Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-02, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

"Zmotoryzowani" strażnicy miejscy z Brzegu. "W ostatnich miesiącach załatwiamy znacznie więcej spraw niż dotychczas"

Straż Miejska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Straż Miejska w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Zakup samochodu był strzałem w dziesiątkę - tak pierwsze miesiące korzystania ze swojego radiowozu podsumowują brzescy strażnicy miejscy. Dotychczas funkcjonariusze poruszali się pieszo, a w cieplejsze miesiące także na rowerach.
Hybrydowa Toyota Yaris to pierwsze auto w tej formacji. Pojazd trafił do funkcjonariuszy na początku tego roku i jak mówią strażnicy, po tym czasie wyraźnie widać, że była to potrzebna inwestycja. Zastępca komendanta brzeskiej straży miejskiej Adam Bielecki wskazuje, że nie chodzi tu o wygodę jego podwładnych, ale o czas reakcji i liczbę załatwianych przez nich spraw.

- Odnotowujemy wzrost liczby interwencji. Jest to na pewno spowodowane też tym, że mieszkańcy Brzegu wiedzą, ze ten samochód jest i dużo telefonów na nasz numer alarmowy wykonują. Bardzo skrócił się czas dojazdu do miejsca zdarzenia czy miejsca zgłoszonej interwencji, i to co najważniejsze, bez względu na warunki atmosferyczne. Wcześniej pieszo czy rowerem, nie do wszystkich zdarzeń mogliśmy tak szybko dotrzeć - zauważa.

Dzięki swoim niewielkim wymiarom radiowóz brzeskich strażników miejskich umożliwia dojazd niemal w każde miejsce na mapie Brzegu. Ponadto, zastosowany napęd zapewnia niski koszt eksploatacji, ponieważ utrzymanie radiowozu kosztuje około tysiąca złotych miesięcznie.
Adam Bielecki

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej 2022-11-26, godz. 10:26 Kolizja busa z samochodem ciężarowym w Pisarzowicach Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w Pisarzowicach. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »