czy organizacja zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre z 13 inicjatyw… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 Odtworzyli dawne mury obronne miasta. Nietypowa akcja z okazji urodzin Ujazdu Jak dawniej wyglądały mury obronne Ujazdu? W mieście zorganizowano dzisiaj (21.03) specjalną akcję, która polegała na ustawieniu się ramię w ramię blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »