Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-04, 17:44 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Charytatywna zbiórka podczas świątecznego jarmarku w Opolu

Stowarzyszenie "Górska Roma" prowadzi zbiórkę charytatywną w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Stowarzyszenie "Górska Roma" prowadzi zbiórkę charytatywną w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Na jarmarku bożonarodzeniowym można nie tylko zasmakować przysmaków, ale m.in. zobaczyć występy romskim zespołów. Stowarzyszenie "Górska Roma" prowadzi tam jednocześnie zbiórkę pieniężną na leczenie 2-letniego Antosia Sobeckiego. Chłopiec urodził się z połową serca.
- Antoś pojechał do Genewy na pierwszą z dwóch operacji. Zebrano już milion złotych, ale potrzeba kolejnego - mówi Michał Wojtuchów, prezes stowarzyszenia Górska Roma. - Jego zastawka w sercu jest bardzo słaba, chłopiec musi mieć kolejną operację, dlatego trzeba zebrać drugi milion złotych, co próbujemy czynić wspólnie z ludźmi dobrej woli. Zaprosiliśmy osiem kapel romskich, które występują przez cały dzień. Sprzedajemy kiełbaski i różne inne produkty. Dochód z tego wesprze zbiórkę dla Antosia. Robimy coś, żeby ten młody człowiek mógł mieć to, co my mamy na co dzień i o tym nie myślimy. Żeby mógł żyć.

- W zespole działam od pięciu lat, ale taniec towarzyszy mi od małego. Mamy przygotowane kolorowe, piękne stroje i cały program artystyczny. Trzeba się trochę namęczyć, żeby ludzi zachęcić do wrzucenia do puszki, ale jest dobrze - dodaje pani Rozalia z zespołu "Górska Roma".

Występy zespołów romskich na opolskim rynku potrwają do późnego wieczora. Chętni mogą wylicytować taniec w tradycyjnej szerokiej romskiej spódnicy.

Zbiórkę dla Antosia Sobeckiego można wesprzeć także poprzez internetowe wpłaty na stronie siepomaga.pl.
Michał Wojtuchów, pani Rozalia

Wiadomości z regionu

2023-02-02, godz. 18:00 PKS Nysa zmienia lokalizację kas biletowych Pasażerów czekają zmiany na tymczasowym dworcu PKS Nysa. W inne miejsce zostaną przeniesione kasy biletowe. Otwarcie centrum przesiadkowego przesuwa się w… » więcej 2023-02-02, godz. 16:46 Młodość na start. Forum Młodych PiS w Opolu ma nową pełnomocnik Wiktoria Mielniczek została nową pełnomocnik okręgową Forum Młodych PiS okręgu 52, czyli tego obejmującego Opole oraz powiat ziemski. » więcej 2023-02-02, godz. 16:40 Będą produkować prąd na dachach bloków? Spółdzielnie idą po dotacje na OZE Wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe mogą się już starać o dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych. Zainstalować je można na przykład na… » więcej 2023-02-02, godz. 16:32 Grypa ptaków. PSL atakuje wiceministra rolnictwa, Janusz Kowalski odpowiada Przedstawiciele opolskich struktur PSL są zaniepokojeni informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniania się grypy ptaków na Opolszczyźnie. Wirus H5N1 potwierdzono… » więcej 2023-02-02, godz. 15:30 Zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Akcja NURD w Strzelcach Opolskich 86 wypadków i 170 kolizji z udziałem pieszych odnotowano w zeszłym roku na opolskich drogach. W zdarzeniach 90 pieszych zostało poważnie rannych, a 7 zgi… » więcej 2023-02-02, godz. 15:10 Opolska policja: nowy miesiąc, nowe nominacje Zmiany personalne w komisariatach Komendy Miejskiej Policji w Opolu. » więcej 2023-02-02, godz. 15:00 Przedszkole z Głubczyc wygrało wojewódzki konkurs "Imię dla misia" Solarek - to imię, które otrzymało najwięcej głosów w wojewódzkim konkursie multimedialnym dla przedszkolaków i i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej… » więcej 2023-02-02, godz. 14:26 Silny wiatr w regionie. Są kolejne zgłoszenia do straży pożarnej 17 akcji związanych z silnym wiatrem zanotowali w ostatnich godzinach opolscy strażacy. 15 z nich ma związek z powalonymi drzewami, 2 dotyczyły zerwanych … » więcej 2023-02-02, godz. 13:45 Nysa rozszerza strefę płatnego parkowania Coraz trudniej znaleźć darmowe miejsce do parkowania w Nysie. Gmina już niebawem rozszerzy strefę. » więcej 2023-02-02, godz. 12:00 Można poćwiczyć albo po prostu odpocząć. Klub seniora w Dobrzeniu Wielkim w nowej odsłonie [ZDJĘCIA] W podziemiach - nowa siłownia, na piętrze - sale do spotkań i ćwiczeń oraz zaplecze kuchenne - tak prezentuje się nowa odsłona Klubu Seniora w Dobrzeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »