Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-08, 16:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Zabił byłą sympatię, choć mówił, że kocha. "Nie planowałem zabójstwa, chciałem ją tylko nastraszyć"

Proces ws. oskarżonego Viktora S. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. oskarżonego Viktora S. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. oskarżonego Viktora S. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. oskarżonego Viktora S. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. oskarżonego Viktora S. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Proces ws. oskarżonego Viktora S. [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Mówił, że kochał i scyzorykiem chciał tylko nastraszyć swoją byłą sympatię, skończyło się tragicznie. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces 38-letniego Viktora S., który podczas zakrapianej imprezy miał zamordować 46-letnią Ukrainkę. Mężczyzna był zazdrosny o to, że kobieta zaczęła spotykać się z innymi mężczyznami. Do zabójstwa doszło 23 kwietnia ubiegłego roku w Zdzieszowicach przy ul. Parkowej.
- Oskarżam Viktora S. o to, że w dniu 23 kwietnia 2022 roku na terenie posesji przy ul. Parkowej w Zdzieszowicach, działając z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia pani Natalii, zadał nieokreśloną liczbę ciosów scyzorykiem o długości 7 centymetrów, powodując u pokrzywdzonej obrażenia ciała w postaci trzech ran kłutych klatki piersiowej oraz działając ze szczególnym okrucieństwem, wykonując zamierzone, powtarzające się ruchy scyzorykiem, podciął szyję wyżej wymienionej, powodując obrażenia, co skutkowało zgonem pokrzywdzonej - mówiła prokurator, odczytująca akt oskarżenia.

Mężczyzna tłumaczył, że kochał kobietę i nie planował morderstwa. Do zabójstwa się przyznaje, ale do zarzutu, że było to ze szczególnym okrucieństwem - już nie. - Widziałem, że Natalia dostała smsa od innego mężczyzny, powiedziała, że spotka się z nim po naszej imprezie - mówił Viktor S. - Byłem bardzo wzburzony emocjonalnie, prosiłem ją, żeby ona do nikogo nie szła i z nikim nie spała. To doprowadziło do zabójstwa. Byłem w takim szoku, że nie pamiętam, jak dokonałem tego zabójstwa nożem. Nie pamiętam, jak uderzałem.

Sędzia Robert Mietelski zdecydował o przytoczeniu wyjaśnień z postępowania przygotowawczego, sporządzonych w Prokuraturze Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. - Wcześniej jak zobaczyłem ten sms, to jej powiedziałem, że jak ją zobaczę z tym chłopakiem to go pobiję, a jej powiedziałem, że ją zabiję. Chwyciłem ją ręką, łokciem za szyję, nie miałem wówczas noża w ręku. Powiedziałem do niej: albo będziesz ze mną, albo z nikim. Prawą ręką wyciągnąłem z kieszeni nóż. Przyłożyłem jej go do szyi i jeden raz podciąłem. Chciałem ją tylko wystraszyć i zmusić, by do mnie wróciła.

Zeznania złożył także jeden z uczestników imprezy z 23 kwietnia 2022 roku na posesji przy ul. Parkowej w Zdzieszowicach. To także obywatel Ukrainy, który widział całe zdarzenie, a w kulminacyjnym momencie odciągał oskarżonego.

Oskarżonemu mężczyźnie grozi od 12 do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.
Prokurator
Viktor S.
Sędzia Robert Mietelski

Wiadomości z regionu

2023-01-31, godz. 17:40 ZOL w Głogówku do remontu. Obiekt zyska większą efektywność energetyczną Modernizację przejdzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Głogówku. Zastrzeżenia związane z zakresem inwestycji miał konserwator zabytków. Obiekt ten zbudowano… » więcej 2023-01-31, godz. 17:20 Deficyt i wydatki zwiększone. Radni sejmiku województwa przyjęli korektę budżetu na 2023 rok Radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli korektę budżetu na 2023 rok. Zgodnie z zapowiedziami deficyt w tym roku wzrośnie do niemal 27 milionów złotych… » więcej 2023-01-31, godz. 16:05 Chciał ukraść damską torebkę, po kilkunastu minutach siedział w radiowozie W kilkanaście minut policjanci z Praszki zatrzymali mężczyznę, który napadł na kobietę w centrum Rudnik. Kilka dni temu wieczorem 35-letni mieszkaniec województwa… » więcej 2023-01-31, godz. 15:34 Opole: 14-latek zamieszany w oszustwo metodą "na policjanta". Seniorka odzyskała 50 tys. złotych 14-latek zamieszany w oszustwo seniorki. Kobieta metodą 'na policjanta' mogła stracić ponad 50 tys. złotych oraz biżuterię. Przestępcy dwukrotnie zadzwonili… » więcej 2023-01-31, godz. 14:48 "Priorytety zupełnie się zmieniły". Wizyta konsula generalnego Ukrainy w Opolu Stanowisko objął rok temu, ale dopiero dziś (31.01) dotarł z wizytą do Opola. Najpierw u wojewody, potem u marszałek regionu gościł Konsul Generalny Ukrainy… » więcej 2023-01-31, godz. 13:37 Policyjny pościg ulicami Kluczborka. Sceny jak z filmu sensacyjnego! Mamy nagranie Kluczborska policja udostępniła nagranie z pościgu pirata drogowego. Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło w miniony czwartek (26.01) tuż przed 20:00… » więcej 2023-01-31, godz. 12:47 Opolskie zaczyna huczne świętowanie 25-lecia obrony województwa Sejmik województwa jednogłośnie przyjął uchwałę za rezolucją uczczenia 25. rocznicy obrony województwa opolskiego przez mieszkańców. Tym samym radni… » więcej 2023-01-31, godz. 11:49 Szansa dla poszkodowanych w wypadkach. W USK operują już miednice po urazach -Zamiast cięcia na 2/3 obwodu miednicy, wystarczy takie tuż nad spojeniem łonowym. Zespół ortopedów USK w Opolu dołączył do wąskiego grona lekarzy operujących… » więcej 2023-01-31, godz. 11:43 Uwaga na oszustów! MCŚ w Opolu przypomina o zasadach wywiadów "węglowych" Pracownicy Miejskiego Centrum Świadczeń zawsze mają przy sobie identyfikator oraz pisemne upoważnienie prezydenta do przeprowadzania wywiadu - przypomina szefowa… » więcej 2023-01-31, godz. 10:48 "Mamy na celu przede wszystkim rozwój gospodarczy, prospołeczny". Katarzyna Czochara o budżecie państwa - Nasz budżet jest prospołeczny, to budżet, który dba o obywatela i obronność kraju - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »