Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-30, 19:30 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opolska młodzież radzi, jak oszczędzać prąd i gaz. Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi"

Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z Technikum Elektrycznym w Opolu opracowało kilka rad, jak skutecznie oszczędzać prąd, wodę i gaz. Rusza właśnie kampania edukacyjna pod hasłem "Oszczędzaj jak Młodzi".
- Nie mamy wpływu na wielkość inflacji, na ceny dostawy energii, ale mamy wpływ na jej racjonalne użytkowanie - mówi Dariusz Dobrowolski, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. - Myślę, że tak samo, jak będziemy to robić w szkole, tak samo możemy podpowiedzieć mieszkańcom Opola, jak racjonalnie podejść do użytkowania energii. Bardzo mi się ten pomysł podoba szczególnie, że młodzi ludzie są kreatywni i mają fantastyczne pomysły.

- Możemy rozważać różne opcje, przede wszystkim chociażby podłączenie urządzenia pod centralne ogrzewanie, mycie rąk letnią wodą czy zmniejszenie temperatury grzania wody. To są nawyki, które powinniśmy zmieniać - dodaje Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego.

- Nie zachęcamy do tego, żeby teraz nagle dokonywać wielkich inwestycji, ale proponujemy proste metody - wyjaśnia Adam Wróbel z Forum Młodzieży. - Pierz i zmywaj w niższej temperaturze, bierz prysznic zamiast kąpieli, wyłączaj wszystkie sprzęty, z których nie korzystasz, natomiast korzystaj z pralki i zmywarki tylko wtedy, gdy są wypełnione, a piekarnik wyłączaj wcześniej i w trakcie pieczenia nie otwieraj go.

Kampania Forum Młodzieży UMWO będzie prowadzona przede wszystkim w mediach społecznościowych.
Dariusz Dobrowolski, Maksymilian Polis
Adam Wróbel

Wiadomości z regionu

2023-01-28, godz. 20:17 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Uwaga na śliskie nawierzchnie Do dwóch kolizji doszło dzisiaj (28.01) późnym popołudniem na drogach krajowych. » więcej 2023-01-28, godz. 20:00 Gmina Strzelce Opolskie wraz z parafią organizują warsztaty zimowe. Niebawem ruszają zapisy Bezpłatne warsztaty zimowe odbędą się niebawem w Strzelcach Opolskich. Jak co roku gmina wraz z parafią św. Wawrzyńca podczas ferii organizuje zajęcia… » więcej 2023-01-28, godz. 19:30 Uczą się taktyki, strzelania i pierwszej pomocy. Szkolenie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej [ZDJĘCIA] Uczestnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej uczą się żołnierskiego rzemiosła. Na poligonie wojskowym w Opolu… » więcej 2023-01-28, godz. 18:00 Tutaj żyje się dobrze. W gminie Jemielnica przybywa osób powyżej 90 roku życia Czterdziestu czterech mieszkańców gminy Jemielnica widnieje w ewidencji jako osoby, które ukończyły co najmniej 90 lat. Jak mówi wójt Marcin Wycisło to… » więcej 2023-01-28, godz. 17:00 Miłośnicy zimowych biegów nie zawiedli. "Zmrożona połówka" w Turawie przyciągnęła tłumy Chłodna aura była dla nich tylko zachętą do aktywności fizycznej. 350 osób pojawiło się na starcie biegów crossowych organizowanych nad dużym jeziorem… » więcej 2023-01-28, godz. 16:10 Śmiertelny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Droga między Cisową a Łąkami Kozielskimi jest zablokowana Mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który z nieustalonych przyczyn uderzył w drzewo na ul. Aleksandra Fredry w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2023-01-28, godz. 16:00 Ferie w Opolu. Oferta MOSiR-u i biblioteki Na sportowo i z ciekawą książką będą mogli spędzić ferie zimowe uczniowie w Opolu. Już można zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2023-01-28, godz. 14:15 Wybuch pieca w Kolonowskiem. W akcji sześć zastępów straży Do wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło dziś (28.01) w domu jednorodzinnym w Kolonowskiem. W budynku przebywała jedna osoba, której nic się nie st… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Rada Najwyższa Ukrainy nagrodzi posła Witolda Zembaczyńskiego za pomoc w czasie wojny Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński otrzyma medal 'Honor et gloria' od Rady Najwyższej Ukrainy. To wyróżnienie za niesioną pomoc naszym wschodnim sąsiadom… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Kolejna szansa dla pacjentów zmagających się z powikłaniami po COVID-19 Ponad 300 osób m.in. z problemami oddechowymi będzie mogło skorzystać z pomocy rehabilitantów i fizjoterapeutów w 20 gabinetach w naszym regionie. To w ramach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »