Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-03, 15:14 Autor: Agnieszka Stefaniak

Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka

konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Zwycięskie logo autorstwa Magdaleny Śliwińskiej
Zwycięskie logo autorstwa Magdaleny Śliwińskiej
konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
konkurs Młode Opolskie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo "Młode Opolskie". Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im. T. Kościuszki w Namysłowie, która właśnie odebrała główną nagrodę w konkursie marszałkowskim. Logo jej projektu składa się z Wieży Piastowskiej i żółto-niebieskiego napisu z oryginalnym "młodym" ujęciem.
- Na moim logo jest osoba, która stoi i trzyma w górze rękę. Ma zaciśniętą pięść. To jest zamiast litery I, na samym końcu i symbolizuje właśnie tych młodych ludzi - mówi Magdalena Śliwińska, zdobywczyni pierwszej nagrody w konkursie na logo "Młode Opolskie".

Na konkurs zorganizowany przez opolski urząd marszałkowski wpłynęły 72 prace z 15 szkół średnich. W większości autorami są uczniowie klas o profilu reklamowym. Nauczyciel Grzegorz Łukasik z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich przekonuje, że dobre logo to sztuka doskonałego doboru.

- Oprócz umiejętności i kreatywności uczniowie musieli się popisać również wiedzą z zakresu psychologii, ale symboliki koloru - mówi.

- Chcieliśmy, aby młodzież również identyfikowała się ze znakiem graficznym naszego województwa. Nagroda główna to oczywiście to, że logotyp trafi na gadżety promocyjne, ale jest też nagroda finansowa - dodaje wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura.

W konkursie przyznano 4 nagrody główne oraz 7 wyróżnień.
Magdalena Śliwińska
Grzegorz Łukasik, Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2023-03-22, godz. 12:30 Kolejne dwie gminy utrzymają 8 linii autobusowych dzięki dotacjom 590 tysięcy złotych przekazał dziś (22.03) wojewoda Sławomir Kłosowski włodarzom dwóch opolskich gmin w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowyc… » więcej 2023-03-22, godz. 12:18 5 osób trafiło do szpitala po eksplozji w Brzegu. Wśród nich są policjanci 5 osób przebywa w szpitalu po wybuchu gazu, do którego doszło dziś (22.03) rano w budynku przy ulicy Żeromskiego w Brzegu. Wśród poszkodowanych jest 2 … » więcej 2023-03-22, godz. 11:45 Marzą o skwerku lub placu zabaw, a tereny w centrum od lat zarastają chaszczami [INTERWENCJA] Zamiast służyć mieszkańcom Śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-22, godz. 10:04 Wybuch w budynku wielorodzinnym w Brzegu. Nieoficjalnie: to mogło być celowe działanie 5 osób ucierpiało w pożarze budynku wielorodzinnego w Brzegu przy ulicy Żeromskiego. » więcej 2023-03-22, godz. 09:45 "Trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie". Po kontroli opolskich taksówkarzy - Potwierdziliśmy kilka nieprawidłowości w dokumentacji, ale trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Anna… » więcej 2023-03-22, godz. 08:56 Utrudnienia na opolskim odcinku A4 oraz na krajowej "45" Na 223 kilometrze autostrady doszło do kolizji ciężarówki z samochodem osobowym. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia. » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 Chcą montować gaz, ale muszą czekać na ocieplenie. Trwa przebudowa szkoły w Malni Prace nabrały tempa. Mowa o przebudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, do której gmina Gogolin przymierzała się od wielu lat. Wylano już fundamenty… » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 W Głogówku i Strzeleczkach konsultują przebieg obwodnic z mieszkańcami Konsultacje społeczne są kluczowe dla wyznaczenia planowanego przebiegu obwodnic Głogówka i Strzeleczek. Wczoraj (21.03) marszałek Andrzej Buła podpisał… » więcej 2023-03-22, godz. 07:45 Budżet obywatelski. 13 inicjatyw walczy o głosy mieszkańców Gogolina Czytniki e-booków, lodówka społeczna, kurs samoobrony dla kobiet czy organizacja zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre z 13 inicjatyw… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 Odtworzyli dawne mury obronne miasta. Nietypowa akcja z okazji urodzin Ujazdu Jak dawniej wyglądały mury obronne Ujazdu? W mieście zorganizowano dzisiaj (21.03) specjalną akcję, która polegała na ustawieniu się ramię w ramię blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »