Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-03, 13:28 Autor: Mariusz Chałupnik

Skutecznie i oszczędnie. Nowe hybrydy trafiły na wyposażenie opolskiej policji

8 hybrydowych suzuki trafiło do siedmiu jednostek policji w regionie [fot. Mariusz Chałupnik]
8 hybrydowych suzuki trafiło do siedmiu jednostek policji w regionie [fot. Mariusz Chałupnik]
8 hybrydowych suzuki trafiło do siedmiu jednostek policji w regionie [fot. Mariusz Chałupnik]
8 hybrydowych suzuki trafiło do siedmiu jednostek policji w regionie [fot. Mariusz Chałupnik]
8 hybrydowych suzuki trafiło do siedmiu jednostek policji w regionie [fot. Mariusz Chałupnik]
8 hybrydowych suzuki trafiło do siedmiu jednostek policji w regionie [fot. Mariusz Chałupnik]
8 nowych hybrydowych samochodów marki Suzuki trafiło do opolskich policjantów. Radiowozy zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, który przekazał pół miliona złotych i Komendę Główną Policji.
Pojazdy będą służyły w siedmiu powiatach. Trafiły one do komend w Opolu, Głubczycach, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Prudniku, Oleśnie i Kluczborku.

- To połączenie ekonomii z ekologią - podkreśla inspektor Rafał Stanisławski, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. - Pojazdy hybrydowe mają niską emisję szkodliwych substancji. Dodatkowo są bardzo ekonomiczne. Dla policjantów to jest podstawowy środek transportu do realizacji codziennych obowiązków służbowych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Opolszczyzny.

- To jest kolejne wsparcie w ramach programu "Ekologicznych patroli" - zaznacza Aleksandra Dreszer, prezes Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. - W ubiegłym roku było osiem pojazdów, w tym osiem kolejnych. Mamy także promesę na kolejny rok na 10 pojazdów. To połączenie ekologii z ekonomią. tak obniżamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

O walorach takich pojazdów na prezentacji nowych samochodów mówił naczelnik wydziału transportu w KWP w Opolu komisarz Jarosław Gajos.

- Działają tak jak każda hybryda, czyli samochody rozpoczynają jazdę na silniku elektrycznym, a w razie potrzeby włącza się silnik spalinowy i dzięki temu moc pojazdu wzrasta - mówi Gajos. - W cyklu łącznym spalają benzyny od 3,5 do 4,5 litra na 100 kilometrów. Śledzimy normę spalania tych pojazdów, które mamy już w służbie i jest ona na naprawdę zadowalającym poziomie.

Nowe samochody kosztowały łącznie blisko 950 tysięcy złotych. Obecnie opolska policja dysponuje 24 samochodami o napędzie hybrydowym.
inspektor Rafał Stanisławski
Aleksandra Dreszer
komisarz Jarosław Gajos

Wiadomości z regionu

2022-12-05, godz. 20:00 Rok potrwa przebudowa drogi wojewódzkiej 901 między Zawadzkiem a Żędowicami Coraz bliżej do gruntownego remontu drogi wojewódzkiej 901 między Zawadzkiem a Żędowicami. Dzisiaj (05.12) w Urzędzie Miasta i Gminy w Zawadzkiem doszło… » więcej 2022-12-05, godz. 19:13 Trzy wolontariuszki z Opola ze statuetkami nagrody im. Danuty Sokołowskiej Poznaliśmy trzy laureatki nagrody im. Danuty Sokołowskiej na Wolontariuszy Roku 2022. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowano po południu… » więcej 2022-12-05, godz. 19:10 Nowa pracownia RTG i lądowisko dla śmigłowców LPR oficjalnie otwarte w Strzelcach Opolskich Nowe inwestycje w system ochrony zdrowia podniosą poziom leczenia w strzeleckiej placówce. » więcej 2022-12-05, godz. 18:31 Poseł nie składa broni. Janusz Kowalski przygotowuje nowy wniosek do budżetu ws. języka mniejszości - Nie składam broni, będzie kolejny wniosek - tak Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski komentuje 'przegraną' swojego pomysłu na poprawkę do budżetu… » więcej 2022-12-05, godz. 17:18 W Opolu przybywa pacjentów z implantami ślimakowymi Rośnie zainteresowanie zabiegami wszczepiania implantów ślimakowych w naszym regionie. Od roku jako jedyna placówka w województwie takie zabiegi oferuje Uniwersytecki… » więcej 2022-12-05, godz. 16:52 W Opolu wzrosną opłaty za odprowadzanie ścieków? Interweniuje partia Razem Działacze Razem - Opolskie przeciwni podwyżkom opłat za obsługę ścieków w stolicy regionu. W tej sprawie zwrócili się z interwencją do zarządu Wód… » więcej 2022-12-05, godz. 14:56 Przewoźnicy mogą już korzystać z centrum przesiadkowego Opole Główne Centrum przesiadkowe Opole Główne jest już dostępne dla przewoźników. Choć na razie ich nie widać. To dlatego, że muszą oni dostarczyć do MZK w Opolu… » więcej 2022-12-05, godz. 13:53 Niepełnosprawni integrowali się i rywalizowali w mundialowych konkurencjach Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami rywalizowało dziś (05.12) w Dobrzeniu Wielkim na Mikołajkowych Igrzyskach 'Bez Barier'. Do hali przy miejscowym Zespole… » więcej 2022-12-05, godz. 12:45 W Namysłowie znów można dzielić się ciepłem. Wystarczy tylko przyjść na tamtejszy dworzec Już po raz piąty w Namysłowie uruchomiono 'Punkt wymiany ciepła'. To inicjatywa, która ma na celu pomoc potrzebującym, a jednocześnie pozwala dać niektórym… » więcej 2022-12-05, godz. 12:15 Polskie przedszkole w Berlinie jest finansowane z pieniędzy, które pierwotnie miały trafić do mniejszości niemiec… Pierwsze polskie publiczne przedszkole, które uruchomiono w Berlinie jest finansowane z pieniędzy przesuniętych z puli przeznaczonej na naukę języka niemieckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »