Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-26, 11:45 Autor: Joanna Matlak

Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte

Małe Centrum Nauki w Nysie foto:K.Kolbiarz
Małe Centrum Nauki w Nysie foto:K.Kolbiarz
Małe Centrum Nauki w Nysie foto:K.Kolbiarz
Małe Centrum Nauki w Nysie foto:K.Kolbiarz
Małe Centrum Nauki w Nysie otwarte [fot. Joanna Matlak]
Małe Centrum Nauki w Nysie otwarte [fot. Joanna Matlak]
Małe Centrum Nauki w Nysie otwarte [fot. Joanna Matlak]
Małe Centrum Nauki w Nysie otwarte [fot. Joanna Matlak]
Małe Centrum Nauki w Nysie otwarte [fot. Joanna Matlak]
Małe Centrum Nauki w Nysie otwarte [fot. Joanna Matlak]
W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in. Majsternia.
- Możemy tu rozwinąć naszą kreatywność - mówi Ewelina Dumin–Pinkowska z Nyskiego Domu Kultury. - To są eksponaty, które dotyczą praw fizyki, ale też światła, będzie można zobaczyć elementy grafiki, nawet nakręcić film krótkometrażowy czy zrobić sobie zdjęcie. Jest mnóstwo takich eksponatów, które będą wymagały od nas byśmy odkurzyli swoje szare komórki i spróbowali się domyślić, co właśnie zaszło - dodaje.

Obiekt można odwiedzać od dzisiaj (26.11). Centrum powstało z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W całym kraju powstało ponad 30 takich miejsc.
Ewelina Dumin–Pinkowska

Wiadomości z regionu

2024-07-20, godz. 15:45 Srebrny Krzyż Zasługi dla Andrzeja Wachowskiego za organizację Master Truck Show. Zlot trwa Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę odebrał podczas oficjalnego otwarcia 20. Master Truck Show Andrzej Wachowski. » więcej 2024-07-20, godz. 14:30 Ponad tysiąc osób skorzystało z punktów pomocy dla ofiar przestępstw w regionie Po przerwie związanej z audytem w Ministerstwie Sprawiedliwości mieszkańcy regionu mogą ponownie korzystać z bezpłatnej pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem… » więcej 2024-07-20, godz. 13:00 Akademik Sokrates stanie się bursą dla uczniów szkół średnich z Opola Budynek 'Sokrates' należący do Politechniki Opolskiej zostanie przekształcony w bursę dla uczniów z Opola. Jak informuje prof. Marcin Lorenc, rektor opolskiej… » więcej 2024-07-20, godz. 12:30 Wakacje bez bomb i alarmów dla ukraińskich dzieci zorganizowali strażacy ochotnicy w Turawie Kilkunastu ukraińskich chłopców z obwodów przyfrontowych przyjechało do Turawy na zaproszenie polskich strażaków ochotników. » więcej 2024-07-20, godz. 11:45 Opole: sobotni poranek z relaksem i rozciąganiem. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w letniej jodze Kilkadziesiąt osób spotkało się o 9:00 obok Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na zajęciach z cyklu letniej jogi. Godzinne zajęcia z inicjatywy Instytutu… » więcej 2024-07-20, godz. 09:16 Autostrada A4 na Wrocław zablokowana. Samochód osobowy uderzył w bariery i dachował Jak informują służby ratunkowe dziś (20.07) o godz. 8:18 na 202 kilometrze pasa w kierunku Wrocławia, samochód osobowy wjechał w bariery rozdzielające… » więcej 2024-07-20, godz. 09:15 Rywalizacja policyjnych duetów. Eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji Zakończyły się trzydniowe wojewódzkie eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przewodnicy psów z garnizonu opolskiego wraz ze swoimi czworonożnymi… » więcej 2024-07-20, godz. 08:30 Koniec z trzymaniem psów na łańcuchach? Jest projekt nowelizacji ustawy Do Sejmu wpłynął projekt ustawy, która zakazuje trzymania czworonogów na łańcuchach. W zamian proponuje się, by psy trzymać w kojcach o powierzchni od… » więcej 2024-07-19, godz. 19:14 Amerykańskie ciężarówki ozdobą Master Truck Show. "Te samochody mają duszę" [ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem cieszą się amerykańskie ciężarówki na 20. Master Truck Show w Polskiej Nowej Wsi Obok Opola. Wyróżnia je przede wszystkim wydłużony… » więcej 2024-07-19, godz. 19:00 Kędzierzyn-Koźle z Reńską Wsią połączy ścieżka rowerowa 2 miliony złotych będzie kosztować budowa nowej ścieżki rowerowej, która połączy Koźle (od stadionu przy ul. Chrobrego) z Większycami, gdzie będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »