Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-29, 14:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport

Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. M.Matuszkiewicz]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. M.Matuszkiewicz]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. M.Matuszkiewicz]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. M.Matuszkiewicz]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. M.Matuszkiewicz]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. M.Matuszkiewicz]
Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono 2,5 miliona złotych, a w tym roku - 8 milionów złotych. Wzrosła też kwota stypendiów dla młodych sportowców, więcej obiektów jest też remontowanych. Dzisiaj (29.11) zarząd województwa opolskiego przedstawił radnym na sesji sejmiku dane z 7 ostatnich lat.
- Jeśli chodzi o stypendia, to w 2015 roku było ich 103, a w tym jest ich aż 160 - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

- Więc jest tu wyraźny wzrost, ale jest on jeszcze bardziej widoczny, jak popatrzymy na wartość tych stypendiów, bo on dwukrotnie wzrósł. W 2015 roku te 103 stypendia to było około 350 tysięcy złotych, a w tym roku to 700 tysięcy złotych.

- Jako radni cieszymy się, że tych pieniędzy jest coraz więcej, bo sport to taka dziedzina, która powinna być odpowiednio dofinansowywana - dodaje Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

- Tych pieniędzy jest troszeczkę więcej niż w poprzednim roku. Jednak my czekamy na koniec roku i zobaczymy. W razie czego będziemy zarząd rozliczali.

- Te pieniądze są niezwykle ważne, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Jednak zdaję sobie sprawę, że przyszły rok dla sportowców będzie bardzo trudny - podkreśla Janusz Trzepizur, radny sejmiku z klubu PO.

- Rosną koszty obsługi obiektów. Mogę podać na przykładzie Opola. Tu około 5 milionów złotych tylko do końca roku musimy zapłacić więcej za prąd i energię. Parasol ochronny będzie od stycznia, ale to jest 100 procent więcej, więc już trzeba założyć, że tych pieniędzy gdzieś zabraknie.

Dodajmy, że w tym roku Opolskie Biuro Sportu otrzymało milion 750 tysięcy złotych, AZS Politechniki Opolskiej 400 tysięcy złotych, a LZS 300 tysięcy złotych. Ponadto do Szkolnego Związku Sportowego trafiło 150 tysięcy złotych.
Szymon Ogłaza
Tomasz Gabor
Janusz Trzepizur

Wiadomości z regionu

2024-05-26, godz. 14:10 Gimnastyka, sztuki walki, strefa moto. Dzień Sportu w Opolu przyciągnął tłumy mieszkańców Opolskie kluby sportowe zaprezentowały swoją ofertę podczas Dnia Sportu w Toyota Park w Opolu. » więcej 2024-05-26, godz. 12:00 Szycie chirurgiczne. III miejsce opolskich studentów w akademickich mistrzostwach Rafał Rajski, Antoni Morrison, Aleksander Mateja, Maria Werner z Uniwersytetu Opolskiego zajęli trzecie miejsce w V Akademickich Mistrzostwach Polski w Szyciu… » więcej 2024-05-26, godz. 10:30 Serwal Lambo odnaleziony. Spostrzegł go przy granicy z Czechami przejeżdżający kierowca Po 10 dniach poszukiwań dziś w nocy (26.05) udało się odnaleźć Lambo, serwala afrykańskiego. Zwierzę uciekło 16 maja z prywatnej posesji w Długomiłowicach… » więcej 2024-05-26, godz. 10:00 Pojazd członowy z usterkami. Kontrola ITD w Osowcu Pęknięta szyba, brak tarczy hamulcowej, nadmierne zużycie jednej z opon, tachograf bez kalibracji - to tylko niektóre przewinienia, jakie wykryli inspektorzy… » więcej 2024-05-26, godz. 09:10 Burze na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie synoptyków oraz alert RCB Kolejne ostrzeżenie przed burzami na Opolszczyźnie. IMGW we Wrocławiu ostrzega mieszkańców wszystkich powiatów w województwie opolskim o niebezpiecznych… » więcej 2024-05-26, godz. 09:00 Turyści zachwyceni kwitnącym ogrodem dendrologicznym w Lipnie Końcówka maja to jeden z najlepszych momentów na odwiedzenie arboretum w Lipnie obok Niemodlina. Obecnie w ogrodzie dendrologicznym kwitną azalie, różaneczniki… » więcej 2024-05-26, godz. 07:30 Dzisiaj Dzień Matki. Opolskie przedszkolaki ze specjalnymi życzeniami Przygotowują śniadania, dbają o nas, kiedy jesteśmy chorzy, a kiedy trzeba to zaplotą warkocza czy zagrają w piłkę. Mowa oczywiście o mamach, które dziś… » więcej 2024-05-25, godz. 23:18 Zderzenie osobówki z motocyklistą koło Zimnic Małych Do tego zdarzenia doszło w rejonie remontowanego odcinka drogi krajowej nr 45, w miejscu, gdzie droga jest zwężona. » więcej 2024-05-25, godz. 20:30 Życzliwość i wesoła atmosfera w Betanii. "Przez pikniki odczarowujemy mity o hospicjum" 'Hospicjum nie musi kojarzyć się wyłącznie z ostatnim etapem życia'. Takie było przesłanie dzisiejszego (25.05) 'Pikniku dla Betanii' w siedzibie Stowarzyszenia… » więcej 2024-05-25, godz. 17:45 Są najlepszymi policjantami drogówki w opolskim garnizonie i pojadą na konkurs krajowy Z sześcioma konkurencjami mierzyli się kandydaci do tytułu najlepszego 'Policjanta Ruchu Drogowego' w województwie opolskim. Wygrał sierżant sztabowy Michał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »