Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-30, 15:15 Autor: Witold Wośtak

Działacze Konfederacji zarzucają rządowi ukrywanie faktycznego deficytu

Konferencja prasowa Konfederacji Wolność i Niepodległość [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Konfederacji Wolność i Niepodległość [fot. Witold Wośtak]
Janusz Kowalski [fot. Marcin Skomudek]
Janusz Kowalski [fot. Marcin Skomudek]
O "patobudżecie" Polski przekonują opolscy działacze Konfederacji Wolność i Niepodległość. Na konferencji prasowej przed biurem poselskim polityków Zjednoczonej Prawicy w Opolu mówili, że rząd ukrywa prawdziwy deficyt tegorocznego budżetu Polski.
Ich zdaniem deficyt nie jest na poziomie 68 miliardów złotych, bo faktycznie chodzi o 235 miliardów złotych.

- Wystarczy zajrzeć do agend rządowych typu Polski Fundusz Rozwoju, Polski Ład czy Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ocenia Włodzimierz Skalik, przewodniczący okręgu opolskiego Konfederacji Korony Polskiej.

- Po pierwsze to jest polityka nieodpowiedzialna, ale poza tym ona skutkuje naruszeniem prawa. Tego typu prowadzenie finansów państwa jest wprost sprzeczne z artykułem 109. ustawy o finansach publicznych i narusza również konstytucję.

Według Skalika, na koniec roku deficyt sięgnie biliona 773 milionów złotych.

- To jest prowadzenie wydatków państwa na koszt przyszłych pokoleń. Dzisiaj każdy nowo narodzony Polak ma na starcie dług wielkości niemal 50 tysięcy złotych.

Janusz Kowalski, opolski wiceminister rolnictwa, odpowiada, że Solidarna Polska jest zwolennikiem pełnej transparentności finansowej. Jak zaznacza, skoro działacze Konfederacji mają pomysły, jak usprawnić przejrzystość budżetu, jego partia jest na to otwarta.

- Uważam, że dobrze zarządzamy polskim budżetem, a mimo trudnej sytuacji kupujemy na przykład nowoczesny sprzęt dla polskiej armii - komentuje.
Włodzimierz Skalik 1
Włodzimierz Skalik 2

Wiadomości z regionu

2023-06-06, godz. 18:00 Kolejna ulica w Koźlu zyska historyczny charakter. Ruszyła przebudowa Złotniczej Swój historyczny charakter odzyska ulica Złotnicza w Koźlu. Pod nadzorem konserwatora zabytków trwają prace remontowe. » więcej 2023-06-06, godz. 17:15 Targi o przełamywaniu barier i dostępności w CWK w Opolu. To inicjatywa PFRON Aplikacje dla niewidomych, elektryczne wózki inwalidzkie i wyciągi rehabilitacyjne - to na stoiskach. Do tego strefa doświadczania niepełnosprawności, konferencje… » więcej 2023-06-06, godz. 17:00 Niespokojne popołudnie na drogach. Wypadki w Nowych Kotkowicach i Włodarach W miejscowości Włodary koło Korfantowa doszło do zderzenia dwóch jednośladów - motocykla i skutera. Jedna osoba z obrażeniami została zabrana do szpitala… » więcej 2023-06-06, godz. 16:21 Medyczne gry symulacyjne na Uniwersytecie Opolskim. "Poziom bardzo wysoki" Nietrzeźwi pacjenci na szpitalnym oddziale ratunkowym czy pacjentka niepoinformowana o planowym zabiegu. Z takimi scenariuszami musiały poradzić sobie trzy… » więcej 2023-06-06, godz. 15:40 Firma LUZ nadal może kursować z Kluczborka do Opola. Stanowisko marszałka 'Firma LUZ może nadal kursować między Opolem a Kluczborkiem, ale nagle pozostawiła pasażerów bez transportu'. Tak Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… » więcej 2023-06-06, godz. 15:25 Targi książki w Kędzierzynie-Koźlu. "Takie wydarzenia mogłyby być częściej" Na kozielski rynek zjechali się miłośnicy czytelnictwa. Trwa szósta edycja „Targów książki nad Odrą”. Przygotowano stoiska wydawnicze i edukacyjne… » więcej 2023-06-06, godz. 14:40 WBP w Opolu wydała kompendium o opolskim festiwalu. Autorem jest Jarosław Wasik Historię opolskiego festiwalu, kulturalne przemiany i trendy okiem dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można poznać w najnowszej książce wydanej przez… » więcej 2023-06-06, godz. 13:48 Sprawa zatrucia ryb w Białej Głuchołaskiej już w prokuraturze. To zawiadomienie WIOŚ Jest wniosek do prokuratury ws. zatrucia ryb w Białej Głuchołaskiej. Jak przekazał wojewoda opolski, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu zdecydował… » więcej 2023-06-06, godz. 13:07 Droga przez Moszczankę - do remontu. To inwestycja w bezpieczeństwo Inwestycja w rozwój turystyki, a także w bezpieczeństwo. W Moszczance w powiecie prudnickim rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej prowadzącej w Góry… » więcej 2023-06-06, godz. 12:48 "Z humorem opowieści" motywem przewodnim konkursu recytatorskiego osób niepełnosprawnych Blisko 30 osób ze szkół specjalnych w regionie uczestnicy w 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego 'Słowem malowane' w Opolu. To jedyny konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »