Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 15:03 Autor: Witold Wośtak

Policjanci z Opola mają nowy radiowóz [ZDJĘCIA]

Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Nowy radiowóz został dzisiaj (09.12) przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Opolu dzięki współpracy Urzędu Miasta Opola i Starostwa Powiatowego w Opolu.
Samorządy sfinansowały zakup nieoznakowanego radiowozu typu SUV. Młodszy inspektor Rafał Drozdowski, komendant miejski policji w Opolu, powiedział, że z roku na rok przekazywanie nowych samochodów staje się grudniową tradycją. - Kolejny pojazd służbowy, który będzie wykorzystywany przez policjantów pionu kryminalnego. Oczywiście, on posłuży przede wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo tego obszaru.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, ocenia, że policja robi wiele dobrego w mieście. - Czujemy się bezpiecznie, a jeżeli możemy wspomóc codzienne działania policji, tym bardziej chętnie do tego dokładamy. Jeżeli możemy robić to wspólnie ze starostą, mamy rozwiązanie pomagające nieco mniej uszczuplić jeden i drugi budżet, osiągając jednocześnie efekt, więc tym lepiej.

Henryk Lakwa, starosta opolski, dodaje, że Rada Powiatu Opolskiego chętnie rozpatruje prośby o wsparcie komendy. - Tak jest co roku i nie chodzi jedynie o nowe samochody, ale też na zabezpieczenie bazy czy modernizację komendy. Mam nadzieję, że kolejne pisma pana komendanta będą znowu rozpatrzone pozytywnie przez naszych radnych. Tego życzę przede wszystkim naszym mieszkańcom.

Radiowóz kosztował 120 tysięcy złotych, a samorządy podzieliły koszt na pół.
Rafał Drozdowski
Arkadiusz Wiśniewski
Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 17:30 Na początek 32 lokale. W Strzelcach Opolskich coraz bliżej budowy bloku w ramach SIM Prawie 200 mieszkań powstanie w Strzelcach Opolskich w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Nowe lokale będą mieścić się w rejonie ul. Kazimierza… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Mija 29 lat od zakończenia produkcji nysek Dawniej można było je spotkać niemal na każdej ulicy. Dziś sprawne auta marki nysa to często prawdziwe perełki. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu zdarze… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »