Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-01, 10:45 Autor: Daniel Klimczak

Śliska sprawa, czyli Brzeg odlicza czas do uruchomienia lodowiska

Ostatnie prace przed uruchomieniem lodowiska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Ostatnie prace przed uruchomieniem lodowiska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Ostatnie prace przed uruchomieniem lodowiska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Ostatnie prace przed uruchomieniem lodowiska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Ostatnie prace przed uruchomieniem lodowiska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Ostatnie prace przed uruchomieniem lodowiska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie lodowisko "pod chmurką" nabiera kształtów. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystko jest już gotowe, miasto apeluje, by na razie nie wchodzić jeszcze na taflę.
Wszystko dlatego, że lód wciąż nie osiągnął odpowiednich parametrów. Jak mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Kulwicki, to proces, którego nie da się przyspieszyć.

- Lodowisko jest zmontowane, czyli są postawione bandy, rozstawione są agregaty, które powodują, że już możemy ten chłód wytwarzać. Lód musi być budowany jeszcze, aż osiągnie właściwą swoją grubość i wytrzymałość. To będzie trwało, przy sprzyjających warunkach tak, żebyśmy 3 grudnia byli gotowi do wystartowania - tłumaczy.

Uruchomienie atrakcji będzie połączone z rozświetleniem świątecznej iluminacji. Z powodu wysokich cen prądu, miasto zdecydowało się wytwarzać energię potrzebną do zamrażania wody przy pomocy agregatu spalinowego. Na razie nie jest pewne, czy ślizgawka będzie dostępna do końca zimy. - Obecnie jesteśmy przygotowani na to, żeby lodowisko funkcjonowało przez cały grudzień i początek stycznia, do 8 stycznia. Będziemy monitorować koszty jego funkcjonowania. Trudna decyzja przed nami, zwłaszcza, że ferie oddalone są od początku roku. Ostatnie 2 tygodnie lutego to jest czas ferii dla nas.

Dodajmy, że ślizgawka ma być czynna codziennie między południem a 20:00. Jednocześnie na tafli lodowiska będzie mogło przebywać 50 osób. Wstęp na obiekt będzie bezpłatny, natomiast wypożyczenie łyżew to koszt 5 złotych za godzinę.
Krzysztof Kulwicki
Krzysztof Kulwicki

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 21:45 Gorąca dyskusja na spotkaniu o obwodnicy Lędzin. "Rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna" Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie informacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Lędzin obok Opola. » więcej 2023-02-08, godz. 20:30 Zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki. Dzieci ze spektrum autyzmu przybywa Wzrasta liczba wydawanych orzeczeń, które mówią o spektrum autyzmu. Jak podkreślają eksperci wpływ na to mają zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki… » więcej 2023-02-08, godz. 20:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Namysłów wybuduje kompleks sportowy. Będzie na nim miejsce dla piłkarzy i nie tylko Namysłów przymierza się do kolejnej inwestycji w sport. Tym razem tamtejszy magistrat chce zbudować kompleks boisk przy ulicy Braterskiej. » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Opaski dla seniorów. Komprachcice chcą rozszerzyć system teleopieki Komprachcicki 'Korpus Wsparcia Seniorów' będzie rozszerzony. Kolejnych kilkadziesiąt opasek bezpieczeństwa chce rozdać w tym roku wśród osób starszych… » więcej 2023-02-08, godz. 19:00 Pod Brzegiem zatruły się dwa bieliki. Nie wiadomo, czy to celowe działanie W ostatnich dniach pod Brzegiem odnaleziono dwa chore bieliki. Ptaki się zatruły. Na razie nie można stwierdzić, że było czyjeś celowe działanie. » więcej 2023-02-08, godz. 18:30 Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich od lat pielęgnuje tradycję skubania pierza Skubać pierze każdy może. Udowodniają to panie ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich, które zaangażowane są w pielęgnowanie tej tradycji. » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W środku bez problemu, na zewnątrz przeszkadza zima. Remont SOSW w Kluczborku Na etapie prac wykończeniowych jest remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. » więcej 2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »