Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-20, 11:35 Autor: Witold Wośtak

Mieszkanka Kluczborka oskarżona o nękanie i kierowanie gróźb karalnych

Akta [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Akta [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Centrum Kluczborka [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Centrum Kluczborka [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
12 przestępstw nękania, znieważenia funkcjonariuszy publicznych i formułowania gróźb karalnych zarzuca się Anecie W. z Kluczborka. Prokuratura Rejonowa w Oleśnie skierowała do sądu akt oskarżenia.
Kobiecie zawieszono prawa rodzicielskie do córek, za co od kilku lat obwinia między innymi byłą pracownicę Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku. Pretensji jest znacznie więcej, o czym mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Jak ustalono w toku przeprowadzonego śledztwa, oskarżona poprzez zamieszczanie w sieci treści obraźliwych, znieważających, szkalujących dobre imię innych osób, jak również rozrzucanie ulotek o treści znieważającej dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Mowa o prokuratorach Prokuratury Rejonowej w Kluczborku i sędzi Sądu Rejonowego w Kluczborku.

Nękanie to jedna rzecz, ale były też groźby karalne.

- Oskarżonej przypisuje się również, że zamieszczając w internecie treści obraźliwe, wykonując połączenia telefoniczne, rozrzucając ulotki w miejscach publicznych, uporczywie nękała celem wywołania stanu zagrożenia osób, z którymi była skonfliktowana - dodaje prokurator Bar.

Kobiecie grozi kara do trzech lat więzienia.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2023-06-07, godz. 13:15 Zderzenie auta osobowego z motocyklem na DK42 Do tego zdarzenia doszło ok. 13:00 na wysokości Ligoty Dolnej, na trasie z Kluczborka do Namysłowa. Jedna osoba odniosła obrażenia. » więcej 2023-06-07, godz. 13:15 Papierosy produkowali na Dolnym Śląsku, ale magazyny mieli na Opolszczyźnie. Sprawa jest rozwojowa Ta nielegalna fabryka właśnie została zlikwidowana. To efekt śledztwa wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu oraz wspólnych działań… » więcej 2023-06-07, godz. 11:00 Chcą im pomóc stanąć na "nogi". Wsparcie dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 10:00 Będzie "szybki" remont ulicy Katowickiej w Opolu. Nie będzie zamknięcia, tylko wahadło Uwaga kierowcy, od poniedziałku (12.06) szykują się utrudnienia w stolicy regionu. Miejski Zarząd Dróg w Opolu zaplanował remont ulicy Katowickiej - od Opola… » więcej 2023-06-07, godz. 09:45 Kędzierzyn-Koźle: szukał noclegu, więc ukradł samochód. Miał przy sobie też narkotyki Ukradł samochód, bo jak tłumaczył nie miał gdzie spać. Kiedy wpadł w ręce policjantów miał przy sobie narkotyki. » więcej 2023-06-07, godz. 09:00 Ostrzeżenie IMGW. W regonie możliwe burze Takie prognozy przekazuje IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy 9 opolskich powiatów. » więcej 2023-06-07, godz. 09:00 O kartę rowerową warto zadbać jeszcze w podstawówce Pandemia i brak odpowiedniej wiedzy zdobytej przez uczniów szkół podstawowych spowodował, że wiele młodych osób zaniedbało obowiązek wyrobienia karty… » więcej 2023-06-07, godz. 08:00 Remont ul. Spacerowej w Kędzierzynie-Koźlu. Wykonawca rozpoczął pierwsze prace Rozpoczął się remont ul. Spacerowej w Kędzierzynie-Koźlu. To największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, która opiewa… » więcej 2023-06-07, godz. 07:30 Strzeleckie starostwo wspiera parafie. Kolejny raz przeznaczyło pieniądze na zabytki Po 15 tysięcy złotych otrzymały parafie w Jemielnicy i Leśnicy od Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty… » więcej 2023-06-07, godz. 07:00 "Dobrze jest być województwem opolskim". Rocznicowy happening w samo południe w Opolu 25 lat temu mieszkańcy regionu wyszli na ulice miast i protestowali przeciwko planom likwidacji województwa opolskiego. Dziś (07.06) w samo południe, w rocznicę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »