Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-31, 20:15 Autor: Joanna Gerlich

Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu

Sala sportowa w Szymiszowie-Osiedlu [fot. Joanna Gerlich]
Sala sportowa w Szymiszowie-Osiedlu [fot. Joanna Gerlich]
Sala sportowa w Szymiszowie-Osiedlu [fot. Joanna Gerlich]
Sala sportowa w Szymiszowie-Osiedlu [fot. Joanna Gerlich]
Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej, a także mieszkańcy.
- Ociepliliśmy ściany, zamontowaliśmy instalacje fotowoltaiczne, wymieniliśmy stare źródło ciepła, czyli piec węglowy na biomasę oraz wykonaliśmy wentylację mechaniczną z rekuperacją. To był podstawowy zakres, który wynikał z realizowanego projektu w ramach dofinansowania z tzw. funduszy norweskich – mówi Damian Obrusznik, zastępca dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty w Strzelcach Opolskich.

- Po zakończeniu tych prac, które były wymagane, decyzją burmistrza Strzelec Opolskich Tadeusza Goca i rady miejskiej przeprowadzono dodatkowo wymianę starej, zniszczonej nawierzchni parkietowej na nawierzchnię sportową oraz wykonano remont drzwi prowadzących na salę – dodaje i podkreśla, że budynek stał się nie tylko bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku, ale zyskał zupełnie nową szatę użytkową i estetyczną.

W ramach dużego projektu termomodernizacji, na który gmina otrzymała pieniądze z tzw. funduszy norweskich, w następnej kolejności prace będą przeprowadzane na budynkach oświatowych w Dziewkowicach i Suchej.
Damian Obrusznik

Wiadomości z regionu

2023-03-22, godz. 08:00 Chcą montować gaz, ale muszą czekać na ocieplenie. Trwa przebudowa szkoły w Malni Prace nabrały tempa. Mowa o przebudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, do której gmina Gogolin przymierzała się od wielu lat. Wylano już fundamenty… » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 W Głogówku i Strzeleczkach konsultują przebieg obwodnic z mieszkańcami Konsultacje społeczne są kluczowe dla wyznaczenia planowanego przebiegu obwodnic Głogówka i Strzeleczek. Wczoraj (21.03) marszałek Andrzej Buła podpisał… » więcej 2023-03-22, godz. 07:45 Budżet obywatelski. 13 inicjatyw walczy o głosy mieszkańców Gogolina Czytniki e-booków, lodówka społeczna, kurs samoobrony dla kobiet czy organizacja zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre z 13 inicjatyw… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 Odtworzyli dawne mury obronne miasta. Nietypowa akcja z okazji urodzin Ujazdu Jak dawniej wyglądały mury obronne Ujazdu? W mieście zorganizowano dzisiaj (21.03) specjalną akcję, która polegała na ustawieniu się ramię w ramię blisko… » więcej 2023-03-21, godz. 20:00 Dotacja jest, radości brak. Ciąg dalszy dyskusji o południowej obwodnicy Nysy Podpisanie umowy o rządową dotację nie zamyka tematu przebiegu obwodnicy południowej Nysy. Urząd marszałkowski, jako inwestor, preferuje wariant obiegający… » więcej 2023-03-21, godz. 19:40 Marsz upamiętniający św. Jana Pawła II przejdzie także w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle dołącza do miast organizujących marsz w obronie św. Jana Pawła II. Wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia. Rozpocznie je msza o godzinie… » więcej 2023-03-21, godz. 18:40 "Jest wiosna, to musi być kolorowo". W Namysłowie zachęcano do siania kwiatów Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny namysłowski magistrat zachęcał mieszkańców do wspólnego dbania o pszczoły. Pomóc w tym mają nasiona miododajnych… » więcej 2023-03-21, godz. 18:30 Dzień wagarowicza na motorach, czyli 20. ZSMotka w opolskim "mechaniczniaku" [ZDJĘCIA] Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu spędzili pierwszy dzień wiosny na... motorach. Na szkolnym placu w ramach jubileuszowej 20. ZSMotki pojawiły… » więcej 2023-03-21, godz. 18:05 Zderzenie dwóch osobówek na DW 409. Kierowca skody uciekł [VIDEO] Uderzył w jadący z naprzeciwka samochód, a następnie uciekł. Dyżurny strzeleckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego… » więcej 2023-03-21, godz. 17:40 Witali wiosnę z Odrą Opole. Dzieci z PSP nr 5 w Opolu rywalizowały na piłkarskim torze przeszkód Witali wiosnę na sportowo. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu wzięły dziś (21.03) udział w akcji 'Pierwszy dzień wiosny z Odrą Opole'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »