Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-26, 19:58 Autor: Witold Wośtak

"Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach

Upamiętnienie Konrada Lubery [fot. Witold Wośtak]
Upamiętnienie Konrada Lubery [fot. Witold Wośtak]
Upamiętnienie Konrada Lubery [fot. Witold Wośtak]
Upamiętnienie Konrada Lubery [fot. Witold Wośtak]
Upamiętnienie Konrada Lubery [fot. Witold Wośtak]
Upamiętnienie Konrada Lubery [fot. Witold Wośtak]
W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze na strzelnicy w Chrząstowicach. Dzisiaj (26.11) świętowałby urodziny.
Konrad studiował logistykę na Politechnice Opolskiej i w grudniu miał bronić pracę inżynierską.

- Byłem przyjacielem Konrada. On był dla mnie jednym z najlepszych przyjaciół, bo widziałem w nim szczerość, ambicję i barwną postać. Konrad wyróżniał się na tle innych, a teraz zostaje po nim duża pustka. Każdy wiązał z nim jakieś plany, bo był bardzo towarzyską osobą. Teraz brakuje Konrada w naszym życiu - mówi Szymon Mrozek, jeden z przyjaciół Konrada.

W spotkaniu wziął udział między innymi wojewoda Sławomir Kłosowski, który poznał mamę Konrada na miejscu pożaru, kiedy trwały jeszcze poszukiwania. - Ona poprosiła mnie o obecność tutaj - mówi.

- Okazuje się, że jego mama również jest nauczycielką. Ona pokazywała mi zdjęcia Konrada z dziewczyną i kotem. Do dzisiaj zapadło mi w pamięć to zdjęcie, bo ono przedstawiało dobrego człowieka, dlatego czułem się w obowiązku być tutaj, powspominać i upamiętnić go na prośbę mamy. Konrad odszedł przedwcześnie

Przypomnijmy, w pożarze strzelnicy zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne.
S. Kłosowski i P. Mrozek

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 08:43 Mocno wiało w regionie. Prawie 40 interwencji opolskich strażaków Prawie 40 razy wyjeżdżali opolscy strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem w regionie. Były to najczęściej pochylone lub powalone na jezdnie… » więcej 2023-02-04, godz. 08:00 Marzą o remoncie. Opolski ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu potrzebuje wsparcia [ZDJĘCIA] Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu potrzebuje pieniędzy na remont nowego lokalu. Budynek, w którym… » więcej 2023-02-04, godz. 07:16 „To spełnienie naszych najskrytszych marzeń”. Do Jemielnicy przyjechał nowy samochód strażacki Prawie milion złotych kosztował samochód strażacki, który w piątek (3.02) zaparkował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy. W hucznym przywitaniu… » więcej 2023-02-04, godz. 07:00 Noś odblaski – bądź widoczny na drodze! Starostwo Powiatowe w Nysie rozpoczęło akcję przekazywania opasek odblaskowych dla uczniów, którzy dojeżdżają do szkół autobusami PKS. » więcej 2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »