Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-01, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Półtorej godziny relaksu z jogą dla uczniów ZSZ im. Staszica w Opolu

Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty w ZSZ im. Staszica w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Joga, techniki relaksacyjne, automasaż i praca nad oddechem. W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu zorganizowano warsztaty dla uczniów.
Ponad 40 nastolatków na matach w ten sposób spędziło dzisiejsze (01.02) przedpołudnie. Zajęcia poprowadziła Marta Majdecka, nauczycielka jogi i masażystka.

- Mam nadzieję, że część uczestników zainteresuje się tym tematem - mówi.

- Uczniowie byli zaangażowani i zainteresowani. Zauważyłam natomiast, że w tym wieku trzeba jeszcze poświęcać większą uwagę robieniu czegoś niż koncentrowaniu uwagi na pozycjach pasywnych. Widziałam, że na sali łatwo wkrada się dekoncentracja.

Paweł Pakosz, nauczyciel wychowania fizycznego, pomysłodawca warsztatów, dodaje, że celem było zrelaksowanie uczniów.

- Myślę, że warto zacząć w takim wieku jak uczniowie, bo z reguły osoby znacznie starsze rozpoczynają podobne zajęcia. Ja chciałbym wprowadzić to również w szkole. Sam praktykuję, to mi służy, więc chciałbym nieco zarazić młodzież. Jutro jest Dzień Pozytywnego Myślenia i fajnie by było, gdyby owo myślenie pozostało niczym niezakłócone. Niech myśli są ukierunkowane w odpowiednią stronę i jednocześnie spokojne.

Uczniowie Simone i Markus nie kryli zadowolenia z zajęć na macie. Zapytaliśmy, czy główną motywacją była inna forma spędzenia części lekcji. - Nie, ja bardziej liczyłam na poznanie czegoś nowego. Chciałam doświadczyć takiej relaksacji oraz oderwania się od codzienności. - Mogliśmy skorzystać z czegoś, czego nie mamy na co dzień. Takie warsztaty mogą dać nam dużo pozytywów w życiu, które później wykorzystamy.

Warsztaty zorganizowano z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia. który przypada jutro (02.02).
Marta Majdecka
Paweł Pakosz
Simone i Markus
Posłuchaj materiału z magazynu Reporterskie tu i teraz

Wiadomości z regionu

2023-03-22, godz. 14:20 Trzy auta zderzyły się na DK45. Jedna osoba poszkodowana Trzy samochody zderzyły się w Jełowej na drodze krajowej nr 45 Opole - Kluczbork. Jedna osoba została ranna. Lądował LPR. » więcej 2023-03-22, godz. 13:50 Opole: trwa rekrutacja do przedszkoli. Miejsc ponad 1000, a dzieci znacznie więcej Ruszyła rekrutacja do opolskich przedszkoli. W tym roku przygotowano ponad 1000 miejsc. W pierwszej kolejności na miejsce mogą liczyć dzieci 6-letnie, które… » więcej 2023-03-22, godz. 12:30 Kolejne dwie gminy utrzymają 8 linii autobusowych dzięki dotacjom 590 tysięcy złotych przekazał dziś (22.03) wojewoda Sławomir Kłosowski włodarzom dwóch opolskich gmin w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowyc… » więcej 2023-03-22, godz. 12:18 5 osób trafiło do szpitala po eksplozji w Brzegu. Wśród nich są policjanci 5 osób przebywa w szpitalu po wybuchu gazu, do którego doszło dziś (22.03) rano w budynku przy ulicy Żeromskiego w Brzegu. Wśród poszkodowanych jest 2 … » więcej 2023-03-22, godz. 11:45 Marzą o skwerku lub placu zabaw, a tereny w centrum od lat zarastają chaszczami [INTERWENCJA] Zamiast służyć mieszkańcom Śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-22, godz. 10:04 Wybuch w budynku wielorodzinnym w Brzegu. Nieoficjalnie: to mogło być celowe działanie 5 osób ucierpiało w pożarze budynku wielorodzinnego w Brzegu przy ulicy Żeromskiego. » więcej 2023-03-22, godz. 09:45 "Trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie". Po kontroli opolskich taksówkarzy - Potwierdziliśmy kilka nieprawidłowości w dokumentacji, ale trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Anna… » więcej 2023-03-22, godz. 08:56 Utrudnienia na opolskim odcinku A4 oraz na krajowej "45" Na 223 kilometrze autostrady doszło do kolizji ciężarówki z samochodem osobowym. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia. » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 Chcą montować gaz, ale muszą czekać na ocieplenie. Trwa przebudowa szkoły w Malni Prace nabrały tempa. Mowa o przebudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, do której gmina Gogolin przymierzała się od wielu lat. Wylano już fundamenty… » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 W Głogówku i Strzeleczkach konsultują przebieg obwodnic z mieszkańcami Konsultacje społeczne są kluczowe dla wyznaczenia planowanego przebiegu obwodnic Głogówka i Strzeleczek. Wczoraj (21.03) marszałek Andrzej Buła podpisał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »