Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-28, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Ferie w Opolu. Oferta MOSiR-u i biblioteki

Ścianka wspinaczkowa w Toyota Parku [fot.facebook/Toyota Park]
Ścianka wspinaczkowa w Toyota Parku [fot.facebook/Toyota Park]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Na sportowo i z ciekawą książką będą mogli spędzić ferie zimowe uczniowie w Opolu. Już można zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej czy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Na dwa tygodnie miasto Opole przygotowało łącznie ponad 230 aktywności rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych. Marcin Sabat, dyrektor MOSiR-u, zachęca do aktywności fizycznej podczas ferii.

- Jeżeli chodzi o nasze obiekty, będzie można popływać, pobiegać, pojeździć na łyżwach, powspinać się na ściankę, pograć w piłkę nożną. Wszystkie obiekty pozostaną do dyspozycji dzieci oraz ich rodziców, dziadków czy opiekunów. Zachęcam do bieżącego śledzenia naszego programu na stronie internetowej MOSiR-u oraz w mediach społecznościowych.

Biblioteka zorganizuje ferie w oddziale głównym przy ulicy Minorytów, oddziale dziecięco-młodzieżowym i siedmiu filiach. Chodzi o promocję książki w formie zabawowej oraz rekreacyjnej. - W budynku głównym będzie również możliwość zapoznania się z różnymi profesjami - zaznacza Elżbieta Kampa, dyrektor MBP.

- To będą spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Odwiedzi nas policjant, żołnierz, artysta, nauczyciel muzyki, nadleśniczy czy informatyk, który będzie uczyć kodowania. To spotkania połączone z warsztatami zachęcającymi dzieci do tworzenia.

Kalendarium ferii w stolicy regionu jest dostępne na stronie internetowej www.opole.pl.
Marcin Sabat
Elżbieta Kampa

Wiadomości z regionu

2023-03-26, godz. 06:00 Będą rzuty granatem i grochówka! Znów będzie można poćwiczyć z wojskiem Ruszyły zapisy na kolejną edycję akcji 'Trenuj z wojskiem' u opolskich logistyków. To inicjatywa ogólnopolska w ramach której chętni mogą spędzić pełny… » więcej 2023-03-25, godz. 23:00 Najmłodsi poznali sekrety pszczół. Otwarcie sezonu w pasiece Miodowy ZAKątek Mimo kapryśnej pogody udało się dzisiaj (25.03) oficjalnie otworzyć sezon w pasiece Miodowy ZAKątek, która znajduje się przy oczyszczalni Piskorzowiec Grupy… » więcej 2023-03-25, godz. 20:00 Cała gmina wysprzątana. Tak Dąbrowa szykuje się do święta Przyjmij wyzwanie - wspólne sprzątanie. Mieszkańcy 13 miejscowości gminy Dąbrowa stanęli ramię w ramię i posprzątali okolice. Inicjatywa to wstęp do… » więcej 2023-03-25, godz. 19:30 Hospicjum Betania organizuje I charytatywny kiermasz wielkanocny Stroiki, bazie i inne świąteczne ozdoby będzie można nabyć w niedzielę (26.03) podczas I charytatywnego kiermaszu wielkanocnego przed opolską Betanią… » więcej 2023-03-25, godz. 19:00 W Głubczycach można usiąść na jednej ławce z aniołem Na rynku w Głubczycach uroczyście odsłonięto dzisiaj (25.03) ławkę z aniołem. Ma to być miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom, gdzie każdy będzie… » więcej 2023-03-25, godz. 17:45 Pupile "na przełamanie" własnych fobii? Z wizytą na giełdzie terrarystycznej [ZDJĘCIA] Nie trzeba wychodzić z nimi na spacer, nie trzeba kupować zabawek, a jest okazja poznać ich mało znany świat. Hodowcy pająków, gekonów, żółwi, węży… » więcej 2023-03-25, godz. 16:30 Zmiana po 32 latach. Norbert Krajczy przechodzi na emeryturę 32 lata - tak długo Norbert Krajczy kierował nyskim ZOZ-em, jednym z największych szpitali w województwie opolskim. Teraz przechodzi na emeryturę, choć dalej… » więcej 2023-03-25, godz. 16:00 Czas na... czas letni. Będzie więcej światła i energii Na początku możemy być trochę rozbici, ale potem już... samo szczęście. W nocy śpimy krócej, ale za to będziemy dłużej cieszyć się dniem. O godzinie… » więcej 2023-03-25, godz. 15:00 Piast do wysprzątania. "Operacja czysta rzeka" w sercu Opola Po interwencji Radia Opole miasto uprzątnęło teren wokół kamionki Piast w Opolu, ale... w większości tylko w górnych partiach terenu. Zostały śmieci… » więcej 2023-03-25, godz. 15:00 Charytatywny kiermasz dla chorej Małgosi w Racławicach Śląskich W niedzielę (26.03) w Racławicach Śląskich odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny, z którego cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »