Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-24, 21:00 Autor: Joanna Gerlich

Życzmy dobrze Ujazdowi. Trwa akcja wysyłania kartek urodzinowych

Pocztówki należy wysyłać na adres szkoły w Ujeździe [fot. Joanna Gerlich]
Pocztówki należy wysyłać na adres szkoły w Ujeździe [fot. Joanna Gerlich]
Urodziny można świętować nie tyko jeden dzień, ale cały rok. Z takiego założenia wychodzą mieszkańcy Ujazdu, ponieważ w tym roku ich miasto obchodzi swoje 800-lecie. Do szeregu zaplanowanych inicjatyw dołączyła również miejscowa szkoła podstawowa, która ogłosiła akcję wysyłania kartek urodzinowych.
- Zapraszamy do udziału i przesyłania na adres szkoły pocztówek z życzeniami dla miasta. Zaznaczam, że mają to być kartki pocztowe, papierowe – mówi Grażyna Łupak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe.

- Fajne byłyby kartki z widokiem miasta, z którego są wysyłane, bo wtedy moglibyśmy je wykorzystać na lekcjach geografii. Myślę, że dużo ludzi przyłączy się do tego i nie tylko mieszkańcy, którzy wyemigrowali z Ujazdu, ale wszyscy ludzie, którzy nam dobrze życzą – dodaje.

Choć główne obchody jubileuszu zaplanowano na połowę maja, kartki do szkoły można przesyłać cały rok. Zostanie wykonana z nich oryginalna ozdoba.
Grażyna Łupak

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 18:30 Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich od lat pielęgnuje tradycję skubania pierza Skubać pierze każdy może. Udowodniają to panie ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich, które zaangażowane są w pielęgnowanie tej tradycji. » więcej 2023-02-08, godz. 18:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W środku bez problemu, na zewnątrz przeszkadza zima. Remont SOSW w Kluczborku Na etapie prac wykończeniowych jest remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. » więcej 2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej 2023-02-08, godz. 16:15 Auto na parking, papiery do uzupełnienia. Kontrola WITD na przejściu granicznym Zamiast prosto do odbiorcy trafiła na strzeżony parking. Tak zakończył się kurs ciężarówki załadowanej oknami zatrzymanej przez mundurowych Wojewódzkiej… » więcej 2023-02-08, godz. 16:00 "Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA] Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur… » więcej 2023-02-08, godz. 15:30 Bez kasku i oświetlenia. Kolejny nietrzeźwy motocyklista w rękach policji Bez kasku, ale z promilami. Strzelecka policja zatrzymała w miejscowości Osiek 55-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych… » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Sytuacja opanowana, można zakładać liczniki. Po pożarze przy Grota Roweckiego w Opolu Instalacja gazowa w bloku przy ul. Grota Roweckiego w Opolu jest szczelna - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. » więcej 2023-02-08, godz. 12:39 Zablokowane tory w Kędzierzynie-Koźlu. W nocy wykoleiła się lokomotywa i jeden z wagonów Wstrzymany jest ruch pociągów w Kędzierzynie-Koźlu na trasie zwanej magistralą podsudecką. Wczoraj (07.02) około 23:20 wypadł z torów wagon oraz jedna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »