Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-02, 15:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M"

Strzelce Opolskie [fot. Maciej Marciński]
Strzelce Opolskie [fot. Maciej Marciński]
Wizualizacja nowych bloków przy ul. Bocznicowej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum gminy/GBD Architektura]
Wizualizacja nowych bloków przy ul. Bocznicowej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum gminy/GBD Architektura]
Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o" własnym gniazdku", mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania w bloku przy ulicy Bocznicowej w ramach programu "Twoje M". Do wyboru są lokale o powierzchni od około 57 metrów kwadratowych do około 85 metrów kwadratowych.
- Wolnych mieszkań jest około 30. Na początku mieliśmy komplet, ale rosnąca inflacja i wzrost stóp procentowych spowodowały, że spora liczba osób zrezygnowała z zakupu mieszkania - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich.

- Stąd nabór uzupełniający. Wiemy, że nadal jest zainteresowanie kupnem mieszkania w ramach „Twojego M”. Nabór rusza w poniedziałek i można od tego czasu składać swoje deklaracje. Będzie on przeprowadzony według tych samych kryteriów punktowych, co wcześniej. To znaczy, że punkty będzie można zdobyć za to, że jest się mieszkańcem naszej gminy, że u nas się pracuje, za posiadane dzieci oraz wiek do 35 lat.

Nabór potrwa do 31 października. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie twojem.strzelceopolskie.pl.
Małgorzata Kornaga

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 Trudne warunki na trasach. Mnożą się zdarzenia drogowe Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej 2022-11-26, godz. 10:26 Kolizja busa z samochodem ciężarowym w Pisarzowicach Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w Pisarzowicach. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej… » więcej 2022-11-26, godz. 09:15 Najważniejszymi partnerami są nauczycie WF. Minister Kamil Bortniczuk o "Sportowych Talentach' - W tym programie wzorujemy się trochę na rozwiązaniach słoweńskich - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »