Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-05, 10:50 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wciąż obowiązuje zakaz spożywania wody w gminach: Łubniany i Turawa

Woda z kranu - [fot: gmina Głogówek]
Woda z kranu - [fot: gmina Głogówek]
Woda w Turawie oraz gminie Łubniany wciąż nie nadaje się do bezpośredniego użycia. Badania przeprowadzone przez sanepid w zeszłym tygodniu wykazały obecność w wodzie bakterii coli. Dzisiaj kolejne badania.
W gminie Łubniany skażenie dotyczy wodociągu zasilającego sołectwa: Jełowa, Łubniany, Brynica, Dąbrówka Łubniańska, Masów, Grabie i Kobylno. Woda jest niezdatna do użytku nawet po przegotowaniu. Przy jednostkach OSP zostały przygotowane punkty zastępczego poboru wody. Rolnicy mogą skorzystać z komercyjnej dostawy wody w beczkowozach.

Z kolei mieszkańcy gminy Turawa z Jeziorem Średnim włącznie, a także miejscowości: Marszałki, Osowiec, Węgry, Trzęsina, Kotórz Mały oraz Wielki mogą spożywać wodę, ale tylko po przegotowaniu. - Powinna wrzeć 2-3 minuty w otwartym naczyniu - informują służby sanitarne. Wodą po przegotowaniu można poić zwierzęta oraz myć żywność i naczynia kuchenne. Ta pobierana prosto z kranu, bez przegotowania, może być używana do higieny osobistej, spłukiwania toalet czy sprzątania.

Rzecznik sanepidu Małgorzata Gudełajtis przekazała, że kolejne próbki wody z obu ujęć podjęte będą dziś (05.12). Odczyty poznamy jutro, nie wcześnie niż o godzinie 10.00.

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Najpierw zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej 2023-02-03, godz. 10:47 Karina Bedrunka odchodzi z urzędu marszałkowskiego. Zmiana nie ma związku z anonimem 1 marca Karina Bedrunka, szefująca wydziałowi funduszy unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy. W urzędzie przepracowała 25 lat. Teraz, jak przekazał… » więcej 2023-02-03, godz. 10:45 Atak zimy w regionie. Ślisko na drogach. Zakłócenia w kursowaniu autobusów MZK Zgodnie z zapowiedziami od rano w regionie pada śnieg. Już występują utrudnienia na drogach, także w kursowaniu autobusów MZK w Opolu. » więcej 2023-02-03, godz. 10:00 "Jeszcze dzisiaj wyślę pismo do ministra edukacji". Rafał Bartek gościem Radia Opole - Trzymamy za słowo pana ministra, na razie już dwa tygodnie po spotkaniu nic się nie dzieje - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole przewodniczący TSKN… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »