Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-21, 20:00 Autor: Joanna Gerlich

"Strzelecka ekipa" znów działa. W klubie można rozwijać pasje i dobrze się bawić

Klub działa w pomieszczeniach przy parafii św. Wawrzyńca [fot. Joanna Gerlich]
Klub działa w pomieszczeniach przy parafii św. Wawrzyńca [fot. Joanna Gerlich]
Po kilku miesiącach przerwy w Strzelcach Opolskich działalność wznowił młodzieżowy klub profilaktyczny „Strzelecka Ekipa”. To wspólne przedsięwzięcie gminy i parafii św. Wawrzyńca.
Klub działa już sześć lat, ale z powodu braków kadrowych, przez pewien czas nie było zajęć. Udało się jednak znaleźć panią, która będzie go prowadzić. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu – w środy, czwartki i piątki od godziny 15:30 do 18:30 w pomieszczeniach przy parafii.

- Celem spotkań jest przede wszystkim zapewnienie opieki wychowawczej dzieciom, pomoc w nauce, rozwijanie uzdolnień, zainteresowań, a także kształtowanie odpowiednich postaw – wymienia Joanna Hołobut, pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki.

- Skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Realizowane są z funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi, z funduszu gminy Strzelce Opolskie przy wsparciu lokalowym parafii św. Wawrzyńca – dodaje.

„Strzelecką ekipę” prowadzi Joanna Galikowska-Kozioł. - Zajęcia będą dostosowane do wieku dzieci oraz ich zainteresowań. Będziemy też np. wychodzili razem na basen – mówi.

- Możemy robić coś z makramy, możemy robić zajęcia techniczne np. budowanie karmnika, sportowe zajęcia. Mamy tu też salę, na której dostępny jest bilard, stół do ping-ponga oraz piłkarzyki, więc każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje pani Joanna

Żeby dołączyć do „Strzeleckiej ekipy” nie trzeba się nigdzie zapisywać, wystarczy po prostu przyjść na zajęcia.
Joanna Hołobut
Joanna Galikowska-Kozioł

Wiadomości z regionu

2023-05-30, godz. 22:00 Akcja informacyjna dla młodzieży głubczyckiego Rolniczaka, jak bezpiecznie spędzić wakacje W ramach szkolnej akcji ''Bądź bezpieczny na wakacjach'' uczniowie głubczyckiego Rolniczaka mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda profesjonalne udzielenie… » więcej 2023-05-30, godz. 21:00 Do Rozmierzy przyleciało blisko 100 bocianów. "Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy" Blisko 100 bocianów przyleciało do Rozmierzy w gminie Strzelce Opolskie. Nietypowe zjawisko zauważyli Antoni i Beata Noconiowie, którzy mieszkają z dala od… » więcej 2023-05-30, godz. 20:35 "Sprawdzamy, czy możemy zwalczyć złotą algę". Akcja na Kanale Gliwickim Na Kanale Gliwickim przeprowadzane są eksperymenty, które mają pomóc w walce ze złotymi algami. Do wody wpuszczono dwie substancje zalecane przez fachowców… » więcej 2023-05-30, godz. 20:00 Oleska młodzież zachęcała seniorów do integracji i aktywnego spędzania czasu Trzy miesiące trwał w Oleśnie projekt 'Razem szyjemy i seniorów angażujemy'. Przez ten czas grupa z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie oraz młodzież… » więcej 2023-05-30, godz. 20:00 Najlepsza nauka jest przez zabawę. Przedszkolaki bawiły się na wojewódzkiej olimpiadzie [ZDJĘCIA, FILM] 125 dzieci uczyło się o zdrowiu i bezpieczeństwie podczas XI wojewódzkiej olimpiady przedszkolaków 'Torba Kangura' w Opolu. Wśród konkurencji przygotowanych… » więcej 2023-05-30, godz. 19:30 Ratownicy medyczni rywalizują w Sulisławiu. "To także doskonała forma nauki" To okazja do sprawdzenia umiejętności załóg karetek, a także szansa na wyeliminowanie błędów podczas niesienia pomocy. W Sulisławiu trwają II Opolskie… » więcej 2023-05-30, godz. 18:00 Zawada w planie na przyszły tydzień. GDDKiA o koszeniu poboczy [INTERWENCJA] Na przyszły tydzień mamy zaplanowane koszenia poboczy w Zawadzie - tak Agata Andruszewska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu odpowiada… » więcej 2023-05-30, godz. 17:30 Uchylone drzwi do mieszkania i dwa dni głośnej muzyki. Tak odkryli, że sąsiad nie żyje Trzej świadkowie zeznawali dzisiaj (30.05) przed Sądem Okręgowym w Opolu w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Do tragicznego zdarzenia podczas libacji… » więcej 2023-05-30, godz. 17:00 Sejmik odrzucił petycję w sprawie dobrego imienia św. Jana Pawła II Radni sejmiku województwa opolskiego odrzucili petycję w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Wcześniej o nieprzyjmowanie uchwały wnioskowała… » więcej 2023-05-30, godz. 16:30 Ćwiczyli szybkie i skuteczne pomaganie. "Scenariusz zakładał, że doszło do katastrofy w ruchu" [ZDJĘCIA] Autobus na niestrzeżonym przejeździe wjeżdża pod szynobus. 24 pasażerów zostaje rannych i wymaga pomocy. Na miejsce wezwane są służby. Spokojnie, to tylko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »